PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730659}

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
6,5 111 610
ocen
6,5 10 1 111610
4,4 20
ocen krytyków
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
powrót do forum filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

W filmie oczarowala mnie gra aktorska mojego ulubionego aktora Johnny'a Deppa, który rewelacyjnie wciela się w rolę czarnoksiężnika. Porównując go do Voldemorta uważam, że lepiej gra czarny charakter. Tom był zwykłym mordercą opierał swoją władzę na zastraszaniu i podnoszeniu własnego ego. Grindelwald jest postacią złożoną i bardzo ciekawą, potrafi jednoczyc ludzi bez nacisku... pod koniec filmu mówi do ludzi "nie mi należą się oklaski tylko Wam "...
Wiadomo też zabija, ale potrafi wspaniałe grać i manipulować przy zwolennikach... Jestem na tak ❤️❤️❤️
Bardzo podobał mi się wątek z Queenie, którą potrafił w delikatny sposób przeciągnąć na swoją stronę... Może pokażą jakiś romans między nimi :)
Myślę, że Grindelwald lubi kobiety i mężczyzn...
Odliczam do kolejnej części :)

ocenił(a) film na 5
anna1989

Ja też uważam żę Grindelwald jest dużo lepszym villanem niż Voldek. Nawet nie wiem czy w tym magicznym świecie nie stanąłbym po jego stronie. Nie chciałbym przez całe życie ukrywać się przed mugolami.

ocenił(a) film na 7
anna1989

Dla mnie z kolei Depp jest ogólnie takim sobie aktorem. Oczywiście miał fajne role jak w trzech pierwszych częściach Piratów, Dziewiątych Wrotach, Alicji w Krainie Czarów ale poza tym to odnosi się wrażenie, że kasa uderzyła mu do głowy i zwyczajnie nie przykłada w pełni do odgrywanych ról. Co do samej serii Zwierząt to mam wrażenie, że mają w sobie o wiele mniej magii i tego czegoś od Harrego Pottera. Może gdybym przeczytał książki to byłoby inaczej. W końcu HP całą serię przeczytałem ze 3 razy, a Zakon Feniksa, czyli niemal 950 stron połknąłem w jedną noc ;p Nie podoba mi się też to, że swoje poglądy polityczno-poprawne przelewa do książek. To jest coś w co ludzie zagłębiają się dla historii, klimatu i innych takich i autor nie powinien przelewać tam takich rzeczy. Dlatego uważam, że dobry pisarz to taki, który umie oddzielić swoje żądze od tego co tworzy.

ocenił(a) film na 6
anna1989

Chociaż ten film trochę mnie zawiódł, to akurat zarówno Depp jak i Law sprawdzili się w swoich rolach znakomicie i tylko żal, że dostali tak mało czasu ekranowego (zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Depp grał w tej części tytułową postać). Przyznaję szczerze, że w tej chwili jest to dla mnie najbardziej interesujący wątek i bohaterowie w całej historii.

anna1989

Myślę że oczarowała Cię bo to on grał, a nie to jak grał i kogo grał. Zrobił robotę - ale bez przesady. Po prostu dajesz mu 15/10 bo go lubisz - czyli typowa kobieta myśląca nie głową a emocjami "ach mój Depp! Cudownie!"

Ale mówiąc że lepszy z niego czarny charakter niż z Voldemorta... co to za brednie. Akurat Grinderwald jako antagonista wcale się nie sprawdza - ani straszny, ani groźny, taki obojętny, może nawet wcale nie jest taki zły. Może to celowy zabieg żeby oszukać widownię i spowodować wielki szok w kolejnej części - ciekawy zabieg by to był. Może chcą pokazać że każdy ma swoje powody - nie wiem. Ale jak narazie to nawet pies sąsiada wydaje się groźniejszy od niego.
Porządny zły charakter potrafi zrobić film lepiej niż protagonista. A tutaj... bardzo kiepsko.

ocenił(a) film na 5
Fryzomaniak

Grindelwald według mnie też jest lepszy niż Voldemort ponieważ u Voldemorta widziałem tylko jak sobie idzie i zabjia a tutaj serio widzę że główny antagonista coś kombinuje oraz jest sprytny.

anna1989

anna1989 - kochanie tylko nie popuść - ani to już rewelacyjny aktor ( rola w Titaniku była niezła ale nic poza tym, poza jazdą właśnie na tej roli ) ani zagrana przez niego postać nic szczególnego ot zwykły cwaniaczek jakich wielu było i będzie - podniecacie się - tu tą rolą jak małpa zjedzonym kitem i wmawiająca innym małpom jakie to dobre :) - przygnębiające prostactwo.

ocenił(a) film na 8
janusz_wojciak

Rola w Titanicu?? Halo, ktoś tu jednak chyba za filmami średnio przepada

ocenił(a) film na 6
Agnieszka90o

"kiedy chcesz się wymądrzyć a gówno wiesz"

Bo jeśli pomylił się to tragedia, bo DiCaprio to świetny aktor który na koncie ma dużo dobrych ról z czego większość jest zdecydowanie lepsza niż ta w Titanicu.

Jeśli gość serio uważa że Depp grał w Titanicu to współczuję, toć to nawet najmniej obyte z kinem osoby wiedzą kto grał główne role w filmie Camerona. No ale co tu dużo wymagać, nick mówi sam za siebie - "Janusze Filmwebu"

ocenił(a) film na 6
anna1989

To fakt - Depp jest świetny w roli Grindelwalda. Zresztą, takie mroczne role są dla niego wprost stworzone :) Rowling wiedziała co robiła, kiedy go zatrudniła do filmu. I pomyśleć tylko, że kiedy ogłosili kto zagra Deppa wielu się oburzyło i domagali się zmiany aktora albo nie obejrzą filmu. Po prostu żenada.

ocenił(a) film na 7
anna1989

Zgadzam się. Dużą robotę w wizerunku Grindelwalda robi heterochromia, w szczególności oko niebieskie. ;) Depp gra bardzo dobrze i wg mnie świetnie się w roli odnajduje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones