PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=376957}

Elitarni

Tropa de Elite
7,6 25 561
ocen
7,6 10 1 25561
6,0 5
ocen krytyków
Elitarni
powrót do forum filmu Elitarni

Nieporozumienie

ocenił(a) film na 6

"Elitarni" przybywają do Polski w chwale zdobywcy Złotego Niedźwiedzia. I choć film jest całkiem fajną rozrywką, to otrzymanie tej nagrody w świetle choćby obecności w konkursie "Aż poleje się krew" uważam za kompletne nieporozumienie.

Film nie mówi nic nowego. Opowiada o przemocy rodzącej przemoc, o biedzie, z której wyjść można wyjść tylko ostro kombinując. Momentami brutalny, mocno ideologicznie zaangażowany, jednak bez infantylnego zacięcia jest obrazem, który z dala od faveli ogląda się nieźle, ale nie budzi głębszych wrażeń. Od strony artystycznej niczym szczególnym się nie wyróżnia i gdyby nie Niedźwiedź, za jakiś czas uległby całkowitemu zapomnieniu.

Można obejrzeć ale od razu nagradzać. Nie rozumiem werdyktu berlińskiego jury.

ocenił(a) film na 10
torne

Człowieku chyba nie wiesz co piszesz , Tropa de Elite porusza problem używania siły przez władze , z jednej strony tak potrzebnej aby uporać sie z problemem jakim są przemoc i narkotyki w biednym miescie , z drugiej koniecznej gdyż w innym przypadku nie budzili by respektu. Oczywiście zwykli obywatele nie rozumieją tego (scena z zabitym chłopcem który wskazał zabójców) . Na pewno zasłużony Złoty Niedzwiedź

ocenił(a) film na 6
Michael_van_Grand

Czyli mam z tego wnioskować, że film załsużył na Złotego Niedźwiedzia, ponieważ "porusza problem używania siły przez władze". Cóż, to się nigdy nie zgodzimy, ponieważ dla mnie tematyka stoi na szarym końcu kryteriów zasług do nagród.

torne

Jaki film według Ciebie sługuje na złotego niedźwiedzia? (nie pytam o tytuł)

ocenił(a) film na 6
komarrek

trudno to opisać, jednak podałem przykład "Aż poleje się krew" i jest to dobry przykład. w żadnym razie nie jestem fanem tego filmu, uważam, że za jego formą kryje się nicość, a jednak w porównaniu z taką sobie historyjką w "Elitarnych" miło się oglądającą ale nie wyróżniającą się choćby na tle serialu "Shield", widać różnicę klas i artystyczną i rzemieśliniczą

ocenił(a) film na 10
torne

dobry jestes :D tematyka w filmie jest bardzo wazna! Nie wiem czzemu tak istotnej rzeczy nie bierzesz pod uwage :O Elitarni na niedzwiedzia zasluzyli!

torne

Mógłbyś to uzasadnić? Pytam o Aż poleje się krew Ten film do mnie nie trafił i dlatego jestem ciekaw co Ty w nim widziałeś. Chyba go nie zrozumiałem.

ocenił(a) film na 6
komarrek

http://www.filmweb.pl/topic/795956/Bezduszna+perfekcja.html
chyba więcej na temat Aż pole się krew nie jestem w stanie napisać :)

torne

Genialna recenzja, podpisuje się pod nią wszystkimi kończynami. Więcej takich i będzie co czytać.

torne

No bo widzisz, tematyka jest najważniejsza. Zła władza walcząca z biednymi ludźmi, którzy przecież zostali przez tajemniczą siłę zmuszeni do handlu narkotykami. Ogólnie rzecz biorąc jeśli film ma wymowę lewicową to jest z góry skazany na nagrody na festiwalach. Jeśli nie ma wymowy lewicowej ale jest z Afryki/Ameryki Południowej czy wybranych państw Azji, również jest skazany na nagrodę. Bo na festiwalach liczy się propaganda, a nie forma.

ocenił(a) film na 8
torne

gdybym ja miał głosować na jeden z tych dwóch filmów to wybrałbym "Elitarnych". niezależnie od tego, który z nich jest lepszy w tym czy tamtym "Aż poleje się krew" jest tak naprawdę mało wyraziste w tym porównaniu, osobiście film Andersona do tego nieźle mnie wkurzał.

torne

pierwszy tak mądry film jaki obejrzałam w tym roku :) fajna rozrywka to dla mnie "Hellboy: złota armia", "mroczny rycerz".
"Elitarni" nie opowiada o biedzie, z której można wyjść... on raczej przedstawia fawele z perspektywy "narzędzi" pozornej walki z problemem('w miejsce jednego zlikwidowanego pojawia się kilku następnych'), ignorancję władzy( policjanci nie mają funduszy na radiowozy), że są dobrzy i źli gliniarze, itd.
o ile dla mnie nagrody są rzeczą zbyt subiektywną,żeby zawracać sobie nimi głowę, tyle z werdyktem się zgadzam.

paparazzo

Nie ma funduszy, są dobrzy i źli gliniarze... tylko już to gdzieś słyszałem.

komarrek

i co z tego? to nie jest główny wątek tego filmu.raczej jeden z wielu elementów świata opisanego

paparazzo

To że to wszystko już widziałem. Także w tym wydaniu.

komarrek

podaj konkrety!!! inaczej nie mamy o czym dyskutować :)

paparazzo

Ciekawe ile jeszcze jego filmów będzie pokazywać nam fawele? Wszystkie? Tak, wiem to straszne tak jak i życie ale nie jestem zwolennikiem seriali.

ocenił(a) film na 8
komarrek

"jego" to znaczy kogo? podaj jakiś tytuł oprócz Miasta Boga.

sten44

Z tym jego to pomyłka co nie zmienia faktu że Miasto Boga było dość niedawno i jakoś średnio kręci mnie powtórka z rozrywki.

ocenił(a) film na 10
komarrek

Elitarni sa swego rodzaju kontynuacja "miasta boga" (nie oglaladalam,aczkolwiek czytalam o filmie) zamysl byl zeby pokazac wszystko z drugiej strony ,wyszlo to naprawde dobrze. Nie wiem czy wiesz ale w Brazylii film "Elitarni" bil rekordy popularnosci , moze Ciebie to nie dotyka i nie rozumiesz tematyki filmu ale jak widac ludzie ktorzy sie z tym stykaja z checia ogladaja film ktory pokazuje prawde. Juz to widziales? gdzie? kiedy? mozesz podac jakies KONKRETY?

aPosing

Dziecko czy ja zgnoiłem ten film? Napisałem że jest do bani? Nie? To złaźcie z barykady bo jeszcze sobie ktoś nogę złamie.

ocenił(a) film na 9
torne

Oj!chyba nie zauważa problemów społecznych na świecie i zapomina co to bezprawie i system.
pzdr

ocenił(a) film na 8
torne

Fajny film, mnie rozczarowały tylko trochę ostatnie sekundy filmu...spodziewałem się pokazania strzału z shotguna...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones