PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=877071}

Duch śniegów

La panthère des neiges
8,0 6 182
oceny
8,0 10 1 6182
7,4 16
ocen krytyków
Duch śniegów
powrót do forum filmu Duch śniegów

W życiu widzialam już troche filmow dokumentalnych, rzadko kiedy mam mozliwosc obejrzec na duzym ekranie, w kinie - tam gdzie sie najlepiej prezentują. Ten mnie rozczarowal troszke.. spodziewalam sie wiecej obrazów natury, zwierząt - tymczasem mam wrazenie, ze dwójka panów troche zdominowala ten dokument. Muzyka Nicka Cave'a - też chyba więcej sie spodziewałam. Mam wrażenie, ze na tym calym netflixie widzialam znacznie ciekawsze produkcje tego typu ;)
Szkoda, ze w kinach czesciej nie puszcza sie filmów dokumentalnych, trzeba obserwowac kino konesera; czasem tez kina niszowe coś puszczą, ale nadal - mało mi tego :)

ocenił(a) film na 10
qzka

Mi się wydaje że się trochę źle nastawiłaś do tego filmu, bo to nie jest stricte film przyrodniczy o florze i faunie Tybetu. Moim zdaniem jest to przede wszystkim film o człowieku, który próbuje asymilować się ze światem, do którego już nie należy, do którego już nie pasuje. Film niesie ze sobą gorzką refleksję nad tym, że utraciliśmy kontakt z naturą i trudno jest przełamać pewne fizyczne granice, które nas z nią dzielą. Jednak mimo to daje nadzieję, pokazuje że dzięki cierpliwości i pokorze, możemy zyskać akceptację, nawet w oczach tak mistycznego stworzenia jak pantera śnieżna, pantera która jest ucieleśnieniem tego wszystkiego co jako ludzie może już nieodwracalnie straciliśmy.

maciek_fi88

Nie no, nastawiona bylam dobrze do tego filmu, pozniej przyszlo rozczarowanie. Czegos innego sie spodziewalam; wiecej natury, mniej człowieka. Wlasnie tego chcialam sobie odpuscic: rozmow ludzi w filmie :) Chyba, ze kogos jak Dawid A lub Krystyna C. Brak mi wspomnień po tym filmie, brak checi wrocenia, brak zachwytu choc zwykle po filmach przyrodniczych mam pewnego typu Satysfakcję. Tu nic...
Nie bede tez na siłę gloryfikowac ze wzgledu na wysoką ocenę, ot - nie wszystko sie wszystkim podoba :)

ocenił(a) film na 8
qzka

A co takiego ciekawego mówią Dawid A albo Krystyna C? Przeważnie, że tu zwierze szuka pokarmu, a tu się rozmnaża. Moim zdaniem miła odmiana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones