PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783310}
5,9 2 962
oceny
5,9 10 1 2962
Dwie korony
powrót do forum filmu Dwie korony

Wróciłem z kinowej premiery tego filmu, choć filmem tego tworu bym nie nazwał. To coś, co próbuje ścigać się z dokumentem, przeplatane jest fabularyzowanymi historyjkami z życia Maksymiliana Kolbego. Od początku widać elementarne braki warsztatowe reżysera, Michała Kondrata. Co więcej, nieudolnie próbuje on wcielić się w rolę narratora, zdając się skupiać jedynie na tym, jak wyglada, a nie na treściach jakie przekazuje. Obraz ten nic nowego nie wnosi do życiorysu św. Maksymiliana, co więcej wręcz pozostawia ogromne luki merytoryczne. Dwie mocne strony : gra Adama Woronowicza oraz narracja o. Zdzisława Kijasa OFMConv. Reszta godna jedynie przemilczenia, co miło swój wydźwięk na zakończenie premiery, którą zakończyły ciche i krótkie grzecznościowe oklaski, bez entuzjazmu, a tym bardziej owacji na stojąco. Oto przykład jak PR owo można sprzedać ludziom coś tak słabego.

GregorioMagnio

Czy film w ogóle jakimkolwiek stopniu odnosi się do pism Kolbego i tego co one promowały - jest tam jakiś głos krytyczny choćby na poziomie filmu Zanussiego - Życie za życie ?

użytkownik usunięty
hagen_filmweb

W tym filmie pojawia się Tomasz Terlikowski, który sugeruje nam, że oskarżenia Kolbego o antysemityzm są nieprawdziwe. Więc nie. :p

Akurat Terlik coby o nim nie sądzić poświęcił kilka lat zbierając informacje na temat o. Kolbego. Dlatego zanim zaczniesz powielać komusze rewelacje na temat jego rzekomego antysemityzmu to przeczytaj sobie chociaż biografię św. Maksymiliana, którą napisał tenże Terlikowski. Jak poskąpisz te dwadzieścia parę zł na książkę to zawsze w empik cafe możesz sobie na raty przeczytać. Polecam. Warto. Chociażby żeby się odciąć od lewackiej propagandy. Lewactwo nie znosi tego co święte, więc s.r.a żarem. Bo tylko tyle potrafi. Także olej lewactwo, spróbuj poznać prawdę.

siery4

Pogłoski o prześladowaniu Chrześcijan przez św.Pawła to też lewackie brednie ?

ocenił(a) film na 6
sebastianjaniakzenon

Owszem prześladował ich, ale nie jako Św. Paweł, tylko będąc jeszcze Szawłem. Sam sięzresztą do tego przynzawał w swoich listach.

siery4

To nie są żadne komusze rewelacje - starczy zrobić sobie prasówkę, spytać historyków zajmujących II RP, gdzie ówczesne polemiki, oceny Kolbego przewijają się w różnych pismach, opiniach intelektualistów itd.

siery4

ludzie kupują kłamstwa lewactwa i liberalnego świata. przykładu ze sprawą filmu Kler widac jak na dloni.

ocenił(a) film na 2
hagen_filmweb

Niestety obraz ten jest bardzo nierzetelny...pod każdym kątem.

hagen_filmweb

A to ci antysemita:P w trakcie Drugiej Wojny Światowej przez ponad rok przechowywał u siebie Żydów (nie tylko Żydów). Przeczytaj co powiedział Żyd z którym przebywał w obozie Zygmunt Gorson.
Z tego co doczytałem to zarzutem wobec niego były słowa "obrzezani, żydki", których podobno w tekstach używał. Wobec przełożonych też używał niecenzuralnych słów. Tutaj pasuje jednak bardziej określenie choleryk niż antysemita;). To jest niepojęte jak łatwo z kogoś zrobić antysemite...

sontagwoj

Antysemityzm pism Kolbego to nie jest temat do dyskusji to fakt, dwa jego wpływ na opinie publiczną II RP był większy, niż ojca Rydzyka dziś, zresztą gdyby nie wybuch wojny, także Kolbe doczekałby swojego radia - zrobienie dziś prasówki, jakaś próba syntezy wydawnictw jest potrzebna skoro oczywista teza jest zbywana półprawdami, jakimiś prawicowymi wytrychami jak w Frondzie.
To nie jest kwestia jednej wypowiedzi, głupiej uwagi, ale wieloletniej działalności jako redaktora naczelnego, czy twórcy istnego medialnego imperium, gdzie niektóre pisma w najlepszym okresie miały 2 mln nakładu.

hagen_filmweb

To, że krytykował Żydów nie oznacza, że był antysemitą. Krytykował też wielu innych ludzi, pomagał też wielu innym. Jeśli ktoś zrobił coś złego, jeśli ktoś większą grupą dąży do czegoś złego - napisanie o tym nie wiąże się z antysemityzmem. Chyba, że są na tyle uprzywilejowani, że jako jedyna grupa na świecie ma specjalne określenie dla tych, którzy mają czelność ich krytykować. Ja mam wrażenie, że ci wszyscy ludzie uważają, że Żydzi byli przed wojną nieskazitelnie czyści. To, że powiem, że dzisiaj Żydzi strzelają do bezbronnych, molestują i gwałcą palestyńskie kobiety, czy to znaczy, że jestem antysemitą? Nie. To znaczy, że słyszałem to od osób, które tam na co dzień żyją (a nie są ani muzułmanami, ani żydami).
Co do gazety to racja. Gościu w swoim pokoiku zaczął drukować gazetę, która w krótkim czasie osiągnęła ogromny zasięg. Jeszcze będąc młodym chłopakiem (21 lat) w urzędzie patentowym złożył szkic eteroplanu. Miał dwa doktoraty. Stworzył radio. Jeśli pisząc o tym czasopiśmie chciałeś zwrócić uwagę na jego geniusz to masz racje.

sontagwoj

Nawet trudno dyskutować z takimi bredniami - My byśmy nie strzelali do Hamasu i Hezbollahu na granicy ? Co takiego strasznego robili Żydzi w II RP - przeszkadzali w narodowo-katolickiej wizji kraju, myśli Dmowskiego, endecji, która za sprawą antysemityzmu zyskała niesamowicie rozmach, coś mi to komuś przypomina ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones