PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5261}

Dwoje na drodze

Two for the Road
7,7 3 494
oceny
7,7 10 1 3494
7,6 5
ocen krytyków
Dwoje na drodze
powrót do forum filmu Dwoje na drodze

Zabawny i mądry film o małżeństwie w konwencji kina drogi. Ukazany jednocześnie w kilku płaszczyznach czasowych umożliwia dostrzeżenie zmian następujących w perspektywie upływających wspólnie chwil, mijania się w obietnicach, nieustanny konflikt płci, charakterów. Olbrzymim atutem filmu są błyskotliwe dialogi, dzisiaj już niemal nie powstają filmy tak inteligentnie napisane. Urocza Audrey Hepburn, konsekwentnie uparty Albert Finney tworzą duet, od którego nie można oderwać wzroku.Ponadto piękna muzyka Henry Manciniego.
Dorąco polecam!!!

ocenił(a) film na 8
Lejzorek

Protestuję Wysoki Sądzie! Joanna nie jest suką, to Mark jest palantem. Świetny film, trafny w obserwacjach małżeńskich i fantastycznie zagrany. :* Dziękuję. :)

ocenił(a) film na 10
nawka

Oj wiesz, chciałem tytułem przyciągnąć kinomanów i zachęcić do obejrzenia filmu. Suka jest bardziej frapująca, od kury domowej. Przynajmniej z perspektywy widza ;)

ocenił(a) film na 8
Lejzorek

Suka i sukinsyn w samej końcówce podsumowało związek, ale ona nie była kurą domową chyba? Tylko on był jednak palantem. :)

ocenił(a) film na 10
nawka

Z jakichś niezrozumiałych (i dla mnie) powodów uwielbiacie tych planatów, czemu przykład dała Joanna :P

ocenił(a) film na 9
Lejzorek

A Wy "suki", nieprawdaż ;) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Lejzorek

Plus jakże nowoczesny sposób opowiadania! Naprzemienny, równoległy a mimo to zdjecia z różnych okresów życia bohaterów łączą się w sposób płynny, przezroczysty. Rewolucja?
Kto wie?
To przy okazji bodaj najbardziej ambiwalentny romans w dziejach. Co za związek?!
- Dziwka.
- Drań.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones