PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11698}

Dziki Bill

Wild Bill
6,1 1 205
ocen
6,1 10 1 1205
Dziki Bill
powrót do forum filmu Dziki Bill

grając w pokera zawsze siedział plecami do ściany by nie zastrzelono go od tyłu. W dniu swojej śmierci pierwszy raz usiadł inaczej i zabójca strzelił mu w tył głowy. Został schwytany i postawiony przed sądem złożonym z miejscowych osadników. Twierdził że Bill zastrzelił podstępnie jego brata, został uniewinniony i wyjechał. Ale przyjaciele Dzikiego Billa oskarżyli go ponownie w innym miasteczku korzystając z tego że miejscowość gdzie odbył się poprzedni proces nie należała jeszcze formalnie do Stanów. W czasie nowego procesu okazało się że morderca nigdy nie miał brata, prawdopodobnie był płatnym zabójcą, został skazany na śmierć i powieszony. Śmierć Dzikiego Billa pokazana jest też w filmie Mały Wielki Człowiek z tym że tam zabójca krzyczy że Bill "zabił mu tatusia" a postrzelony Bill wypowiada przed śmiercią dwa czy trzy zdania chociaż w rzeczywistości zginął na miejscu.

Witek_9

PS. W filmie Mały Wielki Człowiek jest też wcześniejsza strzelanina z udziałem Dzikiego Billa i tam jest świetnie pokazane napięcie i strach w jakim żyli znani rewolwerowcy ciągle obawiający się że ktoś do ich strzeli. Jakie mieli kłopoty z nerwami świadczy incydent z życia Dzikiego Billa; w trakcie jakiejś rozprawy z bandytami pojawił się przypadkowo inny stróż prawa i wyciągnął broń, Bill go nie znał więc oprócz bandyty zastrzelił i jego. Sąd uznał to za "wypadek przy pracy" :) i go uniewinnił.

użytkownik usunięty
Witek_9

Wiesz jak się oznacza spojlery, głąbie?

Co za kultura! Wyjaśnię ci więc dżentelmenie z kółkiem w nosie że spoiler może dotyczyć jedynie treści filmu a ja tego filmu nie widziałem i piszę o faktach historycznych. Rozumie, czy trzeba lejkiem do pustej pały?

użytkownik usunięty
Witek_9

A owe fakty historyczne dotyczą tej samej postaci, o której opowiada film, więc mogą być potencjalnymi spojlerami, pusta pało.

Nie usprawiedliwiaj swojego braku kultury tak słabymi argumentami. Idąc tym tropem nie należy pisać o "Krzyżakach" Forda, że to film który opowiada między innymi o zwycięskim
starciu Polaków nad zakonem krzyżackim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones