PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=587139}

Helldriver

Nihon bundan: Heru doraibâ
4,6 249
ocen
4,6 10 1 249
Helldriver
powrót do forum filmu Helldriver

od czasow "Tokyo zonbi" z 2005 roku!
Szesc milionow Japonczykow zostaje zainfekowanych wdychajac tajemniczy pyl z kosmosu, ktory zamienia ich w zombie. Na polecenie rzadu ktory chce dzialac humanitarnie, powstaje wielki mur odgradzajacy polnoc gdzie jest najwiecej zarazonych od reszty kraju. Zakazuje sie tez eksterminacji, choc znajduja sie tacy, co lamia zakazy i poluja na zombiaki (dla wyrastajacego z czola poroza ktore sluzy do wytwarzania bardzo silnego narkotyku).
W tym calym chaosie pewna grupa smialkow zostaje wyslana w sekretna misje...
Posoka wrecz wylewa sie z ekranu, co w przypadku Yoshihiro Nishimury jakos zupelnie mnie nie dziwi - chyba czas najwyzszy, by tworca "Tokyo Gore Police" zrealizowal wreszcie film 3D :)
Calosc mocno przerysowana, a kilka scen (jak np ta z dzieckiem) to hold dla "Martwicy Mozgu" Petera Jacksona. Charakteryzacja i projekty postaci zachwycaja, ale juz CGI mocno kuleje - ale taka to specyfika tego typu japonskich produkcji ;)
Film momentami poraza swym infantylizmem, by za chwile totalnie zaskoczyc niezwykla wrecz pomyslowoscia (a przeciez w filmach o zombiakach tak ciezko juz wymyslic cos nowego).
Podsumowujac, to udana choc kiczowata rozrywka w bardzo zlym smaku i nie dla kazdego.

ocenił(a) film na 7
-Grail-

Druga godzina filmu to praktycznie cały czas akcja. W "Tokyo zonbi" były świetne patenty, m.in z walka z zombie na arenie i w HellDriverze też pojawia się dużo nowego w tematyce zombie, a przynajmniej ja większości dotąd nie widziałem. Humor w filmie jest morderczo absurdalny, krew leje się ogromnymi strumieniami, ale też znajdzie się trochę ciekawych odniesień. Kiczowatość rozrywki, w moim odczuciu, to największa zaleta Helldrivera - film jest przepięknie głupi

ocenił(a) film na 6
snake1410

Po dwóch filmach pana Yoshihiro Nishimura "Tokijska Policja Gore" i "Vampire Girl vs. Frankenstein Girl" , wiedziałem czego mogę się spodziewać po tej produkcji, hehe , film jest dobry, dla miłosników absurdalnych,poronionych, przepełnionych niesamowitościami filmów gore:) mocne 6

ocenił(a) film na 7
brof

@ brof
jeśli nie oglądałeś jeszcze, to polecam Mutant Girls Squad - tak samo dobry, jak tytuły, które wymieniłeś :)

ocenił(a) film na 6
snake1410

mam ten film na dysku, już dawno go miałem zamiar obejrzeć ale kurde nie ma polskich napisów :( , wiesz może s kąt je zdobyć, albo film z wgranymi naapisami?

ocenił(a) film na 7
brof

z tego co widzę nie ma polskich napisów, nie wiem, czy w ogóle kiedyś będą, może ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones