PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 245 947
ocen
7,2 10 1 245947
5,4 27
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Mam pytanie czy istnieje wersja Hobbit Bitwa Pięciu Armii gdzie Thorin Killi i Filli przeżywają.Czy istnieje jakaś specialna edycja filmu albo są jakieś wycięte sceny???

ocenił(a) film na 9
Smys_8

Nie, w wyciętych scenach tylko pogrzeb

LadyLannister

Dzięki ,a nie wiesz nic o specjalnej wersji filmu?

Smys_8

Naturalnie nie ma takich wersji ani takich scen.
Giną tak w książkach, jak i w filmie i nikt nie wpadł na pomysł, by tworzyć alternatywne wersje tego faktu.
(z wyciętych (a raczej reżyserskich) scen które się ich tyczą jest tylko dodatkowa scena pogrzebu tej trójki)

Ale zapytam z czystej ciekawości - jak ty to sobie wyobrażasz? Dodatkowe, wycięte sceny miały by przedstawiać ich zmartwychwstanie? Czy może przyjmujesz istnienie alternatywnego filmu, gdzie cała bitwa ma inny przebieg?

asa111

Przetrwanie Killiego Filliego i Thorina wyobrażałem sobie tak bitwa potoczyła się inaczej gdy Thorin i jego kompani pojechali ubić Azoga i niezastali go na Kruczym wzgórzu nie rozdzielili się tylko zostali razem i rozpoczęli poszukiwania. Gdy Thorina i jego kompani napotkali hordę goblinów najemników Dwalin Killi i Filli zostali walczyć a Thorin wyruszył szukać Azoga. Dębowa tarcza znalazł Plugawego na rzece
i rozpoczęła się walka. Król krasnoludów wygrał walkę tak jak odbyło się to w filmie po wygranej walce Thorin zauważył ciało Azoga płynące pod lodem i nagle oczy białego orka otworzyły się i potwór wyskoczył z pod lodu atakując Thorina tak jak działo się to w filmie lecz gdy Azog miał przebić Thorina ostrzem z pomocą nadbiegli Dwalin Killi Filli i Bilbo, który do nich dołączył Dwalin przeciął Azoga toporem a Thorin przebił Azoga mieczem. Po zakończeniu bitwy odbyła się uroczysta koronacja Thorina. Tych wydarzeń nie uzasadnia żadna wycięta scena z filmu to tylko moja wersja wydarzeń.

ocenił(a) film na 9
Smys_8

Obawiam się, że zostaje ci tylko fanfiction :)

LadyLannister

Niestety chyba tak :)

Smys_8

Ale zawsze fajnie sobie troche przerobić ulubiony film jeśli coś w nim ci nie daje spokoju.

ocenił(a) film na 9
Smys_8

O, albo może są jakieś fanowskie filmiki na YT poskładane z różnych scenek, żeby wyszło na to, że trójka głównych bohaterów krasnoludzkich żyje

LadyLannister

Widziałem kiedyś coś podobnego na TY inną wersję zdarzeń w której ta trójka przeżywał ale to był filmik nakręcony za pomocą klocków lego

Smys_8

Przydało by się znaleźć taką inną wersje wydarzeń na YT poskładaną z różnych scen.

Smys_8

Obawiam się że posklejanie tego z istniejących scen byłoby bardzo trudne - wręcz niemożliwe. Korzystanie z raz użytych scen do tworzenia innych nie wygląda dobrze, a scen usuniętych nie ma ani dość wiele, ani odpowiednich dla spójnej narracji.

- ale takie Hobbitowe animacje z klocków lego jak mówisz, też są w dużej części fajne. Jeszcze z animacji kojarzę, że w serii z YT "how should have ended" z Hobbita Thorin przeżył.

No ale takie sceny nie wyjdą nigdy poza fanowskie twory.

asa111

Masz rację. Pogrzebałem trochę na TY i istnieje wycięta scena gdzie Dwalin miał uratować Thorina.

Smys_8

Nie tyle miał go uratować - co miał próbować to zrobić.

Śmierć Thorina była pewna od początku - co jedynie mogli wstępnie chcieć zrobić to bardziej książkowo, gdzie nie ginie on osamotniony, a wśród krasnoludów (oryginalnie Kiliego i Filiego) próbujących go ocalić.

asa111

Zawsze film nie musi być taki sam jak książka Jakson zawsze mógł trochę pozmieniać przebieg bitwy i pozostawić Thorina Killiego i Filliego przy życiu.

Smys_8

Albo jak tak jak ty napisałeś mógł chcieć zmienić to że tylko Thorin samotnie zginął a Filli i Killi próbują go uratować.

Smys_8

Tak się zastanawiam czy Tolkien od początku chciał uśmiercić Thorina Killiego i Filliego.

Smys_8

Cóż, osobiście nie popieram zmian w stosunku do książki, chyba że mają być na lepsze. W tym przypadku to nie byłoby na lepsze, bo - jakkolwiek bohaterów niezwykle szkoda - tak zapewnia to emocje podczas oglądania, a Hobbicka trylogia nie daje ku temu wielu innych okazji. W dodatku co to by była za bitwa gdyby wszyscy główni bohaterowie mieli się okazać nieśmiertelni.

Ale zmiana samego sposobu ich śmierci to zmiana właśnie na gorsze - naprawdę nie rozumiem, kto mógłby woleć śmierć Kiliego za "prawdziwą miłość" którą widział w sumie nawet nie parę godzin, niż piękne pokazanie poświęcenia i lojalności w stosunku do swojego króla i członka rodziny.

A w kwestiach czy Tolkien chciał od początku ich zabić - zapewne tak, choć nie sposób stwierdzić jasno. Główne zmiany w historii od najwcześniejszych wersji tyczą się raczej Golluma i Jedynego. Wydaje mi się, że przy uśmiercaniu tej trójki miał znaczenie fakt, że są z jednej linii rodowej. Z jakiejś przyczyny padł pomysł, żeby tą linię przerwać.

asa111

Wiesz każdy ma swoje zdanie moim zdaniem lepiel oglądało by się hobbita gdy by ra trójka przeżyła.

ocenił(a) film na 9
Smys_8

Ja tam wolę, kiedy filmy na podstawie książek kręcone faktycznie oddają ducha tych książek. A wszelkie zmiany temu przeszkadzają

Jak już ktoś robi ekranizację, to osobiście uważam, że powinien się trzymać tego, co w książce

LadyLannister

No najlepiej by było gdy by się trzymali książki.

ocenił(a) film na 4
LadyLannister

Eh. Skoro Jacksonowi udało się w miarę fajnie pokazać więź braci przez 3 filmy (i to akurat wyszło lepiej niż w powieści) to myślałem że nie będzie wymyślał i pokaże ich koniec mniej więcej tak jak w książce, zamiast idiotycznych wymysłów (Kili ratujący elfkę.. Walka Thorina z Azogiem na lodzie wygląda jak jakaś parodia) Było tyle okazji na sceny dorównujące emocjami WP .. Szkoda gadać..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones