PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=376957}

Elitarni

Tropa de Elite
7,6 25 561
ocen
7,6 10 1 25561
6,0 5
ocen krytyków
Elitarni
powrót do forum filmu Elitarni

może by panowie z Brazylii zrobili małe szkolenie polskim kolegom??? ech...pomarzyć dobra rzecz

ocenił(a) film na 7
bokser_Ken_Wywietrznik

Na szczęście skala przestępczości w Polsce nie jest taka jak w Brazylii. U nas bandziory nie paradują po dzielnicach z bronią więc tak ekstremalnie działające jednostki nie są potrzebne. A jeśli takie jednostki są to pewnie działają głęboko zakonspirowane tak jak to ma miejsce w USA gdzie podejmują działania wobec gangu Mara Salvatucha.

ocenił(a) film na 7
Costradeus

Zapomniałem napisać jeszcze o braku korupcji w jednostkach BOPE, w co chyba ciężko uwierzyć, mimo częstych deklaracji bohaterów. Jeśli do tej "elitarnej" jednostki trafiają w zasadzie ludzie z przypadku, którzy się podjęli pracy w policji a potem sami zgłosili do BOPE, a do tego jeśli "szkolenie" wygląda tak jak na filmie, to chyba nie mają się polskie jednostki AT czego uczyć od brazylijskich kolegów. Wypady na akcje bez hełmu itp. (polecam autentyczne zdjęcia z brazylijskich faveli gdzie wjeżdżają wozami pancernymi.)Może usprawiedliwieniem tego sposobu działania jest jak sądzę bardzo wysoka śmiertelność w BOPE. Zwrócił bym jeszcze uwagę na to, że w efekcie likwidują oni drobnego watażkę a nie "grube ryby" świata przestępczego.

ocenił(a) film na 9
Costradeus

Niby tak, ale pomyśl czy by się nie przydali w Krakowie, znając tamtejszy koloryt "kibicowski" i "młodzieżowy"???

ocenił(a) film na 9
bokser_Ken_Wywietrznik

Chłopie to był tylko film. A ty próbujesz zatrzeć granice między rzeczywistością, a filmem.

ocenił(a) film na 7
harald807

Wszystko co widzimy na ekranie "to tylko film". Przecież to tylko luźne dywagacje odnośnie działania i przydatności takich grup w określonych realiach. BOPE istnieją naprawdę a nie tylko w filmie więc porównywanie ewentualnego działania w polskich realiach jest całkowicie uprawnione, zwłaszcza po tym ostatnim "incydencie" "kibicowsko"-mafijnym w Krakowie. To tylko spekulacje zainspirowane obrazem, ja tu nie widzę żadnego zacierania rzeczywistości.

ocenił(a) film na 2
Costradeus

bardzo słabe kino, nie wiem skąd ta ocena
2/10

ocenił(a) film na 7
Maverick0069

to moze lepiej ze nie wiesz...

ocenił(a) film na 2
arielos

przecież nie od dziś wiadomo że u nich jest była i będzie korupcja to co Ciebie tak urzekło ?? Mnie np irytował narrator chociaż słuchałem go wytrwale. dużo, bardzo dużo chaosu, 1/4 filmu opowiada o bezsilności policjanta który nie daje rady poskładać samochodów do kupy, drugi studiuje i ukrywa swój zawód przed innymi, są to zwykłe historie zwykłych ludzi, prawie film obyczajowy.
Dobre są komentarze w stylu, naszych powinni nauczyć jak być gliniarzami, to ja się pytam kogo nasi mają tak poniewierać, drobnych złodziejaszków czy kogo ?? U nas nie ma takiej przestępczości i nie ma takiej patologi, film o niczym ważnym, zero w nim sensu,spektakularności, zero polotu. No słabo słabo jak komuś się podobał to dobrze, szanuję czyjąś opinie, dla mnie bardzo słabo pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Maverick0069

Zacznijmy od tego że jeżeli na miękkich narkotykach nie zarabiała by mafia to nie było by takiej przestępczości w Bazyli ale również w Polsce... Durne prawo i prohibicja narkotykowa "utrzymuję" gangi, polecam poczytać na temat narkomani w Holandii i w Portugalii. "U nas nie ma takiej przestępczości i nie ma takiej patologi" nie ma bo nie powiedzieli ci w Polszmacie lub w TVNP ? A niby co jest ? Skorumpowani politykierzy nie mówiąc o policji która zamiast zamykać przestępców to goni gówniarzy po osiedlach... Masz rację u nas nie ma takiej przestępczości, u nas tylko kur***a zabili generała Policji, a porwanie dla okupu to norma, ostatnio głośna sprawa zabójstwa pewnego biznesmena, która nigdy nie zostanie wyjaśniona, skrupulatnie urwali łeb sprawie, świadkom zresztą też...

ocenił(a) film na 8
Maverick0069

Panie Maverick:) jak czytam twoją wypowiedź, że film o niczym ważnym i bez sensu to nasuwa mi się takie pytanie: jakie filmy dla Ciebie mają sens i są o czymś ważnym; chociaż dwa przykłady. Muszę to wiedzieć, bo tylko wtedy będę mógł napisać jakieś konstruktywne bluzgi. Pozdro

ocenił(a) film na 2
lucwarchol

i zaczyna się...
a jaki film dla Ciebie jest z sensem ?? a któremu dałbyś 10 jak nie temu ??
bez takich ceregieli bo nudą wieje Panie Lucwarchol.
Może źle to ująłem film pokazuje problem i to powazny ale dla Brazylii może dlatego napisałem że nie jest o niczym ważnym z punktu widzenia naszego państwa.
nie nudził Was ten film ani trochę?

ocenił(a) film na 8
Maverick0069

Źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o przekomarzanie, który film jest na 8, a który na 10 i to, że dla mnie ten film jest świetny, a jeśli dla Ciebie nie to jesteś głupi. Jeżeli piszesz, że to "zwykłe historie zwykłych ludzi, prawie film obyczajowy" i film o niczym ważnym, a potem dodajesz "o niczym ważnym z punktu widzenia naszego państwa" to ja próbuje się dowiedzieć czy każdy film, który traktuje sprawę mało ważną dla naszego państwa jest dla Ciebie bez sensu? Film oczywiście mógł Ci się nie podobać tylko rzeczywiście trochę źle to ująłeś;)

ocenił(a) film na 10
Maverick0069

Maverick z tego co piszesz wynika że powinniśmy oglądać tylko Polskie filmy bo to że dzieje się źle w Brazylii to w ogóle nas nie dotyczy i mamy to mieć w dupie ? Nie mamy wpływu na to co się tam dzieje to prawda ale to nie znaczy że jest niczym ważnym ... i to znaczy że z punktu widzenia naszego państwa . To kim ty Ku*** jesteś żeby mówić że to co sie tam dzieje jest niczym ważnym z punktu widzenia naszego państwa . I nudził mnie tylko w pierwszych 10 minutach , też nie mogłem się wsłuchać w głos typa ale potem przestałem całkowicie sie tym przejmować bo wkręciłem się w film . Ogólnie bardzo dobre zdjęcia fabuła i przekaz czarnej rzeczywistości 9/10 .

harald807

Ten film jest oparty na faktach, w rzeczywistości BOPE dziala bardziej drastycznie, ale zbyt drastycznie zeby pokazac to w filmie, jest ksiazka napisana przez ludzi bedacych kapitanami w tej jednostce na ktorej podstawie powstal dopiero film

ocenił(a) film na 8
bokser_Ken_Wywietrznik

Mam nadzieję, że nie chodzi Ci o zbieranie haraczy:)

ocenił(a) film na 10
bokser_Ken_Wywietrznik

A ten bokser to tam nawet nie wiem o czym ględzi xD . Za dużo filmów akcji ;D Chyba za bardzo mu sie spodobał motyw torby na głowie :D . Popieram poprzedników że nie znalazłoby zastosowania takie przeszkolenie w naszym państwie . Może dla Pedofilii bo takich to śmierć za mało ... Żeby o śmierci była mowa tylko Dożywocie .

ocenił(a) film na 9
wronakosz1

Wie, wie, spokojnie. Nie jestem urodzonym katem, ale warto być bezwzględnym czasami. Niekoniecznie ze strzelaniem włącznie...

ocenił(a) film na 7
bokser_Ken_Wywietrznik

Grom, Wojska Specjalne, BOA, Formoza, Wydział Realizacji SG i inne.

ocenił(a) film na 10
jest_jak_jest

Grom jak i Wojska Specjalne nie mogą podejmować działań na terytorium RP bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego.

BOA (oni co prawda mają większą swobodę niż pozostałe pododdziały AT) jest wykorzystywana na zasadzie zadanie-realizacja i nie posiada widocznej kompetencji decyzyjnej.

Formoza jest jednostką marynarki wojennej, więc nie widzę dla niej zastosowań o jakich mówił założyciel tematu.

SG ze swoimi pododdziałami specjalnymi zajmuje się walką z narkotykami, ale głównie w przypadku przerzutów przez granicę - co prawda zmieniło się to trochę po wstąpieniu do Strefy Schengen.


Jednak i tak nie rozumiem co Twój post miał wnieść do tematu. ^^ Chciałbyś żeby w/w jednostki przeszły takie szkolenie jak BOPA, czy wymieniłeś po prostu polskie "odpowiedniki" formacji specjalnych?

użytkownik usunięty
bokser_Ken_Wywietrznik

Jak zaczęli robić porządki z mafiosami górniczymi to niemalże Blidę święta obwołali...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones