PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=376957}

Elitarni

Tropa de Elite
7,6 25 565
ocen
7,6 10 1 25565
6,0 5
ocen krytyków
Elitarni
powrót do forum filmu Elitarni

„Elitarni / Tropa de Elite” (2007) – bardzo chaotycznie i bardzo niezdarnie o brazylijskiej skorumpowanej policji i brazylijskich gangach z dzielnic nędzy. W opowieści był wystarczający potencjał by całość wypadła interesująco (planowana wizyta Papieża i związana z nią akcja policji wymierzona w świat przestępczy, rak zepsucia toczący stróżów prawa, elitarny oddział obrońców ładu społecznego, a w tle prywatne dramaty bohaterów), niestety twórcy zbłądzili na manowce nieprzekonującej nudy.
Szkoda, wielka szkoda.

ocenił(a) film na 8
harkonen_mgla

Ten film nie jest o "brazylijskiej skorumpowanej policji i brazylijskich gangach z dzielnic nędzy", ten film jest o BOPE- Batalhão de Operações Policiais Especiais. Jak widzisz, Twoja ocena ni jak ma się do filmu, gdyż nawet nie zrozumiałeś o czym jest owy film.

ocenił(a) film na 8
martelo

BRAWO martelo :)))

ocenił(a) film na 7
pippen_FW

Bardzo dobry film bez zbędnego kolorowania.

martelo

ups, aleś gafę robaczku strzelił

ocenił(a) film na 10
harkonen_mgla

Film jest świetny. Jeden z nielicznych w których to przestępcy boją sie policji a nie odwrotnie.

Glenm

bardzo dobry film kolleś nie skumał przesłania w sumie nie ma żadnego przesłania. Film pokazuje rekrutów i misje tworzone przez BOPE nic dodać nic ująć

ocenił(a) film na 7
harkonen_mgla

Kolejny bełkotliwy post pseudo-znawcy imć Harkonena. Szkoda, wielka szkoda...

laik_filmowy

hej kiciuś, gdzie się robaczku chowasz?

harkonen_mgla

żeby ogarnąć to co sie dzieje w brazylijskim slumsach trzeba by było nakręcić z 15 filmów. 2 dobre już widziałem, będzie trzeba znaleźć pozostałe 13. macie jakieś propozycje ?

ocenił(a) film na 9
dybsi

Miasto Boga i właśnie Elitarni + Elitarni 2 i masz już coś więcej :D

ocenił(a) film na 5
Cobra_Choke

ja niestety jestem zawiedziona filmem, tematyka jest mi znana i wiem co autor miał na myśli, ale całość jest naprawdę chaotyczna. Chociaż były i dobre momenty. I też co mi przyszło pierwsze do głowy po seansie to zmarnowany temat. Zdecydowanie Miasto Boga lepsze,choć tam sytuacja pokazana jest jakby od tej drugiej strony.

ocenił(a) film na 6
paciencia

popieram, tematyka bardzo ciekawa i interesująca ale to w jaki sposób przedstawiona... nudził mnie ten film i był tak niepoukładany, miałem już chęć go wyłączyć bo te prawie dwie godziny tak się dłużyły ;/ 6/10 za kilka fajnych scen

Miasto Boga po stokroć lepiej

NO ale tropa de elite squad 2 na dziś, może tam będzie lepiej ;)

ocenił(a) film na 9
paciencia

Jeśli was nudził ten film to nie rozumiecie o czym był, bo akcja typu strzelanie itp. była tłem i obrazowała realia w jakich znajdują się ci policjanci i jaką muszą mieć psychikę, żeby robić to. A że niepoukładany? Przykro mi, ale taki miał być, taki ma charakter, to jest zamierzone, co dodaje mu a nie ujmuje. Ale oczywiście może się taka forma wam nie podobać.

jusluk

Jak najbardziej! Bez tego chaosu nie dałoby się wyjaśnić tego poczucia upadku wszystkich bohaterów, degrengolady, bezsiły, niemożności oddzielenia dobra od zła, strony słusznej od niesłusznej. Ten chaos to świat faveli Rio, gdzie Brudny Harry przeszedłby na urlop zdrowotny po tygodniu. To nie jest prosty film o policjantach i bandytach.

ocenił(a) film na 10
harkonen_mgla

film jest rewelacyjny i bardzo realistycznie odwzorowany co dzieje sie w tamtych rejonach Rio. a i moge sie zalozyc ze BOPE w prawdziwym filmie sa bardziej brutalni niz w filmie. film oceniam na 9/10

ocenił(a) film na 9
adas_tcz_filmweb

Film rewelacyjny i w rzeczywistości są bardziej brutalni to prawda.

ocenił(a) film na 8
harkonen_mgla

A mnie sie film bardzo podobal, fajnie zostal sharmonizowany. To co Ty nazywasz chaosem dla mnie bylo wielowatkowoscia, w dodatku opowiedziana czytelnie. Film utrzymuje dobre tempo, postacie przedstawione sa calkiem wiarygodnie, zupelnie inaczej niz w brazylijskich telenowelach?

per333

mylisz się. no ale skoro całość porównujesz do telenowel to i nie dziwota... :)

ocenił(a) film na 8
harkonen_mgla

Co to znaczy "mylisz sie"? Jak mozna sie mylic w temacie gustow? Telenowele? Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem?

"postacie przedstawione sa calkiem wiarygodnie, zupelnie inaczej niz w brazylijskich telenowelach"

Film Tobie sie nie spodobal? Spoko. Wiekszosci przypadl do gustu, dotyczy to nie tylko widzow, ale i krytykow filmowych.

per333

kto tu nie potrafi przeczytać z zrozumieniem własnej twórczości?

większości? no cóż, dla większości widzów to kręcą idiotyczne amerykańskie komedyjki i dreszczowce - i czego dowodzi kolejny "straszny film" lub inna "piła"? dla większości tzw. krytyków walczących o wierszówki to Lars dokonuje emocjonalnej masturbacji na planie swego kolejnego "dzieła" i czego to dowodzi?

harkonen_mgla

matko jakis ty zadufany.. czego ty sie tutaj zucasz?? kazdy ma prawo powiedziec zdanie na temat filmu. mi tez sie film podobal, byl w swoim rodzaju orginalny, nawet bardzo mi sie podobal. to ze tobie nie przybadl do gustu to inna kwestia. za kogo ty sie masz ze mowisz ze dla wiekszosci widzow kreca idiotyczne filmy.. co ty jedyny geniusz a reszta to idioci. wez sie uspokuj!!! poza tym zeczywiscie popelniles blad w samym opisie bo tutaj nie jest mowa o policji w brazyli tylko o BOPE!! a jak nie widzisz ruznicy to podejc do polaka z sil specjalnych i powiec ze to zwykly policjan.. prawdopodobnie dostaniesz lomot... ( tak tylko w nawiasie )

garfield11031989

tak w nawiasie to nawiasem mówiąc to tylko robaczki siusiają na myśl o szeroko pojętych siłach specjalnych, które roją im się jako męskość z wyższej półki (tak tylko w nawiasie)

większość filmów była i będzie tandetną papką, którą trawić bez ironicznego uśmiechu może jeno idiota

teraz posłuchaj / poczytaj uważnie ... było o korupcji w policji? było? oczywiście, że było... była akcja policyjna? oczywiście, że była... co do twoich milusińskich to użyto cudnego zwrotu "elitarny oddział obrońców ładu społecznego", użyto? oczywiście, że użyto - nie zmienia to jednak faktu, że to część sił... policyjnych.

ech, Wy ignoranci...

harkonen_mgla

" wy ignoranci" ahahah jestes genialny. BOPE to tak jak SWAT w ameryce, naleza do policji ale niedokonca nia sa. moja oddzielny HQ i sie zajmuj kompletnie czyms innym niz policja. nadufany w sobie przychlascie, przestan sie brac za nie wiem kogo i jeszcze probowac miec racje. niewiem komu sie sily specjalne roja z meskoscia z wyzszej polki, chyba tobie, nie wiem ile ty masz lat ale po twoich komentarzach dalbym ci 12. film jest bardzo dobrze zrobiony. i tyle. twoje brednie ktore wypisujesz sa zalosne, to ze mowa o korupcji w policji nie znaczy ze o policji jest film, korupcja w niej to tylko jeden z tematow na temat brazylijskiej przestepczosci, ktora zwalcza BOPE... BOPE!!! robaczku!!!

garfield11031989

i jak z takim dyskutować? zaściankowość zahukanego gimnazjalisty przelewa się z takiego kulturalnego dzikusa i uniemożliwia wszelką racjonalną dyskusję. jak godnych najwyższego uznania pedagog pochylam się na intelektualną pustką kąsającego w swej arogancji robaczka i tracę wiarę w intelektualny potencjał dzisiejszych małolatów... dzieci dlaczegóż wam zdolność do przyswajania faktów jest tak wstrętna? dlaczegóż z takim zapamiętaniem męczycie słowa, których znaczenia nie pojmujecie? jakaż chora przyjemność każe się wam ośmieszać na internetowych forach? garfieldzie czy jest już dla ciebie za późno? może jakaś gminna świetlica lub inne prywatne korepetycje - jeśli stać twych rodzicieli - okażą się drogą ocalenia przed intelektualnym paraliżem?

harkonen_mgla

to ze sie ladnie wyslawiasz i uzywasz poprawnych slow nie robi z ciebie jezusa... masz mentalnosc idioty i frajera... jesli laska nie odpisuj juz bo mi cie szkoda. jestes napapowany jak balon... bierzesz sie za nie wiem kogo w dodatku kompijej to co pisze.. moi rodzisze jak im to wyslalem to zgieli sie ze smiechu... jestes blaznem ktory proboje sie popisac ze niby jest inteligetny. odpusc se.. ja wiecej nie napisze bo szkoda mi slow do takich ludzi jak ty... ROBACZKU!!!! ahahahah

garfield11031989

to że zgięci rodziciele zawiedli nie znaczy, że cały świat odwraca się do ciebie plecami drogi robaczku. spójrz, oto nieznany ci forumowicz pochyla się z współczuciem nad twym nieszczęściem i cedzi rady, których powinieneś wziąć sobie do wątroby. pamiętaj zatem, że nie cały świat jest zły i nawet biedny garfildek może niekiedy liczyć na odrobinę wyrozumiałość z jego strony. ostatni raz apeluję - poproś mamusię i tatusia o pomoc, może korepetycje są w finansowym zasięgu waszej rodziny? alleluja i na skróty przed siebie!

harkonen_mgla

hahahaha zalosne az w uszy pali ... harkonen bog.. ludzie patrzcie sie na ziemie, i zlozcie chold.... nowe narodziny boga... ahahah pseldo intelektualny kolezka.. nie uzywa brzydkich slow zeby za tego madrego przejsc.. brava!!! brava!!!

garfield11031989

widzę, że w swoisty sposób wyrażasz wdzięczność za okazaną troskę. dziękuję. oczywiście martwi mnie twój problem z uszami i chaotyczny styl wypowiedzi, niemniej dostrzegam namiastki rodzącej się w bólach pokory. trzymam kciuki za dalsze postępy.

ocenił(a) film na 10
harkonen_mgla

Chaotycznie i niezdarnie ?? o ja jego gościu widać znasz się na rzeczy.

jerzunio

skromnie stwierdzę, że niewielu tak potrafi rozłożyć film na czynniki pierwsze jak ja. wrodzony dar.

harkonen_mgla

wrodzony dar... szkoda mi ciebie i to bardzo... uwazasz sie za istote wyzsza najwyrazniej. przykre to jest tak patrzec na to co ty wypisujesz. to co jerzunio powiedzial to raczej jest ironia. biedni twoi rodzice musieli byc jak zobaczyli co stworzyli. dziwne ze majac tak zlosliwy i zadufany w sobie charakter nikt cie jeszcze nie zabil ... no coz.. dobrze ze sie nie znamy bo by ci sie wypadek przydazyl... ahahaha robaczku!!!

garfield11031989

ciekawi mnie skąd w tak zastraszonym gimnazjaliście tyle agresji w bezpiecznym, anonimowym świecie internetu? oczywiście zdaje sobie sprawę, że trawią cię kompleksy i stresy świat szkoły, ale maskować własny lęk tanim cwaniactwem na pokaz musi być żenujące nawet dla ciebie samego. muszę więc wrócić do tematu twych rodziców i obowiązków jakie na nich ciążą względem swego dziecka. może i mają ciężko, może i są tobą nieco rozczarowani, ale są przecie twymi twórcami! to zobowiązuje! usiądźcie przy kominku, albo i zwykłym koksowniku i patrząc sobie głęboko w oczy poszukajcie w sobie rodzinnej solidarności. ktoś taki jak ty szczególnie potrzebuje matczyno-ojcowskiego ciepła.

szczerze zatroskany twój Idol

harkonen_mgla

Dziwnym jestes typkim. ale juz mnie przstaly bawic twoje komentarze tym bardziej ze mowisz o moich rodzicach... do tego jeden z nich zginol ... wiec troszke jedziesz w zlym kierunku koleszko... jesli chodzi o gimnazjaliste... no coz ja juz nie jestem w szkole wiec niebardzo wiem z kad ci wyskoczyl fakt ze ja jestem gimnazjalista.. agresje powoduja u mnie ludzie ktorzy chowajac sie za ladnymi slowami obrazaja ludzi imaja jakas manie wielkosci. ale i tak mam w sobie troche z dziecka, kazdy ma. to raczej dobrze. nierozumiem do czego probojesz doprowadzic twoimi milusinskimi komentarzami ktore sa zlosliwe i obrazliwe .. pokryte ladnymi slowami oczywisce. tym oto komentarzem zakoncze nasza rozmowe poniewasz nie robisz nic innego jak mnie obrazac. a ze nie widze sensu kontynuacji naszej rozmowy to cie pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
garfield11031989

Wtrącę się bo faktycznie brzmisz jak gimnazjalista po 1 nie piszę się tak osobistych rzeczy jak to, że rodzic czy rodzice nie żyją na forum filmowym i to do tego pisać to z błędami to już w ogóle żal jakich mało. To nie na to miejsce. Jak robisz takie błędy a już już nie jesteś w gimnazjum no to aż przykre bo co to ma znaczyć "zginol" ? Pisze się zginął, próbujesz a nie próbojesz, no i co mnie najbardziej boli osobiście "PONIEWASZ" ?? POWASZNIE człowieku ? poniewaŻ jak już. "Nie robisz nic innego jak mnie obrazac" ? to jest kur** język polski?

jerzunio

sorki ale mam klawiature nie polska wiec niemoge pisac akcentow polskich. jestes druga osoba ktora mi zwraca owage na ten temat... co ci mam powiedzec?? czemu sie do bledow moich przyczepiasz. Typek mie obraza a ty mowisz ze boli cie bo z bledami pisze, serio? to czy moj rodzic zginol czy nie to nie tak osobista sprawa ... mnie to troche grzeje wiec pisze co pisze. zastanow sie troszke jesli napisalem z takimi bledami to jest jakis powod. niemieszkam w polsce i nie mam nawet komputera po polsku. komentarze do tamtego jego moscia pisalem na szybko wiec sie nie przykladam bo mnie to nie obchodzi. jedz do innego kraju, zobaczymy wtedy jak bedziesz rozroznial SZ i Z w takim slowie po 10 latach. mi to bardziej przykro ze tacy ludzie pozwalaj sobie na takie uwagi jak ta. nieznasz mnie a mowisz mi co mam pisac i jak mam pisac... co to list do prezydenta?? wypracowanie z polskiego?.. uspokujcie sie wasze zlosliwe teksty i pisanie ze robie strasznie duzo bledow, wytykanie tego mi pod nosi nasmiewanie sie z tego jest bardziej zachowanie gimnazjalisty... wy czasami to wogle nie myslicie mam wrazenie.

garfield11031989

a tak wogle to typek obraza mnie i moich rodzicow a ty sie przyczepiasz do moich bledow?? na serio?? i smiesz mi mowic ze brzmie jak gimnazjalista??

użytkownik usunięty
garfield11031989

Skończ pieprzyć o nie polskiej klawiaturze bo z twoich tekstów jasno wynika, że jesteś półgłówkiem, a znajomość ortografii, to u ciebie iluzja. Zejdź na Ziemię i przyjmij to do wiadomości. Całe życie będziesz udawał, że jest inaczej ? Lecz nie ulega wątpliwościom, że trzeba poprzeć tezę o trollu "harkonenie_mgle".

o matko. ale co ma moja ortografia do mojej inteligenci nierozumiem, nie uczylem sie polskiego od kad skonczylem 14 lat bo nie mieszkalem w polsce. nierozumiem dlaczego wy tak agresywnie mnie atakujecie jesli chodzi o moja ortografie. czemu mnie wyzywacie, bo zamiast Z z kropka to napisalem SZ co wy jestescie nauczycielami polskiego?? jak mam napisac nierozumiem akcent polski jak mam klawiature azerty i francuski system operacyjny?? prawdopodobnie jeszcze dostane kilka wiadomosci od was inteligentnych istot, ale ja juz wiecej nie napisze bo jestescie chamscy i zlosliwi, zegnam

użytkownik usunięty
garfield11031989

Widzisz tacy są ci chamscy Polacy, ot co. Dzicz, a nie europejska elita jak we Francji. :)

koleżko uważaj nieco bardziej na dobór słów, chcesz kogoś (mnie?) skrytykować to przeczytaj najpierw uważnie jego wypowiedzi w "dyskusji". no chyba żeś zwykły troll pospolity, wtedy pojmuje w pełni twój nikczemny zamiar sprowokowania kulturalnego forumowicza (mnie) do wirtualnych zapasów.

użytkownik usunięty
harkonen_mgla

Mimo twego marnego wysiłku muszę stwierdzić, że wciąż pieprzysz bzdety.

w taki sposób pragniesz przykuć mą uwagę? no dobrze, co ci robaczku na duszy leży koledzy rzucają w ciebie patyczkami czy rodzice unikają twego wzroku? gdy tylko zdiagnozujemy problemy zaczniemy szukać lekarstwa

użytkownik usunięty
harkonen_mgla

Co za chory typ. Ja chcę przykuć twoja uwagę ? Jeb&^%*ty jesteś ? To ty pokrako intelektualna wpieprzyłaś(eś) się w dyskusję i wymyślasz sobie rzeczywistość w którą mocno wierzysz, a co gorsza kończysz na żarcikach z elementarza "półgłowych" gimnazjalistów. Weź wyjdź, odejdź lub odp*&$%ol się ode mnie. TFU!

niczym zapomniane niemowlę krzykiem domagasz się akceptacji ze strony dorosłych, którzy są dla ciebie tajemniczą i pociągającą "grupą trzymającą władzę". na uwagę zasługuje sposób w jaki krzyczysz, by postawić trafną diagnozę potrzebuję nieco więcej detali. zacznijmy może od twoich relacji z fasolką i groszkiem. oto masz teraz głos, dorosły słucha z uwagą dziecięcia. zaczynaj swą smutną opowieść maleńki.

użytkownik usunięty
harkonen_mgla

Jakim ty musisz być życiowym nieudacznikiem chłopczyku, że nie możesz przestać zwracać na siebie uwagi prostackimi tekstami dla "biednych". Daj znać jak ten twój słowotok wystarczająco podbuduje ci ego, zakompleksiony tępaku. :)))

czynisz postępy! niechętnie pogodziłeś się już z swą fizyczną brzydotą i intelektualnym skundleniem (brawo!), teraz musisz mi jeszcze wyznać od kiedy zacząłeś wierzyć, że podołasz roli zawodowego trener pcheł i czy prócz ciebie ktoś jeszcze w twoim otoczeniu odczuwa pociąg do owczarków niemieckich. bądź szczery, chodzi tu przecież o twoje zdrowie psychiczne!

wubeEN daj spokoj on jest uposledzony umyslowo, odrealniony typek jakis. pewnie maly, gruby i lysy i niemoze sie z tym pogodzic. nieodpisuj mu tylko usmiechaj i przytakuj... tak harkonen, tak, oczywiscie... mow dalej my cie uwaznie slychamy... ;)

garfield11031989

och garfieldku nie nawiążesz internetowej przyjaźni z osobą, która zdradziła wszystkim, że "z twoich tekstów jasno wynika, że jesteś półgłówkiem", ta wyimaginowana żałoba do reszty w rozumku ci namąciła. wuben ma swoją terapię, a ty swoją, w dwójkę na jednej kozetce mi się nie zmieścicie.

użytkownik usunięty
garfield11031989

typowy przykład tępaka, która z braku argumentów zarzuca raz za razem tekścikami na poziomie półgłówka z przećpanym mózgiem .. totalne nic, szkoda słów na takich pseudointeligentów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones