PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671050}

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Star Wars: The Rise of Skywalker
5,9 86 946
ocen
5,9 10 1 86946
4,5 48
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

NP ściga rebelię, już prawie ich dopadli, to ci znowu uciekli, jak ich znowu prawie dopadli to ci znowu uciekli, każdy z bohaterów kilkanaście razy w kuriozalny sposób uchroni się przed pewną śmiercią, ktoś włamie się na jakiś niszczyciel NP by go wysadzić w powietrze lub wykraść jakieś plany, oczywiście ich pojmą, ale i tak uda się uciec, Kylo Ren się popłacze, będzie się czuł rozdarty, później znowu zły, później znowu rozdarty, Rey będzie chciała go nawrócić, ale Kylo zginie choć w chwili śmierci będzie żałował że jest zły, wszyscy będą świętować w lesie bo rozdupca NP, choć siłami byli niczym mrówka vs. słoń. Rey na końcu założy jakiś zakon Jedi, Finn ożeni się z Chinką. I wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie, a i w postaci duchów pojawią się Han, Luke i Leia. The end. Za 10 lat nowa trylogia o tym jak jeden z uczniów Rey się zbuntował i przeszedł na ciemną stronę mocy i zbudował już nie gwiazdę śmierci, ani starkillera, tylko mega wielkiego Universe Destroyera zdolnego niszczyć całe galaktyki, którego i tak wysadzą jednym myśliwcem, który trafi w słaby punkt stacji.

ocenił(a) film na 8
Pablo1919

Sprawdziło się prawie wszystko co napisałeś.

ocenił(a) film na 4
Pablo1919

No ale czego się spodziewasz po GW?Przecież na tym polega cała fabuła tego Universum? Ten sam kotlet odgrzewany pierdyliard razy na pierdylion sposobów, w Legendach jest to samo.

ocenił(a) film na 9
Logan_123

Tak się dzieje nie tylko tu, ale w całej kinematografii. Wszystko jest cały czas oparte o te same wątki, typy charakterów, sposoby prowadzenia akcji itd. To szczegóły decydują o tym czy coś jest warte uwagi czy nie i tu tych szczegółów moim zdaniem trochę jest, dlatego film uważam za całkiem niezły pod tym kątem. Dałem 9 gwiazdek, bo oceniam go nie tylko pod kątem fabularnym, ale całościowym.
Owszem momentami dialogi są kiepskie, niektóre postacie bez wyrazu, część z nich wprowadzona bez większego sensu i znaczenia, ale takie właśnie zawsze były Gwiezdne Wojny.

Co do odgrzewania kotletów to jak napisałem, tak jest w całej kinematografii, ale nie tylko, to samo jest w muzyce, komiksach, czy nawet w książkach. Latami odgrzewa się te same schematy, formy i akcje, tylko muzykę ubiera się w nowocześniejsze brzmienia (motywy muzyczne, zestawy akordów i wiele innych elementów jest niezmiennych), w komiksach bohaterów ubiera się niby w nowe przygody, które z szerszej perspektywy prowadzą do tego samego co zwykle, albo bohater wygrywa, albo przegrywa i umiera, potem go wskrzeszają itd. tylko ma przeciwników różniących się umiejętnościami i charakterem, ale mentalnie są niemalże identyczni. W książkach też są powielane te same historie, tylko zmienia się miejsce akcji, czas akcji i bohaterów.
Coraz rzadziej zdarzają się jakieś wyjątki, które powodują, że mówimy o czymś zupełnie nowym.

Dlatego trzeba być świadomym, że w większości takich filmów pewne rzeczy będą odgrzewanym kotletem. IV część SW jak wychodziła jako pierwsza też nie pokazała niczego nowego pod kątem fabularnym niż to co było już kiedyś opisane, opowiedziane itd. To dalej była zwykła walka dobra ze złem, perypetie pewnych ludzi w określonych sytuacjach. Nowością były miejsce akcji, czas akcji i efekty specjalne, dlatego się to sprzedało. Avatar wątkowo też był niemalże zerżnięty z Pokahontas i wielu innych tego typu historii, a jednak sprzedał się bardzo dobrze, bo też miał coś nowego pod kątem audiowizualnym.
Teraz jak możemy sobie dowolnie wykreować to co się komu wymyśli, to i kwestie audiowizualne odchodzą na dalszy plan bo mamy przesyt efektów i scen generowanych komputerowo. Stąd coraz łatwiej oceniać coś jako odgrzewany kotlet i dlatego trzeba zwracać uwagę na jakieś drobnostki, zwroty akcji, czy szczegóły dotyczące bohaterów, lub po prostu traktować daną produkcję jako rozrywkę, a nie jakieś epickie dzieło.

ocenił(a) film na 4
Pablo1919

He,he,fajnie napisane ;)

ocenił(a) film na 8
Pablo1919

Wiesz, że to jest film? S-f film. Ma bawić, cieszyć i wzruszać a nie udawać rzeczywistość.

Pablo1919

Jestem pewien, że gdyby to Johnson nakręcił tę część, a nie Abrams...to wyszłaby o wiele lepiej, a tak? A tak mamy zbyt wiele powtórzeń z Powrotu Jedi...:/ i ogólnie to ta część jest mega średnia, pamiętam jak 4 lata temu fani porównywali TFA do ANH, tutaj jest zupełnie podobnie, TROS to taki ROTJ 2, są też podobieństwa pomiędzy episodem V a VIII - chociażby zerżnięte Hoth jako Crait, ale ta scena z użyciem jeszcze Luke'a i potem z jego odejściem to istny majstersztyk, tutaj w IX nic takiego nie ma, jakieś pościgi, głupie dialogi, film jest tak o 25-30 minut za długi, w VII było zniszczenie Starkiller, w VIII bombardowanie niczym z 2 WŚ już na starcie, a tu? Ten cały atak na Exegol i Palpatine'a do mnie jakoś nie przemówił

ocenił(a) film na 6
Pablo1919

mam mieszane uczucia pa tym filmie

ocenił(a) film na 8
Tajan_filmaniak

ja zauważyłem co innego
Robot BB 8 jest fajny ale ten robot lampka na piłce to moim daniem aluzja do loga Pixara

ocenił(a) film na 1
Tajan_filmaniak

Jako film sam w sobie 5/10. Jako część sagi - 1/10.

Pablo1919

Imo rebelianci w ogóle nie powinni byli wygrać. Poprzednim razem wygrali, były fajerwerki, Ewoki tańczyły i co? Wprowadzili demokrację? Reaktywowali zakon Jedi? Nie, spie*do*ili wszystko. Imperium, jakie było, takie było, ale działało jak dobrze naoliwiona maszyna. To nie jest fajny przekaz, zwłaszcza teraz, w czasach, gdy wiele narodów wpada w objęcia populistycznych zamodrystów

ocenił(a) film na 7
Pablo1919

Najlepsze jest to, że prawie 2/3 z tego co napisałeś rzeczywiście się sprawdziło. :D

ocenił(a) film na 10
Pablo1919

Niech robią cały czas te filmy coś do czego się wraca wspierajcie ich w tym a nie krytykujecie niech hurtem to robią najlepiej pzdr

ocenił(a) film na 5
iXu

Pomijając głupoty oraz przewidywalność, to film ten był bardzo nudny. Prawie usnąłem z nudów podczas seansu w kinie.

ocenił(a) film na 6
Pablo1919

Twój komentarz doskonale pokazuje jak przewidywalny był to scenariusz

ocenił(a) film na 10
Pablo1919

to samo jest w grze spore PC , mieli fajny pomysł ale zepsuli faze kosmiczną, w grze Spore PC faza kosmiczna , kazde Imperium ma własną Flotę kosmiczną ale nasze impierum posiada 1 myśliwiec gwiezdny , a co do star wars w filmie nawet wspominane jest ze Palpaitne został sklonowany a ten prawdziwy zginął (nawet jakby nie zginął to wczesniej umarłby ze starosci) a w internecie są plotki ze Palpaitne nie zginął, jak nie zginął skoro nawet na Angielskich wiki pisze o tym ze Palpitne to klon ? nawet na początku filmu widać Kylo Ren wchodzi do fabryki klonów palpaitne

ocenił(a) film na 4
Pablo1919

No tak będzie, nie inaczej :)

ocenił(a) film na 1
Pablo1919

Brzmi dobrze, ale jeśli wolno to prosiłbym o jakieś źródło.

ocenił(a) film na 5
Pablo1919

Sporo z tego się sprawdziło. Zwycięstwo Rebelii było swego rodzaju triumfem mrówki nad słoniem, bohaterowie wielokrotnie w magiczny sposób uciekają po aresztowaniu na przestrzeni całej trylogii. Trwa walka, a potem, gdy przegrywają, są aresztowani zamiast zabici.
Przygoda kończy się przewidywalnie - Kylo Ren umiera, gdyż musi zapłacić za zło, które popełnił i stać się kolejnym Vaderem, grupa bohaterów wygrywa i historia kończy się tak samo, jak Powrót Jedi.

ocenił(a) film na 4
Pablo1919

Beka, bo czytam ten koemantarz i pod koniec patrzę, że jakieś bzdury. Po chwili czytam, że to komentarz sprzed 3 lat, bo tak to praktycznie wszystko się sprawdziło i ja myślałem, że streszczasz film po oboejrzeniu xD

ocenił(a) film na 4
Pablo1919

To dalej brzmi lepiej niż to co im finalnie wyszło

Pablo1919

warto samemu ocenić, tutaj cały film online https://filmhit.pl/filmy-online/gwiezdne-wojny-czesc-ix-skywalker-odrodzenie-cal y-film/

ocenił(a) film na 5
Pablo1919

Cudowne. Uśmiałam się naprawdę

Pablo1919

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

Pablo1919

https://www.wattpad.com/1329903671-gwiezdne-wojny-nieznana-%C5%9Bcie%C5%BCka-epi zod-9-5

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones