PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730659}

6,5 10 1 111547
4,4 20
ocen krytyków
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
W ubiegłym roku magazyn Forbes wycenił majątek J.K. Rowling na, bagatela, 650 milionów dolarów. Możemy... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Dwa lata po premierze pierwszej części "Fantastycznych zwierząt", która zebrała wiele sprzecznych recenzji, autorka "Harry’ego Pottera" znów wyciąga do nas ręce i zaprasza do ponownej wizyty w świecie magii. Tylko pytanie brzmi: czy ta kolejna już wizyta wyjdzie na dobre?  więcej
Spora część fanów "jedynego i słusznego" Pottera stwierdziła, że nie zapłaci za odgrzewane kotlety i cała seria "Fantastycznych zwierząt" jest tylko grą na nostalgii. Czy "Zbrodnie Grindelwalda" są czymś innym, niż tylko próbą wyciągnięcia pieniędzy od fanów? Moim zdaniem tak. więcej
Świat Harry'ego Pottera to prawdziwa magia. Czegokolwiek by nie dotknąć magiczną różdżką, a zmienia się w złoto, nieważne czy są to książki, filmy, gry, kubki czy inne gadżety sygnowane uniwersum Rowling. Pierwsza część "Fantastycznych zwierząt" bardzo podzieliła fanów jej twórczości. Wydaje się, że "Zbrodnie Grindelwalda" wprowadzą jeszcze więcej zamieszania do świata mugoli. więcej
Ktoś tu się spóźnił o kilkanaście lat. Przy trzeciej części Pottera można było jeszcze jarać się cyfrowo wyrenderowanym hipogryfem, ale obecnie nie ma przypadku w tym, że popkultura ma równo gdzieś wszystkie stworzenia ze świata czarodziejów, a jednocześnie ekscytuje się Baby Yodą. więcej
Nie można zaliczyć "Zbrodni Grindelwalda" do tytułów udanych ani nawet interesujących. Nasuwa się pytanie, czy głównym celem kolejnych części również będzie jedynie odwlekanie w czasie nieubłaganie zbliżającego się pojedynku między tytułowym antagonistą a Dumbledorem, czy też raczej spróbują one zaprezentować nam jakąkolwiek wartościową i konsekwentną historię. więcej
Możliwe, że mój podziw jest uwarunkowany tym, że z początku byłam nastawiona niezbyt pozytywnie, jednak w ciągu tych dwóch godzin dostałam porządną dawkę prawdziwej magii, której dawno nie było w ekranizacjach twórczości J.K. Rowling. więcej
Wystarczyły dwa lata, aby cały świat zatęsknił za magią i tłumnie ruszył do kin na premierę najnowszej części przygód Newta Scamandera (Eddie Redmayne). Ale czy walka dobra ze złem nie jest tylko walką o portfele widzów? więcej