PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30701}
8,7 229 892
oceny
8,7 10 1 229892
9,0 46
ocen krytyków
Dwunastu gniewnych ludzi
powrót do forum filmu Dwunastu gniewnych ludzi

Znalazł ktoś? Mi przyszło do głowy coś takiego: Staruszek usłyszał, jak ciało pada na podłogę, po czym kroki uciekającego chłopaka. Twierdzenie staruszka mogło zostać podważone bez całej tej zabawy w kroki. Na nożu nie znaleziono odcisków palców, więc zabójca musiał spędzić chwilę, żeby je zetrzeć, nie mógł od razu wybiec z mieszkania:)

ocenił(a) film na 10
kosobi

Mógł przecież mieć rękawiczki. A poza tym spowodowałoby to, że staruszek miał by większe szanse, żeby dojść do schodów i zobaczyć go.

ocenił(a) film na 10
Grabosia

Wydaje mi się, że to bardzo bardzo mało prawdopodobne, żeby nosił rękawiczki. Musiałoby to oznaczać, że wcześniej planował morderstwo. A wg. wersji staruszka wywnioskować można, że było ono popełnione w wyniku wcześniejszej kłótni. Może i miałby większe szanse, ale to nie ma znaczenia, bo liczy się tylko to, co powiedział.

ocenił(a) film na 10
kosobi

A jaki w tym problem żeby ktoś wcześniej zaplanował morderstwo?

ocenił(a) film na 9
Boskigrom

Gdyby planował wcześniej morderstwo i w tym celu ubrał rękawiczki najprawdopodobniej przemyślałby też zabranie noża z miejsca zbrodni.

ocenił(a) film na 9
kosobi

Mnie zastanawia fakt, że staruszek zeznał że słyszał jak chłopak krzyczy, że zabije ojca. Jednak jestem z przysięgłych twierdzi, że oskarżony w ogóle nie mówi po angielsku. W związku z tym, skąd staruszek ma pewność, że wykrzykiwał groźny?

ocenił(a) film na 9
kokardka

chodziło tylko o 'poprawną angielszczyznę'

ocenił(a) film na 7
kosobi

Według mnie to aż śmieszne, że te dowody które zostały obalone w pokoju ławników, nie zostały podważone już w sądzie. To wszystko było zbyt proste, a żeby adwokat czy policja nie mogli do tego dojść wcześniej.
Film nie jest taki zły, ale cała ta sprawa kryminalna jest zbyt głupia i naiwna. Trudno mi ten film ocenić.

zinedine

Bo adwokat z urzędu spał na rozprawie a policja ma płacone od sprawy skierowanej do sądu, podnadto w żadnej z tych instytucji nie przepadają za obcokrajowcami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones