PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3493}
5,3 8 547
ocen
5,3 10 1 8547
4,7 7
ocen krytyków
Ferdydurke
powrót do forum filmu Ferdydurke

Jak to nie zachwyca widza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem widzowi, że go zachwyca. Ale jednak nie zachwyca. Koniec i bomba, a kto czytał ten trąba!

ocenił(a) film na 2
ciamciaramciach

Zachwyca, bo Skolimowski wielkim reżyserem jest?
Nietstety, film bardzo mi się nie podobał. Przemęczyłam się i obejrzałam do końca, ale wynikało to jedynie z tego, że do końca miałam nadzieję, że nie zmasakrowali całkowicie powieści Gombrowicza. Wielka szkoda! Nie mówię nawet, że to wina rezysera lub aktorów, ale może lepiej nie brać się za tak trudny tekst, wynudziłam się, przysypiałam... a od książki nie mogłam się oderwać. 2, tylko za wybitną grę Crispina Glovera. :))

oneday

Moze zatem lepiej, bys ograniczala sie do czytania? Niekazdy w sobie ma struny, ktore moglyby byc trącane przez niuanse gry aktorskiej. Ksiazka zaś uwalnia od koniecznosci doswiadczamia tego.

ocenił(a) film na 9
ciamciaramciach

Ja zaś film obejrzałem kilka razy i z każdym razem coraz bardziej mnie pochałania. Książka również. Uważam film za wspaniałą ekranizację, bardzo trudnej twórczości.

ocenił(a) film na 8
chemas

Film (jak i książka) pełen absurdów i nonsensów. Dlatego zgadzam się z Tobą. Wspaniała ekranizacja :)

ciamciaramciach

Masz rację - to pseudoartystyczny bełkot, pusty jak wydmuszka, nihilistyczny i bezsensowny, chociaż trzeba przyznać, że warsztatowo sprawnie zrobiony ale to o wiele za mało...szkoda tych pieniędzy. Lepiej byłoby przeznaczyć choćby na schronisko dla psów!

ciamciaramciach

Książka więcej niż wybitna w moim uznaniu, ale realizacja filmu to inna bajka... Może gdyby był po polsku. :)

_Cialko

Książka super. Jedna z niewielu lektur w szkole, które przeczytałam z wielką przyjemnością i śmiechem na ustach. Prawdą jest, że Gombrowicza arcytrudno zekranizować, ale to się akurat udało. Autorom udało się zachować atmosferę nonsensu i ten abstrakcyjny humor :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones