PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30771}

Fantomas powraca

Fantômas se déchaîne
7,1 9 996
ocen
7,1 10 1 9996
Fantomas powraca
powrót do forum filmu Fantomas powraca

obejrzałem obie, dzień po dniu, gdyż tvp2 postanowiło uraczyć w ten sposób leniuchujących w majowy weekend Polaków..

wbrew ocenom uważam, że część I lepsza od II.
o ile cz. I ogląda się z zaciekawieniem i zainteresowaniem,
to cz II bardziej męczy, jest wręcz przedobrzona, braki w scenariuszu nadrabiają szybkością scen, z których czasami niewiele wynika.
jest za duże zamieszanie.
oczywiście, nie można odmówić filmowi kilku dobrych motywów i dialogów,
jednak w cz I były zdecydowanie mocniejsze.

ocenił(a) film na 7
skazanynabluesa

Ja również uważam że część 1 była lepsza od 2 chyba całej trylogii 2 część wypada najsłabiej ale i tak jest to dobry momentami zabawny film.

ocenił(a) film na 8
matisgbr17

Popieram. Jedynka jest najbardziej wyważona. Z jednej strony pastisz, z drugiej całość nie sili się na dowcip. Natomiast część druga i trzecia zostały już stworzone w chwili, gdy De Funes zyskiwał coraz większą popularność i mam uczucie, że 'Fantomas wraca' i 'Fantomas contra Scotland Yard' były już skrojone troszkę pod kątem jego osoby. Za dużo tam wariactwa, za mało uczciwej, dynamicznej akcji.

ocenił(a) film na 6
skazanynabluesa

Mam bardzo podobne wrażenie. Tak jak część pierwsza wydawała mi się oryginalna i dobrze pokazująca najlepsze cechy Louisa de Funesa jako aktora w tej nie ma nic nowego, a z poprzedniej części nie pozostało nic z tego świerzego klimatu. Tak naprawdę film jest fajny tylko w pociągu i trochę na konferencji naukowej. Później na balu maskowym nic nowego nie ma. Finał taki sobie. Za dużo marnej fantastyki. Nie podobała mi się ta część. Jestem rozczarowany.

ocenił(a) film na 5
skazanynabluesa

Przychylam sie do wszystkich wypowiedzi,2 czesc bardzo sie wlecze mimo ze jest troche akcji,wynudzilem sie.
A to bieganie w pociagu to juz totalna glupota,takei sztuczne zamieszanie ktore ma zaciekawic widza,ale niewiadomo czym,
moze na tamte czasy bylo to cos nowatorskiego,ale dzisiaj ciezko sie to oglada.

ocenił(a) film na 6
skazanynabluesa

Dwójka słabsza od jedynki, ale trójka (F c. Scotland Yard) daje radę. Nie spoilerując, szkockie klimaty, duchy, nowe podatki, lepsza intryga i wizualnie dużo lepszy niż dwie pierwsze części.

ocenił(a) film na 6
skazanynabluesa

Pełna zgoda. Fantomas jest tu trochę infantylny, podczas gdy w I był mocniejszy i bardziej wymiatał, a do tego trochę brakowało chyba ciekawszych pomysłów wiec sięgnięto po bondowskie schematy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones