PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714149}

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Solo: A Star Wars Story
6,7 78 043
oceny
6,7 10 1 78043
6,1 36
ocen krytyków
Han Solo: Gwiezdne wojny historie
powrót do forum filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Coś czuję...

ocenił(a) film na 6

Coś czuję że ten film będzie porażką, Forda w roli Hana Solo zastąpił by tylko klon Forda, A poza tym, co takiego ciekawego w tym filmie by było? Był przemytnikiem i tyle i znowu imperium i ucieczki i szturmowcy, powinni zrobić trylogię o starej republice, nawet nie na podstawie gier czy książek, niech nawet coś wymyślą swojego.

ocenił(a) film na 6
Yoda_MistrzJedi

Jest kalpą finansową, umiesz czytać?
Jak inaczej nazwiesz film który ledwo co na siebie zarobił?

ocenił(a) film na 8
WTTW_FILM

No a ja powtarzam że kasa nie jest wyznacznikiem jakości filmu... Czyli jeśli kupisz tanią ciepłą ale solidną kurtkę w lidlu a masz do wyboru droższą kurtkę ciepłą która ci się zepsuje po przechodzeniu 2 tygodni... To którąnazwiesz klapą finansową? Tę tanią którą nikt nie kupuje czy tą która się zjebie po 2 tygodniach a jest droższa?

ocenił(a) film na 1
Yoda_MistrzJedi

Ale porównanie masz rację film może być na przyzwoitym poziomie ale słabo na siebie zarabiać co mówi nam że disney nie wystrzelił się z pomysłem co do filmu chodź film może być przyzwoity, trzeba czymś zachęcić odbiorcę do kupna biletu do kina ( ciekawy pomysłem na film) boxoffice mówi nam że pomysł na film o.solo nie przyciągnął odbiorcę tak jak myślał Disney czyli mówiąc bez ogródek był do bani (pomysł nie film ) czyli ludzie oczekują czegoś innego od SW niż odgrzewanie kotleta ala solo

ocenił(a) film na 1
Machu_filmweb

A drogą rzeczą według mnie jest to, gdyby Disney dał nam główną trylogię z prawdziwego zdarzenia to ludzie chętniej oglądali by SW story

ocenił(a) film na 6
Machu_filmweb

Sam pomysł był wtórny, zgodzę się ale patrząc po epizodach 7-8 oraz RO wtórność też da się sprzedać. Po prostu, marketing był chuyowy, reklamy słabe i niezachęcające. Dodatkowo premiera stykała się z premierą np. Deadpoola 2 co na pewno wpłynęło na wynik ;)

ocenił(a) film na 1
WTTW_FILM

Disney wypuszczając solo był świadom że data premiery zbiega się z deadpool po prostu miał plan zapędzil się (myśląc że tlj zbierze pozytywne opinie) po premierze tlj solo był już w tak zaawansowanej formie że disney już nie chciał się wycofać a brak marketingu sugeruje że spisali ten film na straty takie jest moje zdanie

ocenił(a) film na 10
Machu_filmweb

robisz sie już nudny wyrażając sie o filmie solo

ocenił(a) film na 6
Machu_filmweb

Nikt nie spisuje filmu za prawie 300 mln na starty ;) 70% zrobił słaby marketing.

ocenił(a) film na 10
WTTW_FILM

skąd ci do głowy przyszło że '' Nikt nie spisuje filmu za prawie 300 mln na starty ;) 70% zrobił słaby marketing. ? Szkoda że nie chcesz zrozumieć ile takich kwot na naszą kasę wychodzi

Zrób sam matematyczne wyliczenie . Pomóż 75 milionów razy 4 itp . Na tego typu finansach ile za film wychodzi znam sie od lat .

ocenił(a) film na 1
WTTW_FILM

Nie zrozumie tego za bardzo ? wyprodukował film za grube banki a nie zadbał o marketing

ocenił(a) film na 10
Machu_filmweb

jeśli ktoś tu czegoś nie ogarnia to ty i autor tematu

ocenił(a) film na 10
Machu_filmweb

''czyli ludzie oczekują czegoś innego od SW niż odgrzewanie kotleta ala solo''

Skąd to u ciebie takie przepuszczenie?? Wróżbita jesteś czy co ??

ocenił(a) film na 8
Machu_filmweb

A może zawiniła konkurencja? No sorry ale Infinity War było oczekiwane od pierwszej części Avengers... A Han Solo był filmem zapowiedzianym nieco później niż Infinity War... Więc w takim terminie on był wręcz skazany na finansową klęskę

ocenił(a) film na 1
Yoda_MistrzJedi

Ok ale avengers to taki ala główny kanon marvel,a (którego scenariusz jest o niebo lepszy od Disney dla tego ludzie na niego czekali )niszcząc główną trylogię myszka przyczynia się to gorszego odbioru SW story po prostu próbuję naśladować marvel,a tymi filmami o postaciach na co w sumie bym się zgodził gdyby główna historia była z prawdziwego zdarzenia po za tym postacie z mavel,a są ciekawsze maja moce itd solo to nie sith. czym on może konkurować np z hulk dla tego disney powinien skupić sie tylko na SW nie naśladując takich produkcji jak avengers ( bo tam jest wszystko spójne i postacie tworzą całość ) dodam jeszcze ze oni doskonale wiedzieli że premiera odbędzie się zbliżonym terminie co deadpoll myślę że nie wierzyli w sukces na tle konkurencji dla tego nie reklamowali filmu tak jak powinni

ocenił(a) film na 6
Yoda_MistrzJedi

Masz rację film może być genialny i gówno zarobić co nie oznacza że nie jest klapą finansową bo jest.

Słabe porównanie. Tu podąłeś przykład opłacalności a chodzi bardziej o zwrot inwestycji. Disney zainwestował w film 275 mln a zarobił tylko 75 mln, film się spłacił ale zysk w stosunku do włożonej kasy jest niewielki i przez to film jest klapą finansową.

I nie oznacza to że film jest słaby, po prostu przez słaby marketing oraz wtórność materiału nie zarobił za dużo. Co to może oznaczać? A no sygnał dla Disneya że potencjalny odbiorca nie chce takich filmów ;)

ocenił(a) film na 1
WTTW_FILM

"Co to może oznaczać? A no sygnał dla Disneya że potencjalny odbiorca nie chce takich filmów " święte słowa

ocenił(a) film na 6
Machu_filmweb

I jeszcze dodam żeby się nikt nie przyjebał "takich" w tej wypowiedzi nie oznacza że słabych, bardziej mi chodziło o wtórność/powtarzalność o czym pisałem w temacie wyżej:

"Był przemytnikiem i tyle i znowu imperium i ucieczki i szturmowcy"

ocenił(a) film na 10
WTTW_FILM

125 milionów dolarów na naszą kasę to jest to pół miliarda złotych złotych

zaś 75 milionów dolarów na naszą kasę to około 240 milionów złotych

Więc kitu mi nie wciskaj że solo ma klapę finansową

ocenił(a) film na 10
WTTW_FILM

są to niewyobrażalne pieniądze pozytywne

ocenił(a) film na 6
Gokussb

Zapomniałem że trollujesz ;)

ocenił(a) film na 10
WTTW_FILM

To jest matematyczne wyliczenie więc zarzucanie mi trollerstwo to oszczerstwo

ocenił(a) film na 1
Gokussb

Ty słów nie potrafisz sensownie formułować a co dopiero obliczenia matematyczne przeprowadzać

ocenił(a) film na 10
Machu_filmweb

Po za tobą i autorem tematu nikt tak nie uważa , a to NIE JEST dowód racjonalny . Znaleźli sie poloniści \profesorowie od siedmiu boleści .....

Dzisiejsze realia mają jedną z głównych wad a mianowicie , do netu dosiadają takie typke typki jak ty i autor tematu . Zamiast sie przejąć waszymi uwagami mam je delikatnie mówiąc gdzieś totalnie .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Machu_filmweb

Poszukaj w słowniku wyjaśnienia skoro masz czelność podważyć co pisze i uważać mnie za tępaka

ocenił(a) film na 10
Machu_filmweb

I tym swym postem zaorałeś sie kompletnie . Jeżeli wy obaj pisaninie sensownie to prędzej w Polsce nastanie sroga zima i będzie trzydziesto stopniowy mróz i zawieja śnieżna . A tego w Polsce NIE było od lat

ocenił(a) film na 1
Gokussb

Polska język bardzo trudna tak są formułowane twoje posty

ocenił(a) film na 10
Machu_filmweb

Jeżeli masz problem ze zrozumieniem mych postów co NIE POWINNO mieć miejsca to tobie netu powinno sie pozbawić i każdego z podobnym myśleniem jak twoje.

I nie myśl sobie w sensie '' Skrytykuje posty Gokussb to zamilknie . W necie każdy pisać może i tyle w temacie pseudo inteligencie

ocenił(a) film na 10
Machu_filmweb

Pisze jedynie samą prawde co jest istna i tyle dzieciaku . Po za autorem tematu nikt cie na tym forum NIE lubi .

ocenił(a) film na 10
WTTW_FILM

TFA także fanów podzieliło tu jeden z dowodów

http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/12324-przebudzenie-mocy-i-nowa-nadz ieja-hold-czy-chaltura.html
tu drugi dowód

http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/11550-j-j-abrams-odpowiada-na-zarzu ty-ze-zrobil-kopie-nowej-nadziei.html

ocenił(a) film na 8
Gokussb

TLJ jeszcze bardziej podzielił fanów ....

ocenił(a) film na 8
WTTW_FILM

Piszesz że nie mówisz że film jest klapą jako film tylko przez zarobek. A mimo to piszesz o filmie że to powód wtórności materiału... Duża różnica...

Problem w tym że w dużym wypadku zawiniła zła data premiery i śpieszność twórców... A nie materiał czy słaby marketing... Inna sprawa jest że to w dużej mierze jest wina TLJ który podzielił fanów...

ocenił(a) film na 6
Yoda_MistrzJedi

Człowieku polecam nauczyć się czytać, ja podają za jeden z możliwych powodów wtórność materiału, to 4 film z kolei dziejący się w podobnym przedziale czasowym. Nie mówię że to na 100% wtórność tylko on też mogła zadecydować że jakiś tam % widzów nie poszedł na ten film tylko woli czekać na kopię w internecie ewentualnie premierę na płytach.

ocenił(a) film na 10
WTTW_FILM

Jeżeli nie jesteś wstanie zrozumieć ,że zła data premiery i pośpieszność twórców , jest przyczyną słabego startu z filmem o solo to nie ma co z TOBĄ gadać dalej . I jedyne to ty sie naucz aby ceny pokazujące na boxoffice ile to JEST NA NASZĄ kase .

ocenił(a) film na 6
Gokussb

Ale kogo interesuje ile to jest na naszą kasę? Disney przelicza na złotówki XD

Kocham ten trzask pękających dup troll i fanbojów :*

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
WTTW_FILM

''Ale kogo interesuje ile to jest na naszą kasę? Disney przelicza na złotówki XD ''

Każdego to interesuje nawet ciebie , tylko NIE chcesz sie przyznać do tego .

ocenił(a) film na 8
Gokussb

W wielu sprawach się z tobą nie zgadzam ale tutaj się podpiszę pod wypowiedzią. Szkoda mi Solo i to bardzo... Przez TLJ filmowi się dostało...

ocenił(a) film na 8
WTTW_FILM

Czyli nadal twierdzisz że film jest klapą finansową jako film...

Powtarzam, to nie zdecydowało na pewno o zarobku. Bo film zarabia, jeszcze w Holandii nie zeszedł z repertuaru i byłem w kinie i duża grupa ludzi w Holandii wyda 10 e by zobaczyć ten film, w takim razie gdzie jest błąd?
Dodam jeszcze że o zarobkach mogły zdecydować chińskie kina którzy skreślili film z Solo po TLJ.. od razu tak więc cóż więcej mówić.

Materiał jest naprawdę dobry a sam film daje potencjał na kontynuacje. Zwłaszcza np. scena z Maulem, wiem iż filmu nie widziałeś i sorry za spoiler, ale film nie wygląda tak że jest zmęczeniem materiału wręcz przeciwnie. Pokazał dużo nowego

ocenił(a) film na 1
Yoda_MistrzJedi

A tak z gruszki nie pietruszki co myślicie na temat walk na miecze świetlne w epizodach 7,8 dla mnie na tle 1,2,3 to krok do tyłu tamte walki na miecze były widowiskowe a tu znów niemrawe machanie ala 4,5,6 to wszysto rzutuje na odbiór filmu niemrawe walki plus scenariusz z d.... szkoda

ocenił(a) film na 10
Machu_filmweb

walki na miecze w 1 2 3 , są dla mnie lepsze niż w siódmej i ósmej części sagi .

ocenił(a) film na 1
Gokussb

W 1,2,3 Widać tam że jedi czy też sith mają duże umiejętności w władaniu mieczem świetnym a w nowych epizodach to tak jak by machali od niechcenia jak amatorzy ciekawe czy darth maul w nowych epizodach będzie też machał od niechcenia mieczykiem czy pokaże świetną walkę na poziomie z mrocznego widma

ocenił(a) film na 10
Machu_filmweb

z twego posta widać że nie przepadasz za prequelami

ocenił(a) film na 8
Machu_filmweb

Chyba jednak wolę walki z klasycznej trylogii, ewentualnie Yoda vs Palpatine czy Yoda vs Hrabia Dooku

z Mrocznego widma jest dla mnie najsłabsza... chociaż Maul ją ratuje zasadniczo.

Z TFA walka mi się podoba, z TLJ już mniej zdecydowanie.....

ocenił(a) film na 1
Yoda_MistrzJedi

Mi z kolei najbardziej podobała się walka anakina z kenobim w zemsta sith

ocenił(a) film na 9
WTTW_FILM

Żeby film się zwrócił to musiałby zarobić ponad dwa razy tyle, ile kosztował - producenci zgarniają (w zależności od rynku) od 60 do 25% zysków, więc niestety z samych kin Solo na siebie nie zarobi przez faworyzowanie Marvela :(

ocenił(a) film na 10
sundayborn

To sie dopiero z czasem okaże

ocenił(a) film na 8
sundayborn

No właśnie marvel po prostu zdeptał Hana Solo, no konkurencja była wysoka, takie zarobki były pewne

ocenił(a) film na 9
Yoda_MistrzJedi

No sorry, ale jeśli Disney się bał, że Solo odbierze część zarobków i ograniczył jego promocję kosztem A. - ogólnie lubię Marvele, ale mają u mnie za to minusa jak nasi piłkarze.

ocenił(a) film na 8
sundayborn

Dokładnie, przecież naprawdę nic nie przeszkodziło żeby przenieść ten film nawet na pazdziernik jeśli już nie ten grudzień... Też lubię marvele ale...

A o piłkarzach to mi nawet nie przypominaj.... dali du*py na całego. Jak można było spierd*olić taką szansę... wstyd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones