PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5307}
7,5 17 610
ocen
7,5 10 1 17610
7,0 10
ocen krytyków
Dziewczyny do wzięcia
powrót do forum filmu Dziewczyny do wzięcia

Film jest określany jako komedio-dramat. Stosując współczesne kryteria bardziej dramat niż komedia. Urodziłem się 6 lat po jego nakręceniu i jawi mi się jako dziwny, nie potrafię wystawić rzetelnej oceny. Naturalistyczny i surrealistyczny jednocześnie, trąci amatorszczyzną. Dziwne dialogi. Pewnie w ich prostocie tkwi jakaś głębia ale trudno było mi ją dostrzec. Postaci - charakteryczne dla minionej epoki i dzięki temu prawdziwe - mogą nieco zniesmaczać współczesnego odbiorcę. Było coś szokującego w brudzie za paznokciami (mężczyzn i kobiet) oraz złotych zębach bohaterki kreowanej przez 23-letnią wówczas Ewę Szykulską. Film zapewne ambitny ale dziwny i nie do końca dla mnie przyswajalny. 5/10.

galladorn

Surrealistyczny? To ostatnie słowo jakie przyszłoby mi na myśl opisując ten film. Wydaje mi się, że miałeś na myśli naturalny, ale odrealniony. Z tym się zgodzę.

ocenił(a) film na 5
lucas_2007

No tak, faktycznie trochę niefortunnie użyłem tego określenia. Dopiero teraz zauważyłem Twój wpis, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
galladorn

Ale ludzie mieli brud za paznokciami i nosili złote zęby wtedy, a nawet dużo później. Nie pamiętasz?

ocenił(a) film na 5
Strzyga_3

Urodziłem się w 1978 roku i jako dziecko nie zwracałem uwagi na brud za paznokciami. Do dziś zdarza się, że ludzie go mają ale trudno go znaleźć u aktorów (no chyba, że to film historyczny lub ukazujący społeczną patologię). Złote zęby pamiętam - mój wujek świecił kiedyś takim garniturem. Później wymienił zgodnie z obowiązującym trendem.

ocenił(a) film na 9
galladorn

ale przeciez brud mial jedynie zasugerowac ze pan inzynier oraz magister tak naprawde zajmuja sie mniej intelektualna wrecz fizyczna pracą...

ocenił(a) film na 5
rita_furia

Nie wydaje mi się żeby to miał być zabieg stylistyczny, raczej obraz ówczesnego społeczeństwa. Chyba, że się mylę

ocenił(a) film na 7
galladorn

To zdecydowanie był zabieg stylistyczny - kamera zrobiła zbliżenie na jego brudne paznokcie właśnie wtedy, gdy podkreślał, jaką to ma fajną, umysłową pracę ;-). Jestem o kilkanaście lat starszy, więc dobrze pamiętam, jak wielu ludzi wtedy było zaniedbanych (choć czy tak wiele się zmieniło - zaciągnij się powietrzem w jakimkolwiek autobusie - zrozumiesz, co mam na myśli).

ocenił(a) film na 5
Max66

Doskonale wiem:)
PS: Ciebie i pozostałych chętnych zapraszam na mojego bloga - temat bitwa aktorek.

ocenił(a) film na 7
galladorn

Jak obejrzałam pierwszy raz ten film też go odebrałam jako irytująco naturalistyczny i wręcz amatorski, ale z czasem stwierdziłam,że to jest właśnie atutem filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones