PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 245 947
ocen
7,2 10 1 245947
5,4 27
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Przez cały film tylko czekałem, aż ktoś wreszcie dokopie temu królowi Elfów, Thranduilowi. Był, zarówno w tej części, jak i w poprzedniej, taki sztuczny, pyszny, zadufany w sobie i denerwujący że sam zacząłem się zastanawiać, czy to aktor przeszarżował, czy tę postać tak powołała do istnienia jakaś nieznana mi, mroczna wizja reżysera. I jeszcze te monologi o sytuacji rodzinnej po których wybuchnęliśmy - ja i moi znajomi na wspólnym seansie, najszczerszym, gromkim i niewymuszonym śmiechem. W ogóle, film należy rozpatrywać jako jakąś, zamierzoną czy nie, autoparodię. Wtedy jest złośliwie przyjemnie. Jako adaptacja prozy pewnego znanego profesora filologii - jest już zdecydowanie gorzej.

Lucas207

Też przyznam, że Thranduil nie przypadł mi do gustu i szczerze, nieco dziwi mnie ogromna liczba jego fanów.
Postać jak dla mnie strasznie przekoloryzowana - zarówno charakterem, jak i charakteryzacją.
(Nie sądzę że jest tu sens obwiniania aktorów, gdy po całym filmie widać, że to P.J. miał ewidentnie swoją "wizję".)

Sytuację rodziną przemilczę, bo gdy usłyszałam "Legolasie, matka cię kochała" myślałam że to żart.

Film jest jaki jest przez niezdecydowanie - albo celujemy w poważniejszą trylogię, albo w lżejszą bajkę - nie da się tego sprawnie połączyć, czego efekty wszyscy widzimy.

ocenił(a) film na 10
Lucas207

Takie postacie są potrzebne w filmach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones