PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007138}

Gdy byłeś daleko

The Road Dance
6,6 415
ocen
6,6 10 1 415
Gdy byłeś daleko
powrót do forum filmu Gdy byłeś daleko

Dobry!

ocenił(a) film na 7

Surowy pejzaż i zapierające dech w piersiach zdjęcia. A pośród tego kameralny dramat w czasie, w którym ludzie przydzielają sobie najprostsze, a jednocześnie najokrutniejsze role – kobiety mają rodzić, a mężczyźni ginąć na wojnie. Trochę mi przypominał „Syna ptasznika”, lecz w porównaniu z farerskim obrazem ten jest bardziej przejmujący, bo tu wszystko, co najbardziej boli, odbywa się jakby w pewnym z góry ustalonym porządku, w jakiś oczywisty sposób. Film o kobiecej krzywdzie, wielkiej miłości i ucieczce z miejsca, do którego sam bym uciekł przed światem. Dobry.

JaCze

Rodzenie dzieci jest potwornie okrutne

DonVitoCorleone

Ok, można powiedzieć, że to jest jakby jeden z celów życia, przedłużenie gatunku ludzkiego. Tak czy owak rzeczywiście bywa potwornie okrutne. Do tego stopnia, że zdarza się, że kobieta i dziecko tracą życie, czasami tylko jedno z nich... Czyż to nie jest okrutne? A ból, ból który towarzyszy porodowi, on również jest okrutny... Osobiście nie odważyłam się na ten ból i czuję Wielki szacunek dla każdej matki... Także on nie napisał kłamstwa. Dodam, że natura im trochę odpłaca te miesiące w ciąży i poród w takiej postaci, że część kobiet zaraz po porodzie, gdy wszystko jest w porządku i mają już swoją pociechę czują niewiarygodne szczęście, jakiego podobno nie da się do niczego porównać... Można powiedzieć największe szczęście w swoim życiu... Ciao!

natasza_szczecin

To nieprawda o tym niewiarygodnym szczęściu... Nie wypada mówić, że chodząc w ciąży czuje sie jakby sie miało pasożyta żerującego, oddsysającego wszystko co najlepsze. Że ból traumatyzuje na długie lata i często sprawia depresję poporodową, że dziecko doprowadza do szału , kiedy ciągle krzyczy i śpi sie na dobę po 3 godziny. To temat tabu. Młode matki tracą jakby pamięć i opowiadają farmazony , jakby same sobie i innym chciały udowodnić, że dzieje sie cud natury i one mogą tego dostąpić. Urodziłam i wychowałam dwoje dzieci. Gdybym wiedziała, jak mnie ograbią ze zdrowia, dostarcza bólu i potem będą mnie dalej wykorzystywały, NIGDY bym sie nie zdecydowała na dziecko.

JaCze

Twój komentarz sprawił, że zaintrygował mnie film "Syn ptasznika". Mam zamiar go zobaczyć.Dziękuję za fajną sugestię

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones