PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6020}
7,8 8 974
oceny
7,8 10 1 8974
7,9 7
ocen krytyków
Hamlet
powrót do forum filmu Hamlet

Nie!!!!

ocenił(a) film na 7

Niestety nie mogę vsie z Wami zgodzic iż jest to najgenialniejsza adaptacja Hamleta. Doceniam próbe przeniesia go na ekran bez wiekszych przeróbek, ale co z tego ?? Hamlet był dla mnie za stary, nie pasowały mi sceny erotyczne Hamlet Ofelia, sceny w których pojawiał sie duch ojca ani troche nie klimatyczne, Rosencrantz i Guildensertn przyjeżdżający na ciuchci :/ walka na florety (fakt faktem zgodnosc z szekspirem florety nie miecze) w kostiumach również mi sie nie podobała. Na plus wypada przemarsz wojsk Frontynbrasa i jedna z niewielu dobrych ról Winslet. Oczywiscie to na co narzekam to tylko drobiażdżki, ale sprawiają że wole obejrzec Hamleta Zeffirellego. Ten dostaje u mnie 9/10 Zefirrelli 10/10

grafzero

Zupełnie się z Tobą nie zgadzam, ale nie chodzi mi o ten film. Napisałeś że to JEDNA Z NIEWIELU DOBRYCH ról Kate Winslet. Ja uważam że jest świetną aktorką i we wszystkich swoich filmach zagrała wspaniale. Cudowna była zarówno w "Titanicu", gdzie grała wraz z Leonardem Dicaprio wielką miłość tak wiarygodnie że ludzie wierzyli że kochają się naprawdę, jak i w "Zakochanym bez pamięci" lub "Holiday" gdzie potrafiła wszystkich rozśmieszyć. Dlatego też zupełnie nie rozumiem dlaczego sądzisz że rola w "Hamlecie" jest tylko jedną z niewielu dobrych.Uważm że powinna już dawno dostać Oskara (szczególnie za "Titanica"!), a Akademia jest niesprawiedliwa! Jeżeli masz o Kate tak złe zdanie to proszę uzasadnij tu swoją wypowiedż i napisz w jakich filmach zagrała żle.

ocenił(a) film na 7
konto_przeniesione

Zakochanego nie oglądałem, na holiday nie zasmialem sie ani razu :( Titanica ogladałem pare lat po premierze i w scenie w Di Carpio siedzi w wodzie a Winslet na zegarze, przypomniała mi się scena z Family Guya (śmieci nie ma, Di caprio wypływa patrzy na szczęsliwą Winslet i mowi - wiesz ale ja już mam dziewczynę w Nowym Jorku :P). Ostatnia szansa jaka jej daje to Romance i Cigarette... A oscara bym jej nie dał nie twierdzę że jest zła aktorka ale jest taka jakich wiele. Zreszta patrze z kim przegrała oscara w 1998 i szczerze powiem ze miała rzeczywiscie pecha, gdyby byla nominowana za Hamleta a Gwyneth za cos innego niz szekspir byloby inaczej. No ale coz wiesz dla mnie genialne aktorki to Liz Taylor czy Katharine Hepburn Winslet do nich naprawde jeszcze daleko. al zobaczymy nie skrelsam jej moze jeszcze mnie pozytywnie zaskoczy.

ocenił(a) film na 10
grafzero

A dal mnie Ofelia jest b.dobrą rolą, w przeciwieństwie do 'Romance and Cigarettes', które w najlepszym razie jest mdłą obyczajówką bez wdzięku. 'Papierosy' oglądałam tylko ze względu na Christophera Walkena, a i ten pan niespecjalnie wybronił.
Ale mamy wolność mediów. Każdemu wedle smaku.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

[dla mnie]

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Co do scen erotycznych - Hamlet i tak drażni się w tekście sztuki gadkami z Ofelią ('Niezły pomysł - usiąść między nogami dziewczyny...'), to jest u Szekspira. A sceny Branagha wyostrzają scenę rozmowy 'Pójdź do klasztoru... po co mamy mnożyć grzeszników...'
Jeśli Ofelii i tak powiewałoby, co robią chłopaki z dziewczynami, to i klasztor nie stanowiłby ostrej odpowiedzi. Ale w sytuacji wcześniejszej bliskości z drugim człowiekiem to 'Idź do klasztoru' jest bolesne.

ocenił(a) film na 7
TangoAndWaltz

Przez ostatnie 5 lat jakie minęły od mojego wpisu urzekła mnie rolą w "Rzezi" - tak więc ma talent, ale potrzebuje dobrego reżysera.

ocenił(a) film na 10
grafzero

Ja się muszę nie zgodzić :) Ten "Hamlet" to dla mnie jedyna naprawdę porządna ekranizacja jaką widziałem. Częściowo na pewno dlatego, że "wpakowana" jest tu cała sztuka, nic nie okrojono. Zeffirelli nakręcił to troszkę po macoszemu, skracając Szekspirowski oryginał niemiłosiernie. Pamiętam, że wersja Laurence'a Oliviera była naprawdę świetna, ale muszę ją sobie odświeżyć.

A słyszeliście o tym, że nasz Bogusław Linda, zanim na dobre się w kinie sensacyjnym zakochał, na deskach teatru podobno fantastycznie się w Hamleta wcielał?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones