PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1205}
7,7 13 144
oceny
7,7 10 1 13144
7,9 23
oceny krytyków
Eroica
powrót do forum filmu Eroica

Bardzo mi sie podobała pierwsza część rola dzidziusia bardzo fajna i śmieszna natomiast 2 część to takie flaki z olejem osobiście polecam 1 część a jak będzie druga to radze zmienić na inny kanał.

ocenił(a) film na 10
kuba_vel_jojo

To są dwie różne części, jednak łączy je wspólny temat. I każda z nich ma w sobie coś niesamowitego. Sam zastanawiałem się, która z nich jest lepsza. Po obejrzeniu pierwszej myslałem, że druga to będzie już cieniem tamtej pierwszej, że nic nie jest w stanie jej przebić. Ale druga część jest naprawdę powalająca i przygnębiająca zarazem. Cudowny scenariusz i zakończenie. Jeżeli uwazrasz, że są to flaki z olejem, to znaczy że wcale nie zrozumiałeś dramatyzmu tamtej sytuacji.

ocenił(a) film na 10
kuba_vel_jojo

A ja uważam, że jest wprost przeciwnie. Pierwsza część jest świetna, jednak jedynie pod kątem Dziewońskiego i jego genialnej kreacji. To on dodaje jej klasy i smaku. Druga z kolei miażdży mistrzowskim konceptem, jej scenariusz jest o wiele ciekawszy - bardziej przewrotny i inteligentniejszy. Takiego kwiatka nie było potrzeby urozmaicać rolą charakterystyczną. Pierwszy epizod ujawnia raczej cechy "typowej" komedii z elementami gagów sytuacyjnych, drugi czerpie już ze źródła czystego tragikomizmu. Miodzio.

ocenił(a) film na 9
kuba_vel_jojo

O filmach ze szkoły polskiej napisano już wiele książek, więc nie ma się co za bardzo rozpisywać. W istocie, film jest znakomity, a jedym jego minusem jest nie najlepszy dźwięk. Niektóre słowa są niezrozumiałe i trzeba się ich domyślać, ponieważ nikną w zalewie innych odgłosów i dźwięków, lub też są za słabo wyeksponowane. Właściwie występuje to tylko w pierwszej nowelce; w następnej tej przypadłości nie zauważyłem. A może po prostu podgłośniłem telewizor? :)

użytkownik usunięty
kuba_vel_jojo

Pierwsza część jest dość oczywista, może dlatego założycielowi wątku się spodobała. Nad drugą należy się już trochę zastanowić.

ocenił(a) film na 10
kuba_vel_jojo

Uważam, że obie części są znakomite, choć inaczej skonstruowane i posiadające różne atuty. "Eroica" jest dla mnie filmem mistrzowskim i rewelacyjnym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones