PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611302}

Głowa byka

Rundskop
6,8 4 021
ocen
6,8 10 1 4021
Głowa byka
powrót do forum filmu Głowa byka

Kurczę, film nietuzinkowy, inny od popularnych hitów.. Podobał mi się, wciągnął.
Ale aktor mnie rozwalił. Scena z dyskoteki, jak wyszedł w tej czarnej koszuli, ujęła mnie!
Ten aktor ma wszystkie cechy męskie, jakie powinien mieć mężczyzna:)

ocenił(a) film na 8
demonka25

Chyba zapomniałaś że nie miał jaj, bo mu w dzieciństwie rozwalili haha
Więc nie ma wszystkich cech męskich

ocenił(a) film na 7
rradek21

"Ten aktor ma wszystkie cechy męskie, jakie powinien mieć mężczyzna:)"-przeciez ona sie wypowiadała o aktorze a nie o postaci z filmu!

aronn

Nie zna aktora, więc jak się może wypowiadać o jego cechach?! Jedyne co zna to charakter postaci granej przez niego i wygląd... a wygląd to też nie cechy... :/

ocenił(a) film na 7
MSZ85

to tak jakby obejrzał film "Zostawić Las Vegas"i powiedział ,że Nicolas Cage to jest alkoholik :P

aronn

Zakładając, że oceniała postać to też nie potrafię znaleźć u niego pożądanych cech męskich przez kobiety... :/ nadmierna agresja? brak opanowania? uzależnienie od leków? Człowiek był niezrównoważony psychicznie przez to co mu się stało w dzieciństwie, ale w filmie brak przedstawienia jakichkolwiek jego cech pozytywnych... może opiekuńczość :P martwił się o brata felgi w końcu...

ocenił(a) film na 7
MSZ85

Przecież napisałam , że chodzi o aktora, nie o postać przez niego graną.
Sprecyzuję, że chodzi mi o wygląd fizyczny, dla mnie to odzwierciedlenie 100% faceta...

demonka25

Wygląd fizyczny to nie cechy, ale już się nie będę czepiał... :)

MSZ85

Cechy fizyczne ;)

ocenił(a) film na 8
MSZ85

opiekuńczość też nie :p sam wspominał, że nie umiałby się troszczyć(o kobiete), że te cechy męskie zostały mu zabrane

ocenił(a) film na 9
MSZ85

Ja jako przedstawiciel męskiego gatunku, też jestem za tym, żeby facet był facetem.
Wolę, żeby był taki jak na filmie niż nażelowany goguś w za ciasnych różowych ciuszkach, dziś tacy podobają się kobietom. Moja ciotka mówi: "Facet powinien pachnieć whisky, koniem i tytoniem" i ma rację ! I ciesze się, że są jeszcze takie kobiety, które to dostrzegają.
Brak cech pozytywnych... jeśli tak uważasz to chyba nie zrozumiałeś przesłania filmu, scena na końcu kiedy pokazana jest twarz chłopca to pokazanie że to przecież ten sam człowiek - niewinny chłopiec, to tragedia uczyniła go takim człowiekiem, i wcale nie było gorszy od innych, po prostu dusił w sobie zbyt wiele. Nie umiał wyrazić niektórych uczuć, miłość do kobiety, troska o brata, rozmowa o opiekuńczości to przecież było jego wołanie o pomoc, której nikt mu nie udzielił tak naprawdę.

lia_7

Ty nie zrozumiałeś o czym my tu piszemy :)
Po pierwsze to też uważam, że facet powinien być facetem, a nie pół-kobietą :) i do jego wyglądu i męskiej postawy nie mam zupełnie nic :)
Z tym, że uważam, że mężczyzna poza wyglądem powinien mieć też odpowiednie cechy jak i pewnych cech raczej powinien nie posiadać, nadmierna agresja i brak opanowania to nic dobrego, a i bez tego można być odpowiednio męskim.
Ty mi zaś wypisujesz przyczyny dlaczego on jest taki, a nie inny w tym filmie :) a nie o tym ta dyskusja...

ocenił(a) film na 9
MSZ85

Napisałeś, że w filmie brak przedstawienia jakichkolwiek cech pozytywnych u niego.
Więc postanowiłem to zanegować :)
Nie są widoczne na pierwszy rzut oka, trzeba się uważniej przyjrzeć głównemu bohaterowi.
Wszystkie jego troski nawet nie wynikają z tego, że szprycował się hormonami, ale dlatego że właśnie nikt nie zauważał tych pozytywnych cech. Facet po prostu szukał pomocy, zrozumienia, której nikt mu nie udzielił, a jedyny człowiek, który chciał to był jego ojciec i scena w której siedzi na ławce, to dla mnie było też jakby pokazanie, że jako jedyny podzielił tą tragedię z nim i nie potrafił mu pomóc. Skończył tak jak było pokazane na tej ławeczce gdy przyjechał ten kolega z dzieciństwa.

lia_7

Nadal nie wskazujesz jego cech pozytywnych :) to już ja ich więcej znalazłem :P chociażby troska o rodzinę przed tym jak policja miała do niego wpaść na przeszukanie :)

ocenił(a) film na 9
MSZ85

Chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Przeczytaj ostatnie zdanie z pierwszego mojego postu.

lia_7

Heh, luz, umknęło mi po takim czasie, ale to jest jedyna cecha, którą sam wypisałem wcześniej :) miłość do kobiety to nie cecha tylko uczucie :)

ocenił(a) film na 9
MSZ85

Troska to też nie cecha a uczucie.

lia_7

Troska to opiekuńczość :) skończmy już... :)

ocenił(a) film na 9
MSZ85

prawdziwi mężczyźni są tutaj
http://www.filmweb.pl/film/Osama-2003-108121

ocenił(a) film na 9
MSZ85

Facet był agresywny bo wstrzykiwał sobie testosteron z taką częstotliwością jak cukrzyk insulinę, a sterydy łykał jak dropsy. Po tej mieszance roznosiło go jak dzika po szyszkach, a ze względu na swoje niedostatki wstyd mu było nawet skorzystać z usług prostytutki aby trochę pary spuścić. Facet niedostatki w jednym miejscu rekompensował sobie nadmiarem w innych.

Ale to nie prawda, że nie miał cech pozytywnych. Opiekował się i utrzymywał rodziców poprzez przejęcie i prowadzenie farmy. Troszczył się o brata i jego rodzinę ostrzegając do przed interesami z mechanikami, którzy już siedzieli za paserstwo.
Był honorowy bo mógłby spuścić niezły wpi....ol swojemu sparaliżowanemu oprawcy, ale jaki facet bije człowieka, który nie jest w stanie nawet podnieść ręki aby się bronić. Był uczciwy w swoich osądach, bo za swoje okaleczenie obwiniał psychicznego nastolatka a nie całą jego rodzinę - w tym siostrę. Nie był głupi bo wiedział, że nie należy pakować się w szemrane interesy z ludźmi mogącymi być odpowiedzialnymi za śmierć policjanta.
To mało?

ocenił(a) film na 9
aronn

W gruncie rzeczy epizod alkoholowy również miał, więc wiedział co gra.

rradek21

może tak od razu całą fabułę opowiedzieć, żeby zupełnie zepsuć zabawę tym co jeszcze filmu nie widzieli a chcieliby się czegoś o nim dowiedzieć

demonka25

Lubisz takich przypakowanych gości? :-D

ocenił(a) film na 9
demonka25

no ale Ja w nim za bardzo męskich cech nie widzę, ma ciało dobrze zbudowane (podobne do mojego) ten facet bazuje między skrajnościami po tym testosteronie sztucznym którym się szprycuje - z jednej strony jest przepełniony ogromną agresją, wybuchowy jest (przecież jak pobił faceta w sumie za nic) z drugiej strony brak mu pewności siebie chociażby nie potrafi zaprosić panienki na sex, pewnie dlatego że nie ma jaj. Facet po 30-tce mieszka z rodzicami
I to jest prawdziwy facet??? no Ja nie mogę

mgrMisio

No ja pitole, dziewczynie się aktor spodobał i jest ok, mi w sumie również a dlaczego? To już nasza sprawa i nie musicie do tego dochodzić bo i tak nie dojdziecie. A jeśli faktycznie szybkie zaproszenie panienki na sex świadczy o męskości, haha to masz nikłe pojęcie czym jest prawdziwa męskość w oczach kobiety...Agresja, wybuchowość bohatera nie wynikała ze zwykłych popisów jakie przedstawiają blokersi w naszym słodkim kraju tylko miała głębsze podłoże a może pan po prostu tego nie zauważył ??;)

ocenił(a) film na 9
Konstancja

oh Konstancjo ty lubuj się w takich "męskich" to zobaczysz nadmucha cię taki, zostawi z brzuchem i później będą rozstępy. No i prezent dla mamy po 9 miesiącach.
a my faceci nie lubimy pań z bachorami...

mgrMisio

Jeśli wnikliwiej byś przeczytał moja odpowiedź nie wypisywał byś takich bzdur. To Ty twierdzisz,że facet pewność siebie okazuje poprzez zapraszanie panienki na sex, jeśli tak myślisz to szczerze współczuję...Aktor/niech będzie, że bohater podoba mi się gdyż pod maską "byczka" kryje się ogromna wrażliwość, zraniona dusza, z resztą nie będę się dalej rozpisywać gdyż nie sądzę abyś zakumał...

"a my faceci nie lubimy pań z bachorami..." a to świadczy o ogromnej wrażliwości i inteligencji :)

ocenił(a) film na 9
Konstancja

to poczucie winy on wywołuje u ciebie. Agresja jaką on ma jest po przeżyciach jakich on doznał a one nie mijają z dnia na dzień, on już na zawsze taki zostanie - no chyba że Bóg dotknie go różdżką czarodziejską i go uleczy.

a z tymi paniami to chodziło mi raczej o panny z dzieckiem, które się puściły bez zabezpieczenia i został prezent... brudne pieluchy, pisk w nocy itd.
Konstancjo chociaż nie zrób takiego błędu, zabezpiecz się dobrze. powodzenia

mgrMisio

jak ty nic o życiu nie wiesz. to właśnie tacy bezmyślni kolesie jak ty "nabujają" panienki, uważając że to ona powinna się zabezpieczyć, a ona taka sama mądra jak i ty i problem gotowy. Nawet biorąc pigułki można zajść w ciąże, życzyłabym ci takiej "niespodzianki", to może byś trochę zmądrzał, ale szkoda byłoby mi tego "bahora", więc ci nie życzę.

ocenił(a) film na 9
mila76

Właśnie, nie wina dzieci, że czasami ich rodzice to debile.

ocenił(a) film na 9
mgrMisio

I tutaj się mylisz, agresję wywołuje u niego nadmiar testosteronu, a to da się odwrócić, wystarczy zmniejszyć dawkę hormonu. To że nie ma odwagi zaprosić laski na sex, albo skorzystać z usług prostytutki nie jest spowodowane brakiem odwagi, czy nieśmiałością a wstydem. A uleczyć w pełni mogłaby go jakaś fajna dziewczyna, która zaakceptowała by go ze wszystkimi jego niedoskonałościami. A w mojej osobistej ocenie bohater filmu miał tych niedoskonałości znacznie mniej niż nie jeden pełnojajeczny facet.

mgrMisio

bahorami? a jak twoją matkę koleś by zostawił z brzuchem? co ty masz w głowie, siano? przecież to nie wina dziecka, że jego matka głupio wybrała albo że ojciec dupek, z jakiej paki dzieci obrażać

ocenił(a) film na 9
mgrMisio

Drogi Magistrze, nie trzeba mieć jaj, żeby być facetem, tak samo jak zapłodnienie nie jest równoznaczne z byciem ojcem.

demonka25

A zwróciliście uwagę na zależności? Tytuł i to co robił bohater? Bódł głową jak byk. W szpitalu, w barze, w windzie i jeszcze (w domyśle) czołem rozbił głowę tym flamandzkim mechanikom, sam miał ranę na czole od tego a drugi totalnie rozbite czoło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones