PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5307}
7,5 17 612
ocen
7,5 10 1 17612
7,0 10
ocen krytyków
Dziewczyny do wzięcia
powrót do forum filmu Dziewczyny do wzięcia

jak ja się cieszę!...

użytkownik usunięty

jak ja się cieszę że nie dane mi było żyć w tamtych czasach, ta totalna komuna na ulicy i w ludziach, szarość szarość i jeszcze raz szarość, gdzie jedynie młodzież była nadzieją na kolorowe życie ale niestety z upływem lat szarzała... Ten straszny świat gdzie można było być inżynierem lub magistrem z czarnymi paznokciami, gdzie można było tylko zjeść komunistyczne lody, gdzie striptease oglądać mogli tylko wysoko postawieni "wybrańcy" ludu... Ogólnie film traktuję jako niezłą komedię, ale doprawioną bardzo gorzką nutą... brrrr

ocenił(a) film na 8

domyślal się, że jesteś jeszcze bardzo młodym człowiekiem i mocno prawdopodobne, że nie zrozumiałęś do samego końca całej istoty tego filmu. ta komedia to niezły pastisz a apropos paznokci u "inżyniera" to wielka sciema ;).

użytkownik usunięty
qpson

oj, nie jestem już takim bardzo młodym człowiekiem, "liznąłem" trochę tamtego systemu jako dziecko. Doskonale wiem, że to pastisz, na dodatek tak absurdalny, że mam prawo sądzić że wielce prawdopodobny i takie fakty na pewno miały miejsce. I to mnie właśnie zmartwiło...

ocenił(a) film na 10

"Ten straszny świat gdzie można było być inżynierem lub magistrem z czarnymi paznokciami..."

Żaden z bohaterów filmu nie był magistrem ani inżynierem... Usiłowali zadać szyku przed gąskami z prowincji.

użytkownik usunięty
hauser

wiem wiem, aż taki naiwny to ja nie jestem :-)) Mnie właśnie zmartwił ten świat, gdzie wiele rzeczy było udawane, i to było niestety normalne...

użytkownik usunięty

Dzisiaj ludzie też udają kogoś innego niż są, szczególnie ci z kompleksami. Tak zawsze było i będzie. Co do poziomu życia to rzeczywiście było niewesoło, były to dramatyczne czasy w porównaniu z dzisiejszymi, już nie porównuję z poziomem życia na Zachodzie, choć dzisiaj ludzie też uciekają z naszej biednej Polski za chlebem. Jedynie co się zmieniło do dzisiaj na gorsze to poziom kultury, dziś zalewa nas chłam i tandeta z telewizji i radia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones