PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5355}

Edward Nożycoręki

Edward Scissorhands
7,7 405 430
ocen
7,7 10 1 405430
7,7 39
ocen krytyków
Edward Nożycoręki
powrót do forum filmu Edward Nożycoręki

Może kilka osób zaprotestuje, ale dla mnie jest to piękne kino familijne. Odrobina burtonowskiego mroku tylko dodaje smaku. Najlepsza rola w dorobku Deepa i Winony Ryder. Najlepszy film (razem z Batmanem) Tima Burtona. Jest to piękny film o miłości (niektórym do dziś został tatuaż "Winona forever" :)))), o alienacji (coś czuje, że mimo iż Burton zaprzecza w każdym wywiadzie, iż Edward to on to jak poczyta siętrochę o jego życiu to widać, że nawet niechcący wprowadził elementy autobiograficzne) oraz przebłysk-=- Każdy ma szansę, każdy jest w czymś dobry. A już końcowa scena uświadamiająca nam, iż mamy do czynienia z retellingiem, jest boska. Po tym filmie wielu kochało Winonę Ryder, a wiele Johny'ego Deepa. Naprawdę zdumiewa mnie puszczanie tego filmu z żółtym trójkącikiem (ktoś mi powiedział że widział to z czerwonym kwadracikiem--- w co nie wierzę). Ja swym dzieciom będę to puszczał bez ograniczeń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones