PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=508918}

Gra

Play
6,5 4 397
ocen
6,5 10 1 4397
7,5 15
ocen krytyków
Gra
powrót do forum filmu Gra

Film porusza bardzo ciekawe problemy - prawa imigrantów, znieczulicza społeczna; jednocześnie pokazuje, że wyrównywanie praw może prowadzić do dość groteskowych i niezgodnych z intuicyjną sprawiedliwością sytuacji. Wszystko jest inne niż się wydaje. Sposób w jaki film poprowadzono, jest t r a g i c z n y. Starszne dłużyzny, które nic nie wnoszą, źle skonstruowana intryga, przez co napięcie siada bardzo szybko, niedokończone subwątki - odniosłem wrażenie, że w ogóle nie było montażysty w ekipie. W tym zarysie scenariusza film powinien trwać max. 40 minut. Myślę, że student, który zrealizował w życiu dwie etiudy, poradziłby sobie niegorzej. Ta sama sytuacja co w przypadku "Porfirio" - świetny temat, niełatwy, historia oparta na faktach, totalnie zniszczona przez scenariusz i reżyserię.
2/10 (plus za pomysł)

ocenił(a) film na 4
76th parallel north

Niestety, zgadzam się w 100 proc. Nastawiałam się na całkiem niezłe kino, poruszające ważne tematy społeczne, coś na wzór Białej Wstążki. Niestety ledwie wysiedziałam do końca. Poza dobrą grą młodych aktorów niewiele dobrego można powiedzieć o tym filmie. Dłużyzny, niekonsekwencje i w ogóle podpisuję się pod tym, co napisał user powyżej. Nie będę się powtarzać. 4/10 - za aktorstwo i próbę (niestety nieudaną) zmierzenia się z istotnymi problemami.

76th parallel north

Zgadzam się. Temat jest ciekawy. Ale mnóstwo scen jest zbędnych i za długich jak np. Przez kilkanaśće sekund kadr drzewa lub schodów ruchomych które nic nie wnosi do fabuły. Zupełnie jakby ktoś na siłę chciał osiągnąć limit słów w wypracowaniu ale nie mógł nic ciekawego napisać. Ciężko było wysiedzieć do końca filmu mimo że chciałam poznać zakończenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones