PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=778133}

Eskorta porucznika

The Ottoman Lieutenant
5,6 1 734
oceny
5,6 10 1 1734
Eskorta porucznika
powrót do forum filmu Eskorta porucznika

Nie rozumiem tylko dlaczego w przypadku Polski tendencja jest odwrotna. Filmy silą się jak mogą, aby holocaust przypisać Polakom. Najbardziej bezczelna jest oczywiście ,,Ida" - wybiela wolinską, a o niemcach nie wspomina. No i mamy nowa ,,prawdziwą" historię, którą zdążył się już nauczyć comeyni.

Shadow_dawnego_ggggggg

Dokladnie! zwlaszcza dzis widac jacy polacy to rasisci i antysemici. Dalej wierzysz, ze podczas 2 wojny swiatowej polacy byli krystaliczni?

ocenił(a) film na 1
mihas

Za każdym razem gdy ktoś wytknie żydom negatywne cechy powstaje narodowa burza i ogólne bezpodstawne oburzenie o antysemityzm. Nie ukrywajmy w każdym narodzie są nie krystaliczni ludzie. żydzi nie są wyjątkiem. Pośród wspaniałych żydów, którzy narażali życie podczas II wojny światowej walcząc w nkwd za stalina funkcjonowali też członkowie hangany, od, judenratów. 200 tys. służyło w wermachcie. To smutne ale prawdziwe. Szkoda że nie powstają tego typu filmy bo mogą podziałać jak oczyszczający prysznic.

Shadow_dawnego_ggggggg

My sie rozliczamy z nasza przeszloscia.....przyjdzie kolej i na turkow

ocenił(a) film na 1
hatti69

Którą zbrodnie turków stawiasz na równi z polskimi zbrodniami? Mordy na Asyryjczykach, Grekach Pontyjskich czy Ormianach? Ofiar było 750 tys., 950 tys., 1,5 mln. O tych z przed I wojny światowej (Serbowie, Bułgarzy, Macedończycy nie będę wspominał).

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_ggggggg

Powinieneś koleżko, "prawdziwy Polaku" à rebours ocenić "Żyda Süssa" na 10 .Wtedy zapewne zaznasz błogiego spokoju .

ocenił(a) film na 1
pabomir

Powinieneś koleżko, "prawdziwy młody, wykształcony, piękny, z wielkiego miasta, postępowy" à rebours ocenić "Powrót" ucickiego na 10 .Wtedy zapewne zaznasz błogiego spokoju .
http://www.filmweb.pl/film/Powr%C3%B3t-1941-36474

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_ggggggg

I tu się mylisz, niestety już niemłody,raczej już nie piękny ,z małego miasta ale jeszcze z otwartą głową . Twój link to pudło przy strzale w stodołę z dwóch metrów .

pabomir

z tą głową to pan się przecenia - widać powyżej . Nie ma pan argumentów za to stodołę jak najbardziej. Z tym "Żyda Süssa" to niby co ? Co to ma do Polski i Polaków ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
pabomir

otwarta głowa, co!!! Jak otwarta głowa, to przez nią i pierdy comeiniego wejdą

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
pabomir

na wulgaryzmy i nic poza tym ja merytorycznie nie będę odpowiadał

Shadow_dawnego_ggggggg

Czyli najbardziej podobałby ci się film "utrwalający stereotyp", że Polacy nie odpowiadają za rzezie Żydów. Bo przecie jak Kali ukraść krowę, to dobry uczynek...;-)

eltoro10000

wymien te rzezie Żydów w PL = wymien przynajmniej 3

zwm64_filmweb

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,156046,6653228,Pogromy_Zydow_w_Polsce.h tml

eltoro10000

Cóż za artykuł... i jaki wyczerpujący XD... a teraz poważnie

http://muzhp.pl/pl/e/1759/pogrom-zydow-w-jedwabnem

Wiele spraw tam jest nie wyjaśnionych... fakt faktem, że teraz ci z reichu co się tak bratają z żydami już zapomnieli iż przyglądali się tej zbrodni nie robiąc nic. Czy to Polacy zrobili tylko? W sumie nie wiadomo. Same spekulacje... te odnalezione łuski, potem wmawianie, że z innego okresu owe łuski itd. Może zostali przez niemców zmuszeni do tego. Jednoznacznej odpowiedzi nie ma. Ważny jest cytat z tego artykułu:

Wiadomo, że narastała spirala agresji, na którą Niemcy przyzwalali i ją podsycali. Oni też do zbrodni inspirowali. Gdyby nie oni, z całą pewnością do nich by nie doszło.

I na tym można zakończyć ten spór... dodam jeszcze iż czekam na to jak się uzna iż nazizm powstał w POlszy bo przeca były tu "polskie obozy koncentracyjne" któryś z amerykańskich generałów nakazał aby fotografować zbrodnie niemców bo za parędziesiąt lat ktoś będzie gadał, że to nigdy się nie wydarzyło hehe... no i potwierdzają się jego słowa.

debileeverywhere

A miało być poważnie...

eltoro10000

Powalający jest twój argument.

debileeverywhere

To nie był argument, tylko spostrzeżenie.
Powalający argument to taki: "Gdyby nie oni [Niemcy], z całą pewnością do nich [zbrodni] by nie doszło."
Ja dam lepszy: Wszystkiemu winni Żydzi. Gdyby ich nie było, nie trzeba by było ich mordować.
- Nie Kain winien,
- A któż?
- Ten co wynalazł nóż!

eltoro10000

No cóż, no cóż, no cóż... ten cytat to nie moje są słowa tylko legenda ludowa hehe. Ten który je wypowiedział badał dogłębnie ten temat i takie wnioski wyciągnął. Niemcy wtedy pilnowali "porządku" i widać jak im to wyszło... typowe dla nich. Podaj argumenty podparte dowodami, że było inaczej. Jeśli chodzi o ten link co podałeś to są tam tylko puste hasła bez dowodów. Równie dobrze można napisać:

-Polskie obozy koncentracyjne.
-a czemu Polskie?
-bo były w Polsce.

Dla ciebie pewnie to ma sens.

debileeverywhere

Owszem, to ma sens, tak samo jak się mówi toruńskie radio Maryja. A ono wcale toruńskie nie jest, tylko Rydzykowe i wielu mieszkańców Torunia nie życzy sobie by je kojarzono z ich miastem. Taka jest niestety specyfika polskiego języka. I nie tylko polskiego. Normalnym ludziom to zresztą nie przeszkadza, jedynie przewrażliwionym. Czytałeś może "Medaliony" Zofii Nałkowskiej? W tekście wielokrotnie pada określenie "polskie obozy", a chyba nikt nie śmie oskarżyć jej o antypolskość. I przez lata nikomu to jakoś nie przeszkadzało. Do czasu aż aktywowali się "Prawdziwi Polacy". Z dobrej zmiany...
Mnie tego typu śmieszne pretensje nieodmiennie przypominają jakże celny wierszyk Młynarskiego o kasjerze. W razie, gdybyś nie znał, to polecam: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19744808,kasjer-dupa-ten-skecz-k owalewskiego-zaczal-sie-teraz-rozchodzic.html

eltoro10000

...chodzi o wyjaśnienie całej sprawy. Nie można sobie rzucić hasłem "polskie obozy" bez wyjaśnienia. Kto je założył? To trzeba wyjaśnić... w dzisiejszej ciemnocie młodzieży te hasło może być mylnie odbierane. Uparłeś się na tą gazetę.pl hehe to jedyne twoje źródło informacji widocznie. Wystarczy przypomnieć serial "Nasze matki, nasi ojcowie" http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/923283,nasze-matki-nasi-ojcowie-moga-nami eszac-w-glowach-niemcy-zydzi-i-banda-robin-hooda,id,t.html już to kolejny film gdzie albo oczernia się Polaków albo ich zasługi umniejsza lub całkowicie pomija(Enigma, Gra Tajemnic) to pewnie dla ciebie nie jest niepokojące. Przypomnijmy też o żydowskiej policji w czasie II wojny http://blogmedia24.pl/node/63747 i oczywiście "zaszczytna" służba żydów u sowietów https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/742208,dlaczego-zydzi-spod-z naku-nkwd-polakow-mordowali jest ogólnie przyzwolenie na szkalowanie Polaków. Jakoś nie robi się za dużo filmów tzw. kasowych o wyżej wymienionych problemach... to pewnie dla ciebie też nie ma znaczenia.

debileeverywhere

Hi hi, jak wklejałem linka, to przez chwilę się zastanowiłem, czy wkleić filmik bezpośrednio z youtube, czy zostawić ten ze strony GW. Pomyślałem, że zostawię, jako test. I bingo! Nie umknęło to twojej uwadze. ;-) Do tego "żydów" (małą literą), "sowietów"(a nie Rosjan),"szkalowanie/oczernianie, Polaków"(to już oczywiście dużą, bez błędu). Do tego: "te hasło", "tą gazetę"... Kawałki puzzli wskakują na swoje miejsce i od razu wiadomo z kim ma się do czynienia.
Nie robi się "kasowych filmów" o wymienionych "problemach"... Ciekawe czemu, czyżby kinematografia nadal znajdowała się w brudnych żydokomunistycznych łapach? Wszak już dwa lata rządzi podła, o pardon, dobra zmiana z premierem tabletem od kultury. A może to dlatego, że zrobić kasowy film, to "trza umić";-) Może widownia ma w d... takie sztucznie dmuchane tematy. A może nie gustuje w nachalnej propagandzie? Powstało ostatnio mnóstwo filmideł o tzw "wyklętych", (czyli różnej maści bandziorach i ludobójcach, których teraz się czci dla odmiany), i co? Kasowe? Chiba nie. Kina świecą pustkami. Nawet obowiązkowe spędy szkół nie pomagają różnym Rojom, Bitwom Warszawskim, Zerwanym kłosom, że o Smoleńsku taktownie zmilczę. Gniot to gniot. A najgorszy gniot, to gniot propagandowy. Spuśćmy zasłonę miłosierdzia i zostawmy te "dzieła" Złotym Malinom i Wężom...

eltoro10000

...i jedyne co potrafisz robić to naklejać ludziom etykietki bo nie zgadzają się z tobą oraz nie podajesz żadnych argumentów podpartych faktami. Również jest to znane zachowanie u pewnej grupy osób z pewnych partii "ten film to gniot" , "wyklęci to bandziory" rzucasz inwektywami i nic więcej. Artykuł "chamy i żydy" pewnie też jest wg. ciebie napisany przez łłłoookropnego antysemitę.

debileeverywhere

Nie wiem, nie czytałem. Nie naklejam etykietek. Po prostu wyciągam wnioski. Jak Sherlock. Taka dedukcja, rozumisz... Nie ma to związku z tym, czy się z kimś zgadzam, czy nie.
Nazywanie rzeczy po imieniu nie jest inwektywą. Kogoś może razić moja bezkompromisowość, ale cóż, przyznaję, mam to gdzieś...

eltoro10000

Widzę, że czytasz tylko to co tobie odpowiada. Dowodów nie masz aby usprawiedliwić swoje inwektywy wobec tych ludzi. Wypowiedzi twoje przypominają mazanie na ławkach w gimbazie.

debileeverywhere

I kto tu czyta tylko to, co mu odpowiada... ;-)

eltoro10000

Pokazałem ci linki z różnych gazet czy tam portali... nie z jednego źródła tak jak ty to robisz. Nie rzucam obelgami w kogoś komu nie udowodniono iż był zbrodniarzem czy bandytą.

debileeverywhere

No i dobrze. Ja też tego nie robię, choć tak ci się wydaje. Nie moja wina, że czytasz bez zrozumienia.

eltoro10000

Cały czas to robisz. Sformułowanie ty i zrozumienie w ogóle do siebie nie pasuje. Wklejasz linki z jednego źródła, a w nich jest goły tekst bez żadnych dowodów... każdy może takie artykuły pisać... nawet ty. Podpisz się jako "znany historyk" i będzie git. Monty python już z takich postaci się zlewał.

debileeverywhere

Mogę tylko stwierdzić, że masz bardzo adekwatny nick. Pasuje jak ulał do tego co piszesz.

eltoro10000

Stwierdzenia twe są warte tyle co twoje bez dowodowe posty, a więc raczej twój avatar idealnie opisuje ciebie.

debileeverywhere

A twoje tyle, co twoja ortografia i gramatyka...;-)

eltoro10000

Napisał to człek który kończy zdanie trzema kropkami i jakimś ";-)"

debileeverywhere

Musisz się jeszcze wiele nauczyć. ;-)

eltoro10000

...a jednak teraz kropę dałeś na końcu zdania hehe... słuchasz się.

debileeverywhere

Żałosny jesteś. I niedouczony.

eltoro10000

Bezdowodowe twoje linki zamieszczane wcześniej i to jak kaleczysz pisownie udowadniają, że twój post wyżej opisuje właśnie ciebie.

debileeverywhere

O, "Bezdowodowe", no no, uczymy się widzę...;-)
Może jednak takie durne dyskusje mają jakiś sens. Wyniosłeś jakąś naukę, a to zawsze liczy się na plus.

eltoro10000

Sprawdź sobie co to są "bezdowodowe insynuacje" podpowiem ci, że są nimi te twoje wypociny tutaj. Kopiujesz moje zdania i nieudolnie wklejasz je do swoich postów w których znów kaleczysz pisownie... tak samo jak wtedy czyli trzy kropy na końcu zdania.

debileeverywhere

Nudny już się zrobiłeś. Zresztą byłeś od początku. I przewidywalny do bólu. Chyba już ci nie będę karmy podrzucał, bo się za bardzo utuczysz.

eltoro10000

Wreszcie zrozumiałeś, że twoje nic nie warte linki do marnych, pustych artykułów nie wygrają z żelaznymi dowodami, ani twoje inwektywy (nie podparte również niczym) względem mnie jak i prawdziwych bohaterów, a więc może... powtarzam może ta lekcja da ci do myślenia i nie będziesz więcej pisał takiego pyerdolamento.

debileeverywhere

Mam w życiu lepsze rzeczy do roboty, niż dyskutowanie z niedouczonym trollem internetowym, ofiarą pisowskiej propagandy i fatalnego stanu polskiego szkolnictwa.

eltoro10000

Haaa... miałeś się gwizdku już żegnać, a nadal się smucisz... te niby lepsze rzeczy do roboty to pewnie znów wklejanie jakiś śmiesznych oraz nie podpartych niczym artykułów i rzucanie obelgami w inteligentniejszych ludzi.

ocenił(a) film na 1
eltoro10000

Mam w życiu lepsze rzeczy do roboty, niż dyskutowanie z niedouczonym trollem internetowym, ofiarą michnikowskiej propagandy i wspaniałego stanu światowego szkolnictwa. Oto i efekty:
https://www.wykop.pl/link/2077810/prof-witold-kiezun-wiekszosc-moich-studentow-u waza-ze-nazisci-to-polacy/
A ty jesteś forpocztą tej wspaniałości. Zarażasz tu, na miejscu, ludzi swoją ,,mądrością"

Shadow_dawnego_ggggggg

Co próbujesz udowodnić? Że poza Polską też są nieuki? Wszędzie są. Trzeba się cieszyć, że w ogóle słyszeli o takim kraju jak Polska. Większość Polaków nie potrafiłaby nawet umiejscowić Kanady na mapie. Wystarczy pooglądać sobie kilka odcinków "Matura to bzdura", by włos zjeżył się na głowie.
https://www.youtube.com/watch?v=lOt_6FEUN2g
Takie same tuzy intelektu jak ty, albo ten "debilee"...

eltoro10000

To tak na poważnie - gazetę sorosa zostaw bo to żarty i ma inne cele, weż takie jedwabne : a ) pokaż stodołę w której zmiesci sie 1000 ludzi na polskiej wsi i na tym kończymy tę dyskusję , b) wytłumacz skąd się wzięło w Polsce tylu zydów dlaczego tu była najwięjsza ich mniejszaość na swiecie ( proporcjonalnie do tybylców ) - czyżby pchali się pod ten antysemicki nóz czy dlatego że była tolerancja i nie było pogromów. c) poczytaj Ewa Kurek , posłuchaj chodakiewicz o jedwabnym . W wyrazami szacunku Z

zwm64_filmweb

Myślę, że do przeciętnej stodoły wjedzie spokojnie tysiąc ludzi, ale o ile wiem, podczas ekshumacji znaleziono 340 ciał. Czyli - jak nie tysiąc, tylko trzysta, to jak rozumiem, nie ma sprawy. To zmienia postać rzeczy i... kończy dyskusję wg ciebie.
Nie mam zamiaru niczego ci tłumaczyć, bo po pierwsze mi się nie chce, a po drugie, sądząc po tym, co już napisałeś, nie ma to najmniejszego sensu, bo ty już i tak swoje wiesz i nic cię nie przekona, że białe jest białe, a czarne - czarne, że zacytuję niesławnego klasyka.
Każdy wierzy w to w co chce, a jeśli jest to niezgodne z faktami - tym gorzej dla faktów. Tacy jak ty nie wierzą, że Polak może być mordercą i koniec. To nie pasuje do twoich przekonań i kropka. Inne narody, to oczywiście co innego, a zwłaszcza tacy Żydzi, czy dajmy na to "sowiety". Ci to wiadomo - mordercy, złodzieje, oszuści, zdrajcy i co tam jeszcze jest najgorszego. Na to nie potrzeba żadnych dowodów. Cokolwiek się powie złęgo na ich temat jest prawdziwe.
Jak dla mnie możesz sobie wierzyć nawet w świętego mikołaja, albo krasnoludki, chciałem tylko zauważyć, że prawie każdy naród, myśli o sobie w ten sam sposób i Turcy nie są tutaj wyjątkiem. Tak jak ty, są w stanie znaleźć tysiąc powodów, dla których rzezie Ormian są bajką, mitem, a jeśli już coś takiego było, to z całą pewnością nie są za nie odpowiedzialni Turcy. " Dziś rząd Turcji twierdzi, że tureccy Ormianie padli ofiarą epidemii podczas ewakuacji frontu". No właśnie. A dzisiejszy rząd polski twierdzi, że Żydzi w Jedwabnym padli ofiarą...eeee...Orków?
Wystarczy wspomnieć co bredziła pani min. Zalewska na pytania pani Olejnik.
http://www.newsweek.pl/polska/minister-anna-zalewska-nie-wie-kto-mordowal-zydow- w-kielcach-i-jedwabnem-,artykuly,391895,1.html
Ups, Olejnik! Wiem wiem, pewnie kochanka Sorosa. Ups, Newsweek, wiem, pewno jeszcze gorszy niż GW. No cóż, w Naszym Dzienniku nie znalazłem, a w Radiu Maryja, ani w tivi Republika nie mówili. Ciekawe czemu? A, pewnie mają inne cele... ;-)

eltoro10000

Czasami czlowiek sadzi,
ze ujrzal juz dno studni ludzkiej glupoty,
ale spotyka kogos, dzieki komu dowiaduje sie,
ze ta studnia jednak nie ma dna.

grzes1962

Właśnie usłyszałem pukanie od spodu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones