PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35749}

Drapieżne maleństwo

Bringing Up Baby
7,5 3 249
ocen
7,5 10 1 3249
8,3 11
ocen krytyków
Drapieżne maleństwo
powrót do forum filmu Drapieżne maleństwo

"Bringing up Baby" to sztandarowa komedia lat '30, wciąż powinna śmieszyć choć niektóre żarty są dla mnie nad wyraz irytujące. A szczególnie pani Hepburn ze swoim piskliwym głosem i tragiczną postacią Susan Vance, którą aż chce się uderzyć w twarz.

Wykorzystuje ona Davida pod pretekstem dobrej zabawy, a on niczym niedorajda wszystko robi byleby jej nie zranić - wiem że to bardzo przerysowane postacie komediowe, ale mam jakiś wstręt do takich zachowań i widząc to chciałbym, żeby tak Huxley zrobił sobie żarty z niej.

Jej rola była dla mnie męcząca, zresztą tak jak w "African Queen", może to już taka jej przypadłość lub moja...

6,5/10 za niezłą komedię i otwartość (geje, mordercy, zdrada) na tematy które zostały pokazane w luźny sposób

ocenił(a) film na 7

Co do denerwującego kina, rozumiem. Chociaż widziała kilka filmów z Katharine Hepburn i uważam, że jest genialna. Gorąco polecam jej: "Żebro Adama" i "Kobietę roku", gdzie gra zdecydowane, silne i naprawdę niesamowite kobiety.

ocenił(a) film na 8
kajol_d.

Katharine jest urocza i bardzo nietuzinkowa w porównaniu do klasycznych żeńskich postaci lat 30., będące hopeless w każdej sytuacji i czekające aż sprawa zostanie rozwikłana przez trzonową postać filmu - męskiego, mądrego, czasem pogubionego i slapstickowego, ale jednak amanta. Role Hepburn bardzo często dotyczą, choć czasem przerysowanych, to jednak silnych, samodzielnych i przebojowych kobiet - znów dość oryginalne podejście jak na lata 30.
Czasy bardzo się zmieniły, kina przedwojennego nie można oceniać przez pryzmat dzisiejszych standardów kobieta-mężczyzna, bo to za każdym razem będzie ogromny zawód. Patrząc od strony, jak bardzo przełomowy i otwierający na nowe standardy komediowe w swoim czasie jest to film, śmiało można mu przyznać co najmniej 8.
Pozdrawiam

kajol_d.

Tez tak uwazam. Ponoc miala bardzo wysokie IQ. Nie bylo takiej aktorki do czasu Jodie Foster.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones