PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491744}

Dystans

Distanz
5,5 160
ocen
5,5 10 1 160
Dystans
powrót do forum filmu Dystans

Jak waszym zdaniem kończy się film? Tu reżyser zostawia niedopowiedzenia... Słyszymy strzał. Nie widzimy kto strzela i do kogo strzela ? Czy to Daniel namierzył kolejną ofiarę? Popełnił samobójstwo? A może to ktoś właśnie go zabił?

ocenił(a) film na 6
Kammm94

Zdecydowanie stawiam na samobójstwo.

ocenił(a) film na 7
Alpert

Takie tez na początku było moje zdanie, w sumie teraz też jest...ale jakoś mam ochotę przeanalizować zakończenie raz jeszcze. Hm.. film bardzo mi się skojarzył z Polowaniem Vinterberga :)

ocenił(a) film na 6
Kammm94

Naprawdę, skojarzył Ci się z "Polowaniem"? Pomijając kwestię broni myśliwskiej :), to chyba tylko ze względu na podobny klimat (surowość, oszczędność środków wyrazu) oraz nieco zbliżony rys głównej postaci - stonowanie, chłód emocjonalny. Poza tym, dramaty niemieckie i skandynawskie z reguły mają sporo wspólnych cech. Jednak te filmy dzieli przepaść, oczywiście na korzyść "Polowania" (choć moje oceny różnią się tylko jednym oczkiem), które zyskuje przede wszystkim dzięki znakomitej kreacji aktorskiej Madsa Mikkelsena.

A propos zakończenia "Dystansu" - moim zdaniem tylko samobójstwo wpisuje się w wymowę, sens tego filmu. Niemniej, lubię "otwarte" sceny finalne, pewne niedopowiedzenia, miejsca na luźne interpretacje.

ocenił(a) film na 7
Kammm94

Oczywiście, że samobójstwo. Przerosło go to

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones