PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 399 783
oceny
7,6 10 1 399783
6,5 32
oceny krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż

Obejrzałem całość, ale tylko 4 sceny warte wg. mnie większej uwagi:

1 - Rozszerzenie prologu, gdzie pogłębia to całą relacje miedzy Krasnoludami a Elfami.
Upokorzenie Thranduila współgra z tym dlaczego nie pomogł krasnoludom i nie wydaje sie
być takim frajerem

2 - Rozmowa miedzy Gandalfem a Sarumanem nt. 7 pierścieni krasnoludów. Dodaje klimatu

3 - Podsłyszana przez Thorina rozmowa miedzy Gandalfem a Elrondem, świetnie zagrana
scena przez Ryśka Armitage

4 - Bilbo zwiedzający Rivendell. Teraz widz lepiej rozumie dlaczego z takim utęsknieniem się
odwrócił w momencie wymarszu, a potem w Jaskini Goblinów chciał wracać

Całość wypada moim zdaniem kiepsko. Krótko i bez wielkiego ukłonu w stronę fanów

ocenił(a) film na 9
straightlines

No fakt...zapomniałem :-) Do dwóch pozostałych części przecież zapewne też wersje reżyserskie będą :-)

użytkownik usunięty
MrBaggins

Jednak kupiłeś sztylety Legolasa?:D Skąd Ty bierzesz pieniądze?! :D Wrzuć zdjęcia do tematu kolekcjonerskiego ;)

Kupilem :) oszczedzam, sprzedaje inne gadzety na portalach aukcyjnych :) do niedzieli wrzuce zdjecia :)

ocenił(a) film na 5
MrBaggins

W sumie to tylko gadżety, jak zobaczyłem cenę to jednak sobie podziękowałem.

straightlines

Hehe :D no nie moge sie zgodzic z Toba ze to tylko gadzety... :) nie masz pojecia jaka to frajda moc sobie wziasc do reki takie Żądło czy Andurila... a o mieczach Legolasa nie wspomne :) majstersztyk niedoceniony przez wielu kolekcjonerow :D

ocenił(a) film na 5
MrBaggins

Nie no ok:) Fajnie, że się tym cieszysz, ale to i tak dalej tylko gadźety, nie są niezbędne do życia:)

straightlines

No nie zgodze sie z Toba :D Niby nie sa niezbedne do zycia ale wiesz... mowisz tak bo nie miales z nimi do czynienia i nie kreca Cie tego typu gadzety :) jednak gdyby kosztowaly np 200 zl jestem pewien ze sam bys sie skusil i lyknalbys bakcyla :p poki nie masz z tym do czynienia nie czujesz tej ciagoty :D wiem, co mowie bo sam tak mialem :D khazad namowil mnie na zakup Żądła i tak to sie zaczelo... :D milosc do LOTRa wziela gore nad zdrowym rozsadkiem...
Gdyby nie te ceny... ale wiesz 2-3 miesiace oszczedzania i na scianie wisi taki Glamdring na przyklad...
wku*wie sie na kierownika to go biore ze sciany i ganiam zajace po lesie oraz polach coby sie zrelaksowac :D

ocenił(a) film na 5
MrBaggins

Oj uwierz mi. Przez moment z ciekawości myślałęm, że może. Ale nieee:) Mam wiele ważniejszych wydatków. Wystarczy, że z pewnością wszystkie części na BD zakupię. To jest wystarczające:)

ocenił(a) film na 8
straightlines

straightlines hej dostałem wiadomość na pocztę że odpowiedziałeś na moje pytanie dotyczące , czemu dostałeś ostrzeżenie, więc klikam w zobacz komentarz a tam strona nie istnieje ! co się na tym Filmweb dzieje ?!

ocenił(a) film na 5
jasiu9208

Nie wiem, mendy blokują :D

ocenił(a) film na 8
straightlines

tak się boją tego piractwa :-D

ocenił(a) film na 9
straightlines

Poprawka.... BALIN ;)

ocenił(a) film na 5
khazad7_2

Racja Balin:) Szczerze akurat oprócz Riddles in the dark to był najlepszy tekst w jaskinii goblinów:)

ocenił(a) film na 10
dontomazino

A świetna piosenka Bofura? Nikomu się nie podoba? ;-)

ocenił(a) film na 5
milka19

Akurat scena rozwałki krasnoludzkiej nie była taka świetna, chociaż jakby Lindir dostał w ryja z placka to może byłoby gorzej.

straightlines

Ja właśnie żałuję że nie dostał :(

ocenił(a) film na 5
katie_17

Nie to by nie było dobre dla filmu, który i tak w pewnych momentach był żenujący a to byłby kolejny taki moment.

ocenił(a) film na 9
katie_17

Ja też uważam, ze to by było niepotrzebne. Wtedy to już by się czuło, że miarka stanowczo by się przebrała. Mylę, że było w porządku. Pokazano to co rożni krasnoludów od elfów, takie zderzenie kultur i myślę, że nie było to takie złe. Fajnie widać jak krasnoludy uwielbiają takie bardziej rozruby, a elfy są mega dystyngowane i uduchowione. Uważam, ze nie było to na się, tylko zostało pokazane to co było prawdopodobne w świecie Śródziemia.

Aredhel125

Oj wiem, wiem ze byłaby to przeginka, niemniej ta moja bardziej jajcarska część chciałaby to zobaczyć :P Pozostaje nam czekać na deviantarty, tam na pewno dostanie w gębę :D

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 9
dontomazino

W większości się zgodzę. Scena z Thranduilem wiele wyjaśnia i jest świetnie zrobiona. Dodatki w Rivendell wszystkie są świetne. Nie podobały mi się sceny w mieści goblinów, a w sumie ta jedna z piosenką króla. Beznadziejnie to wyszło, tak infantylnie, zresztą ja w ogóle nie lubię piosenek w filamch za bardzo. Poza tym więcej fajnych ujęć. ogólnie moim zdaniem na plus. Rozmowa między Elrondem a Gandafem i moment jak Thorin z Bilbem podsłuchują była przejmująca. Szkoda mi Thorina, że wszyscy są przeciwko niemu. Z Thranduila natomiast zrobili chama, który rozpuszcza głupie ploty.

Aredhel125

"Z Thranduila natomiast zrobili chama, który rozpuszcza głupie ploty." hahahahaha znowu mnie osłabiasz :D Thrandy plotkarz :D A wiesz ze ja do tego naszyjnika wymyśliłam swoja własna teorię :P Na razie jestem w trakcie jej pisania (normalnie czuje ze niedługo mini fanfick mi z tego wyjdzie), ale jak skończę to wyśle Tobie w wiadomościach :)

ocenił(a) film na 9
katie_17

Hahaha ale scena z Thranduilem była fenomenalna. Po prostu aż raziło od niego tą zachłannością. Oczy mu pięknie błyszczały, już jakby mógł to by wyrwał tą szkatułkę i spierniczał stamtąd. Skończyło się jednak wielkim fochem. Kilka minut a aktorstwo świetne, kilka gestów pokazało wszystko. Nie mogę doczekać się więcej Thranduila:D

Aredhel125

Jak to ewej pisałam, miał minę mówiącą: poczekaj ty skarlony stary zgredzie, jeszcze sie na tobie odegram :D Żal że nie było tego w wersji kinowej.

ocenił(a) film na 9
katie_17

Dokładnie hahahaha. Ten uśmieszek mówił sam za siebie. Takiego focha to też trzeba potrafić strzelić:D

ocenił(a) film na 10
Aredhel125

Scena świetna, choć komentarz Bilba do niej nie jest dla mnie do końca zrozumiały. Mówi, że "nikt nie wie co zapoczątkowało spór", a potem jest: "Elfy twierdzą, że krasnoludy ukradły ich skarb" i wersja Krasnoludów: "Król Elfów odmówił nam naszej zapłaty/tego co się nam należy"... a ja jakoś nie widzę związku.

ocenił(a) film na 9
Luthanna

Nie wiadomo kto zaczął ploty rozpuszczać i kto rozpoczął tym samym spór. Jak Thranduil z fochem opuścił Erebor to ciekawe, czy on pierwszy zaczął nagadywać na krasnoludy, czy z kolei krasnoludy oburzone zachowaniem Thranduila coś same zaczęły wymyślać.

dontomazino

Mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego z Noriego robi się złodzieja? Wiem, że ktoś odpowiedział wcześniej w temacie dotyczącym wersji rozszerzonej, ale niestety zanim zdążyłem przeczytać całość temat usunięto. Widziałem tylko początek odpowiedzi, że napisane było w przewodniku iż Jackson chciał każdemu krasnoludowi dodać jakieś szczególne cechy i na tym odpowiedź się skończyła :)

Wojak_KSW

Nie zlodziej tylko kleptoman ;) on jest chory i ma na to krasnoludzkie papiery od krasnoludzkiego orzecznika pracujacego dla krasnoludzkiego ZUSu ;)

MrBaggins

MrBaggins poważnie piszesz? W sumie śmieszne wytłumaczenie jego wątku, ale przez pojawienie się ZUSu, Śródziemie wydaje się nieco mniej wspaniałym miejscem ;)

Wojak_KSW

Nie no jaja sobie robie :D

MrBaggins

aha :( Napisałbym prywatną wiadomość z takim pytaniem, ale niestety nie mogę. :/ Ok nie rozmywam już tematu.

ocenił(a) film na 5
MrBaggins

Buhahaha :) You sir just made my day :)

ocenił(a) film na 9
Wojak_KSW

Dlaczego złodzieja?

Aredhel125

W wersji rozszerzonej w jaskini goblinów z pakunków Noriego wypada masa "fantów" z Rivandell i Bag End ;) Tak więc wychodzi na to, że Nori to złodziej. Pytałem o to bo w książce nic takiego nie miało miejsca. MrBaggins podał fajne wytłumaczenie ale niestety żartował hehe

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Luthanna

Co wpisałeś w wyszukiwarkę na Zatoce ?, bo ja nie mogę znaleźć tych dodatków.

ocenił(a) film na 10
jasiu9208

Wpisz "the hobbit bonus" ;)

ocenił(a) film na 8
Luthanna

tak już znalazłem, do które wersji są dodane polskie napisy ? do tej 7GB czy tej 1GB

ocenił(a) film na 10
jasiu9208

Nie chcę Cię martwić, ale napisy są do wersji z samymi dodatkami, które ważą 32 GB... a że są dwie części dodatków, to rozmiar trochę przytłacza :D

ocenił(a) film na 8
Luthanna

ta od ciebie zajmuje 32GB!!! OMG będę to z miesiąc pobierał :-/ ale ja znalazłem coś innego wpisałem "Hobbit Extras" i są dwie wersje 1 i 7gb.

ocenił(a) film na 10
jasiu9208

Niestety coś za coś :( Choć mam nadzieję, że ten kto ściągnie te 32 GB, udostępni wszystkie napisy ;) Choć teraz widzę, że w tych mniejszych wersjach są angielskie napisy przewidziane... więc chyba jednak się przerzucę na te mniejsze torrenty :D

ocenił(a) film na 8
Luthanna

To zacząłeś zasysać te 32 GB ? ile już pobrałeś ? jakiego masz neta ? sorry ze te wszystkie pytania :-) , ale jestem po prostu ciekawy, jeśli nie chcesz to nie musisz odpowiadać spoko.

ocenił(a) film na 8
Luthanna

To zacząłeś zasysać te 32 GB ? ile już pobrałeś ? jakiego masz neta ? sorry ze te wszystkie pytania :-) , ale jestem po prostu ciekawy, jeśli nie chcesz to nie musisz odpowiadać spoko.

ocenił(a) film na 10
jasiu9208

Od wczoraj pobrałam 3 GB, więc te pozostałe 29 to już z górki :P A tak na serio to po prostu mało kto seed'uje, bo póki co wszyscy ściągają tego potwora, więc szybkość pobierania jest mniej więcej 10 kB/s... więc stwierdziłam, że poczekam aż więcej osób zacznie udostępniać, bo w tym momencie szacowany czas pobierania jest podany w tygodniach :D

ocenił(a) film na 10
jasiu9208

Po lepszym przyjrzeniu się tym dodatkom 7GB stwierdzam, że nie warto ich ściągać, bo pochodzą z pierwszego wydania, a te materiały już znamy ;)

ocenił(a) film na 8
Luthanna

Dzięki za informacje.... te materiały z pierwszego wydania to są te video blogi, które były udostępnione w sieci? czy coś ponadto ?

ocenił(a) film na 10
jasiu9208

Chyba jest jeszcze filmik o Nowej Zelandii, relacja z premiery i do tego videoblogi, zwiastuny... czyli nic specjalnego ;) Zresztą wszystkie materiały w tej wersji trwają ok. 2,5 godziny, a z tego co pamiętam same videoblogi trwały półtorej godziny, albo nawet więcej, więc wychodzi na to, że za dużo nowych materiałów tam nie uświadczysz ;)

ocenił(a) film na 10
jasiu9208

Jestem w połowie oglądania pierwszej części dodatków i muszę przyznać, że fajnie się na to patrzy :D Tak jak w vidoblogach było więcej Petera i zagadnień technicznych, tak tutaj jest więcej o aktorach: trening, pierwsze czytanie scenariusza, próby makijażu itp. Zobaczymy co będzie dalej :D

ocenił(a) film na 8
Luthanna

Ale mówisz o wersji 32GB ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones