PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5313}

Dziki

The Wild One
6,7 4 470
ocen
6,7 10 1 4470
7,0 8
ocen krytyków
Dziki
powrót do forum filmu Dziki

OK. Przyznaję, że sięgnąlem po ten film widząc powyższego aktora na okładce. Nie oczekiwałem cudów i cudów nie zobaczyłem. Marlon Brando nie przekonał mnie jako przywódca gangu motocyklistów w tym krótkim (76min) filmie, a cała reszta jest niespecjalnie ciekawa. Ot, gang narobił sobie kłopotów i wzburzył ludność, a ta potraktowała Johnyny'ego nieco zbyt surowo i niesprawiedliwie... Po co więc było siać niepokój i zaczynać awantury w mieście? Bawiło mnie nieco to przywiązanie Johnyeggo do skradzionego (jak by nie było) pozłacanego trofeum - zachowywał się nieco maniakalnie w stosunku do tego nic niewartego przedmiotu. Wydawało mi się to nieprawdopodobne, ale było to chyba konieczne ze względów scenariuszowych, by ostatnia scena, gdy podarowuje statuetkę dziewczynie miała jakieś znaczenie (bezsłowne okazanie swych uczuć itp).

Jak dla mnie 6/10 (dałem punkt więcej za Marlona Brando)

--------------
Girl: "What're you rebelling against, Johnny?"
Johnny: "Whaddya got?"
"The Wild One" (1953)

ocenił(a) film na 8
Not_Anyway

taa, mnie też zastanawiało to przywiązanie do tej statuetki... aczkolwiek Brando moim zdaniem zagrał dobrze i przekonująco. bez zbędnych fajerwerków (wyobraż sobie jak by to zagrał współczesny (którykolwiek) 20-stoparo letni aktor), przekonująco i charyzmatycznie. przypominało mi to Dean'a w "Buntowniku bez powodu".
to co jeszcze mnie dziwiło, to wielkość tego miasta. na początku myślałem że to małe miasteczko z plastikowymi domami i dwoma krzyżującymi się ulicami (jak na westernach), jednak potem gdy Kathy uciekała przed facetami i potem jak Johnny uciekał przed ludźmi okzało się że mamy jakby kilka dzielnic, w dodatku z normalnymi budynkami z cegły... dziwne

Not_Anyway

jak można wypisywac takie GŁUPOTY? ‬dorosłeś już?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones