PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544627}
6,5 85 533
oceny
6,5 10 1 85533
3,8 4
oceny krytyków
Dziewczyna w czerwonej pelerynie
powrót do forum filmu Dziewczyna w czerwonej pelerynie

Wyborny

ocenił(a) film na 9

Wspaniała baśń. Przesycona uczuciem niespełnionej miłości i żaru tęsknoty. Doskonała soczysta rola Garego Oldmana zakłamanego pogromcy wilkołaków, który w głębi duszy lęka się tak samo jak wieśniacy. Ogląda się film bajecznie. Realizm zacofanego średniowiecza, każdy ma jakąś mroczną tajemnicę.
No i niesamowita muzyka. Pełna uniesienia potęgująca uczucie grozy i tajemniczości. Serdecznie polecam i proponuję nie zważać na głupawe komentarze. Ten film trzeba oglądać sercem a nie oczami.

ocenił(a) film na 9
mylek3

Zgadzam się. Nie powiedziałabym, że film ma jakieś niespotykanie odkrywcze przesłanie, fascynującą fabułę czy nieprzewidywalne zwroty akcji, postacie też proste jak drut, ale jednak masa w nim emocji, trzyma w napięciu do ostatniej niemal sceny :) I ta sceneria... coś pięknego. A muzyka!! To dopiero cudo. No i sam fakt, że to ewidentnie współczesna muzyka, żadne naśladownictwo średniowiecznych rzępoleń. Ktokolwiek zaryzykował taki zabieg, moim zdaniem jest geniuszem :]

ocenił(a) film na 7
midian

Czyli film jest nieodkrywczy, prosty jak drut, fabuła jest przewidywalna i nieskomplikowana, a postaci są z papieru. No ale ma ładne wizualizacje i muzykę. Nie, żebym się nie zgadzał, pełna racja. Tylko skąd te 9/10?

mylek3

Zgadzam się w pełni, film bardzo mi się podobał i muszę przyznać, że do samego końca nie mogłam rozgryźć kto jest wilkołakiem. :)

roxa175

Też do końca nie wiedziałam :D No i te scenerie, kolorystyka oraz piękna Amanda (i reszta obsady :P)- uczta dla moich oczu :)

ocenił(a) film na 3
mylek3

"Realizm zacofanego średniowiecza" XD

ocenił(a) film na 4
Magrat

Mnie też to powaliło. Co by o filmie nie pisać, ale realizm był na poziomie.... Nawet nie wiem do czego to porównać. Oglądałem to jak zabawne filmidełko w teledyskowym stylu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones