PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11101}

Droga do wolności

To End All Wars
7,4 2 518
ocen
7,4 10 1 2518
Droga do wolności
powrót do forum filmu Droga do wolności

kiedy ten zabierał się za ścięcie głowy Campbell'owi, po czym został ukrzyżowany??

mowcie_mi_mistrzu

Powiedział że jego wiara jest więcej warta i silniejsza niż jakieś Bushido i udowodni to oddając życie za drugiego człowieka umierając jak Chrystus. O to chodziło zapewne, ale trudno to obrać w słowa :)

ocenił(a) film na 7
Jordan66

Typowa spekulacja. Nie mógł mu powiedzieć, że zginie jak Chrystus ponieważ jak zobaczył przygotowany krzyż to nieźle się zdziwił.

nespriv

Może się zdziwił bo może się nie spodziewał że Japończyk na to jednak się zgodzi ?

ocenił(a) film na 10
Jordan66

Kalias1 dobrze mówi, Dusty powiedział prawdopodobnie, że chce wziąć winę przełożonego na siebie, do czego daje prawo Bushido. Jednocześnie zhańbił mjr Campbella, ponieważ obwiniał on się smiercią swojego dowódcy, dodatkowo powiedział w 'kaplicy' Dustiemu, że martwi go to, że jego żołnierze giną z jego winy. Dusty od początku był przeciwny buntowi, przez co oddał życie za to, żeby pokazać majorowi, że bunt był nie potrzebny i dodatkowo wytłumaczyć mu, że przez przemoc do niczego się nie dojdzie, ba, tylko wyrządzi większe cierpienie (do tego też się tyczy późniejsza zemsta Iana na japońskiemu dowódcy).

mowcie_mi_mistrzu

Ten japo}ski oficer był w obozie za karę,wziął na siebie winę swojego przełożonego po błędnie wydanym rozkazie,o czym powiedział Ernestowi tłumacz..Może cosik z tym związane hm?

mowcie_mi_mistrzu

i jeszcze dodam że powiedział jeszcze tłumacz że "według bushido,to zaszczyt wziąć na siebie winę zwierzchnika"

kalias1

Ale to nie tłumaczy dlaczego został ukrzyżowany.

mowcie_mi_mistrzu

wydaje mi się,że po prostu powiedział, że chce oddać życie za niego. Jak Maksymilian Kolbe w obozie. Nie chciał być ukrzyżowany, było to widoczne w jego reakcji na krzyż.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones