PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30701}
8,7 229 718
ocen
8,7 10 1 229718
9,0 46
ocen krytyków
Dwunastu gniewnych ludzi
powrót do forum filmu Dwunastu gniewnych ludzi

Bardzo często podkreślano to że staruszek słabo słyszał że przejerzdzał pociąg że było bardzo głośno kiedy zwracali na to wszystko uwagę pomyślałam o pewnej wersji wydarzeń na którą nikt nie wpadł. Przysięgli wymyśleli że staruszek wymyślił te głosy i chłopaka przebiegającego na schodach a ja myślę że mogło być tak że on po prostu pomylił głosy to ojciec krzyczał do syna zabije cię po czym ponownie go uderzył a ten upadł na podłogę i spanikowany wybiegł z mieszkania.

Jeśli ktokolwiek to przeczyta uważa tą wersje za prawdopodobną albo ma swoją

Przepraszam za błędy ortograficzne językowe i interpunkcyje. Mam problemy z pisownią

użytkownik usunięty
Julia1509

I wtedy zostaje pytanie kto zabił Ojca?

Przyznaje, na twoją wersje wydarzeń też nie wpadłem, aczkolwiek odkąd ten Facet który od początku był "Niewinny" pokazał nóż który kupił w Lombardzie, to wtedy pierwsze co przyszło mi do głowy to to, że ojczulek mógł mieć z kimś na pieńku i ten ktoś, mógł wykorzystać jego relacje z synem, żeby pozbyć się Ojca a winę zwalić na Młodego.

A młody wybiegając z mieszkania mógł faktycznie nie zauważyć że nóż mu wyleciał, domniemany zabójca "zrobił swoje" za pomocą swojego noża i zostawił ten będący w posiadaniu Młodego, żeby wina poszła na niego.

użytkownik usunięty
Julia1509

Ja w połowie filmu pomyślałam, że faktycznym zabójcą mógł być sam staruszek, że wymyślił to z głosami, odległością i przebiegającym chłopakiem.

ocenił(a) film na 10
Julia1509

Ale jesteś świadoma, że to zmyślona historia. W filmie zostało powiedziane/pokazane to co było potrzebne. Jakiekolwiek domysły, to jest rozbudowywanie fikcyjnej fabuły, co nie jest oczywiście zabronione i możesz stworzyć alternatywny scenariusz gdyby ktoś chciał nakręcić film ponownie.
Natomiast zastanawia mnie twoje stwierdzenie, że "dziwi cię, że żaden przysięgły ...." - czy masz na myśli że scenarzysta powinien rozwinąć ten wątek, bo film byłby ciekawszy. Czy może uważasz że fikcyjna postać powinna wziąć swój los we własne ręce i bardziej rozbudować ten wątek, coś jak "ucieczka z kina wolność?!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones