PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783310}
5,9 2 962
oceny
5,9 10 1 2962
Dwie korony
powrót do forum filmu Dwie korony

Miałem okazję być na przedpremierowym pokazie filmu. Dla mnie postać Kolbego jest bardzo intrygująca, sam film o nim niestety trochę mnie rozczarował. Być może dlatego że być może jak większość, oczekiwałem fabularnego filmu, a tutaj reżyser postanowił przedstawić postać zakonnika w formie dokumentu fabularyzowanego.
Zresztą Michał Kondrat po pokazie swego filmu, podkreślił, że na początku w jego zamyśle miał to być sam dokument, potem pojawiła się koncepcja wplecenia wątków fabularnych. Reżyser nie ukrywał, że budżet którym dysponował do nakręcenia filmu był ograniczony, tak więc wyszedł film w takiej, a nie innej formie.
Na koniec wyszła ciekawa informacja, że reżyser ma w planach nakręcić tym razem pełny fabularny film o św siostrze Faustynie z udziałem oprócz polskich, także kilku aktorów z Hollywood. Podobno jest już potwierdzone, że Mel Gibson nakręci kontynuację Pasji " "Resurrection".
Jak dla mnie Dwie Korony jeśli chodzi o polskie filmy, mimo skromnego nakładu, bez fajerwerków, medialnego szumu jest i tak ciekawą alternatywą dla marketingowego, rozpasanego filmu Botoks.

użytkownik usunięty
Dario_47

Dziwne. Następny film o świętej postaci... która już swój film miała w latach 90.? No cóż, pozostaje się łudzić, że będzie lepszy od produkcji Jerzego Łukaszewicza.

Dario_47

Jak widać nie trzeba wielkich nakładów finansowych, aby stworzyć naprawdę dobry film. Warto go obejrzeć. Szkoda tylko, że tak wartościowe i świetnie zrobione filmy wyświetlane są w kinach nie tak długo i nie z taką częstotliwością, jak komercyjne produkcje, nie wnoszące nic wartościowego, promujące upadek człowieczeństwa, jak choćby tak przereklamowany ,,Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Przerażającym jest fakt, że tego typu filmy są dozwolone już od 15 lat, a tak naprawdę powinny być objęte cenzurą. Nic dziwnego, że młode pokolenie kształtowane przez takie kino ... i nie tylko jest pogubione, wulgarne i pozbawione empatii. Czytałam krytyki filmu ,,Dwie Korony", pisane jednak przez osoby niewierzące i tylko takie nie dostrzegą głębi tej produkcji. Sam reżyser, szanowny pan Patryk Vega mógłby wiele nauczyć się od pana Michała Kondrada. Polecam ten film każdemu bez względu na przekonania religijne.

ocenił(a) film na 8
nyta1

Popieram, a i sam pomysł połączenie dokumentu z filmem fabularnym jest dosyć ciekawym ruchem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones