PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5788}

Gatunek

Species
6,0 17 023
oceny
6,0 10 1 17023
5,8 5
ocen krytyków
Gatunek
powrót do forum filmu Gatunek

"Gatunek" to dla mnie wzorzec jak nie należy kręcić filmu s-f. Fabuła jest totalnie spłycona, godząc chyba w inteligencję osób oglądających ten obraz. Jedną z głównych ról gra tu kompletna amatorka, której jedyna zaletą i w mniemaniu twórców, jak sądzę, motorem napędowym filmu, jest to, że jest piękna i seksowna (choć to kwestia gustu). Oczywiście mając taki "materiał" nie można było tego nie wykorzystać, dlatego więc w paru scenach, napisanych specjalnie dla niej, eksponuje ona swą nieprzeciętną urodę, tylko po to, aby więcej osób do kin przyciągnąć. Nie widziałem wprawdzie trailera, ale o skrzynkę browca mogę się założyć, że pojawiają się tam te sceny. Nie znoszę filmów, które żerują jedynie na instynktach widzów, nie mając nic innego do zaoferowania. I jeszcze drobna uwaga - jak się nie potrafi stworzyć odpowiednich efektów specjalnych (komputerowych), to lepiej tego nie robić (o czym najlepiej przekonuje Wiedźmin) - to, co zaprezentowano w filmie to kpina. Wygląd naszej piękności już po przemianie, kiedy skacze sobie po ścianach, dowodzi, że osoba(y) odpowiedzialna za "design postaci" nie powinna tego więcej robić. Co to za film, który z założenia ma straszyć, a w rzeczywistości bawi. Bo to dla mnie obraz nieudolny i w swej nieudolności zabawny. Jak się bowiem nie śmiać z głupoty jego twórców?

użytkownik usunięty
rockatansky

"dowodzi, że osoba(y) odpowiedzialna za "design postaci" nie powinna tego więcej robić."

za design postaci odpowiedzialny jest H.R.Giger... sam design nie jest zly tylko moze rzeczywiscie osoby odpowiedzialne za efekty specjalne niezbyt poradzily sobie z wprowadzeniem tego w zycie... no ale nie zapominajmy ze film ma swoje lata

Zgadzam się z autorem włąściwie we wszystkim, ale również ubodło mnie stwierdzenie, że H.R. Giger nie powinien się designem postaci zajmować. To absolutny mistrz :) Twórca chociażby "Obcego". Rozumiem jednak, że chodziło mu o twórców efektów wizualnych, które w tym filmie są rzeczywiście żałosne.
I tekst, że film ma swoje lata jest tutaj kompletnie nie na miejscu. Znam masę filmów o 10 lat starszych, które mają lepsze efekty. A skoro czegoś nie umie się pokazać dobrze, to po prostu się tego nie pokazuje wcale. To stara dewiza każdego dobrego reżysera. Jeśli ma się wybór - dać do filmu żałosną scenę z efektami specjalnymi (na którą jednak przeznaczyliśmy znaczną część budżetu) czy ją wyciąć, aby film wyglądał lepiej - to zawsze powinno wybrać się drugą opcję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones