PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469867}

Hobbit: Pustkowie Smauga

The Hobbit: The Desolation of Smaug
7,6 322 323
oceny
7,6 10 1 322323
6,1 28
ocen krytyków
Hobbit: Pustkowie Smauga
powrót do forum filmu Hobbit: Pustkowie Smauga

Wymieniamy wszystkie absurdy, które rzuciły się wam w oczy w trakcie seansu. Mimo miłości do
Tolkiena i ekranizacji Jacksona, moja ręka w kilku miejscach chcąc nie chcąc lądowała na czole.
Żeby nie było, że się czepiam, sam film oceniam na 7/10. Ot udane widowisko, w sam raz na
świąteczny wypad i alternatywa dla Kevina. I tak, wiem, że plot holes i błędy logiczne to typowe
dla wielkich produkcji.

1. Azog pokonuje na wargu drogę spod domu Beorna do Dol Guldur w try miga. Wcześniej
potrzebował na to cały 3 godzinny film.

2. Azog a po nim Bolg wiedzą, lub przynajmniej domyślają się, że kompania Thorina zmierza do
Ereboru. Mimo to, dają krasoludom fory i podążają wiernie za nimi, zamiast na przykład ubiec ich
(na wargach) i zaskoczyć już pod Samotną Górą.

3. Z całej kompanii tylko Bilbo-nie wojownik potrafi wydostać się z kokonu używając broni. To, że
wcześniej się dotlenił na czubku drzewa a krasnoludy dalej były w amoku Puszczy jakoś mnie
nie przekonuje.

4. Elfy z Mrocznej Puszczy strzegą granic swojego królestwa jak mało kto. Grupę krasnoludów
wytropili i zaskoczyli w krótkim czasie. Ale już ekipie Bolga pozwalają penetrować swój las i to
pod samymi ścianami swojego pałacu.

5. Krasnoludy wydzierają się w niebo głosy, gdy Bilbo uwalnia je z więzienia elfów.

6. Kili został zraniony zatrutą strzałą i dotąd nieopatrzony. Thorin obładowuje go kradzioną bronią.
Oczywiście ranny nie wytrzymuje i upada na schodach alarmując strażników.

7. Gandalf wie, że w Dol Guldu grasują orkowie i Czarnoksiężnik-Sauron. Wie, że wchodząc tam
wpadnie w pułapkę. Odsyła Radagasta-drugiego czarodzieja, który mógłby się przydać, do
Galdrieli, a sam wkracza do twierdzy i....daje się złapać. Spoko orły pomogą.

8. Po koniec pierwszego Hobbita Smauga wyrwał ze snu drozd stukający o Górę skorupką
ślimaka. Teraz nie słyszy wrzasku wydawanego przez krasnoludy na hasło Thorina "Niech teraz
żałują ci, którzy wątpili" . Nie reaguje też na walenie w ściany Góry toporami, ani na rozmowy
kompanii już w tunelu za ukrytym wejściem.

9. Balin radzi Bilbowi nie hałasować i budzić smoka. Hobbit chodzi po stertach monet. Smok
dalej śpi. Niby na rozkaz Thorina hobbit szukał Arcyklejotu, ale sam chyba nie wierzył, że jeden
kamień będzie łatwy do znalezienia w całym etnym skarbcu i to pod pyskiem Samuga.

10. Smaug potrafi spać bez powietrza zawalony tonami złota. Niby to już był w jedynce. Ale trochę
razi. W książce gad po prostu leżał na skarbach.

11. Smaug raz chce, a raz nie zabić intruzów. Gdy nadarza się okazja-wróg stoi przed nim, woli
rozmawiać. A w momencie, gdy krasnoludy odwracają kolejno jego uwagę woli odwracać raz za
razem łeb zamiast spopielić ich jednego po drugim.

12. Smaug twierdzi (potwierdzają to kompania i Gandalf), że jego węch jest wyczulony na
krasnoludy. Gad nie zauważa grupki Thorina, idącej dokładnie pod nim.

13. Smaug-jeden z najbystrzejszych potworów u Tolkiena, daje się prowokować intruzom i
rozpala dla nich piece w kopalni, których następnie używają przeciw niemu.

14. Samug bez większego trudu zajął Górę i zniszczył Dale. Mimo, że miał przeciw sobie wojska
Ereboru. Kilkunastu krasnoludów i Hobbit to już za dużo.

Qba23_filmweb

15. Nikt w Mieście na Jeziorze nie widzi grupy orków (czy to na dachach, czy to na ulicach), w tym dwumetrowego Bolga walczącego z Legolasem.

ocenił(a) film na 4
Qba23_filmweb

To mi też się rzuciło w oczy. Bardowi robią prawie rewizję osobistą na wodnej bramie, ale orkowie wchodzą i wychodzą z miasta po moście jak chcą. I zazdroszczę mieszkańcom Esgaroth mocnego snu ;) Również zdolności ninja kranoludów wprawiły mnie w zdumienie. Wskakują na piętro sobie po plecach nie gorzej niż elfy, walczą w beczkach z gracją godną akrobaty nie bojąc się nawet o wywrócenie czy rozbicie beczki (aaa, zapomniałem, przecież mają puste zapasowe) no i zakradają sie do Bilba bezszelestnie pod ukrytym wejściem. I zawsze pamiętają o tym, żeby włożyć do walki, oprócz serca i zapału, odrobiny humoru ;)

ocenił(a) film na 7
Qba23_filmweb

16. Legolas.Po prostu Legolas. Zaczynajac od wyfotoszopowanej do granic mozliwosci twarzy do wiecznej miny 'ale tutaj smierdzi' konczac na cyrkowych akrobacjach. Lubie kolesia, ale Jackson przesadzil.
17 .Scena w ktorej Tauriel leczyla Kili'ego. Pomijam fakt ze jakos jej za latwo poszlo ( myslalam ze takie proste elfy jak ona nie umieja i nie moga uzywac magii. tutaj przypominam o arwen z jedynki lotra i elrondzie . ) tylko o co chodzilo z tym ze nagle zaczela tak promieniec? wygladala jak sloneczko z teletubisiow. mogli sobie to odpuscic.
17. Za malo Thranduila! Czekalam a niego, a dali mi jakies 4 minuty :\
18. Glupia sprawa z Arcyklejnotem. Moim zdaniem Bilbo zdolal go zwedzic ale nie przyznal sie Thorinowi. Tylko tak jak w ksiazce, moglby go dac Thranduilowi i sprawa zalatwiona, tak teraz zmienili, i Thranduil chce tych blyskotek co mu dziadek Thorina pokazal. Po co ta zmiana? Niepotrzebnie komplikuja.
19. Czy tylko dla mnie Tauriel jakos malo wygladala jak elfka? :( Nie wiem, twarz chyba nie ta...do samej aktorki absolutnie nic nie mam, ale strasznie mi nie pasowala na ta postac...

Dochuu

Czy we "Władcy Pierścieni" nie było wyraźnie ujęte, że leczyć królewskim zielem może tylko król ludzi...? "Ręką króla liść podany zwraca życie, goi rany...?
Po jakiego orka Jackson kazał leczyć krasnoluda dowodzącej strażnikami elfce?
22. Czy krasnoludy nosiły przy sobie w sakiewkach portrety swoich bliskich, czy może znały sekrety fotografii?

ocenił(a) film na 9
wierszyll68

22. Dlaczego nie?

wierszyll68

nie ;p bez jaj ;p Athelas znała nawet Luthien ;p

ocenił(a) film na 9
Dochuu

17 Elfy znały magię i leczyć umiały. Jako, że to było zwykłe zranienie w udo to dało radę przeżyć. Świeciła się jak Arwena w WP czyli chodzi o efekt ukazania mocy eldarów jako anielskich? istot.
18. Co zmienili? Przecież może być jak w książce - jak Elfy przybędą to Bilbo da arcyklejnot Thranduilowi.

ocenił(a) film na 7
kordrum

z ta 17 to powiem szczerze, spierac sie nie bede bo ksiazki czytalam dawno i nie pamietam, ale zylam w przeswiadczeniu ze tylko bossowie umieli czarowac :p . z ta arwena chodzilo mi o to ze chyba probowali ta scene zrobic na ksztalt tej z fotr,gry arwen 'czarowala' rzeke, ale moim zdaniem im nie wyszlo :d

18.no tak ale w jedynce ojciec thorina pokazuja thranduilowi szkatulke z wisiorkiem i innymi bialymi czy srebrnymi klejnotami. w DoS podczas rozmowy thorina i thrnaduila, elf wyraznia zaznacza ze im pomoze jak dostanie te swiecidelka co go dziadek kusil, nie arcyklejnot.

ocenił(a) film na 9
Dochuu

Prawdą jest to, że w porównaniu z Arweną, która miała ten apatyczny spokój na twarzy, Tauriel wypada słabo ale to w sumie zgodnie z poprawnością różnic pomiędzy elfami. Nadmierna mimika i brak tej boskiej muzyczki z Druzyny trochę psują efekt. Ale czarować pewnie nawet Lindir by mógł ;)

18. Zastanawia mnie, czy to tam nie było biżuterii, którą kiedyś Mim skradł elfom. W każdym razie to nie stoi na przeszkodzie. Arcyklejnot i tak może trafić do elfów - nawet jak tego nie przyznał Thranduil też go pragnie.

ocenił(a) film na 7
kordrum

jak dla mnie to jest niepotrzebne komplikowanie, bo jesli arcyklejnot faktycznie trafi do thranduila to po co gadanie o tej bizuterii przez dwa filmy? xd

ocenił(a) film na 8
Dochuu

ponieważ elfy leśne w książce rościły sobie prawa do części skarbów zagarniętych przez smoka zaraz po jego zgładzeniu

ocenił(a) film na 7
MrGwyn

ale w filmach wyraznie widac ze najbardziej o ta szkatulke sie rozchodzi, to jej pragnie,nie arcyklejnotu. no roscily, to rownie dobrze zamiast nudzic o tej bizuterii mogl zaczac wymieniac : chce arcyklejnot, szkatulke, garnek zlota....

ocenił(a) film na 8
Dochuu

Niewykluczone, że te kilka klejnotów mogły mieć jakieś szczególne wartości dla Thranduila (może sentymentalne). Jednak to ogniste podejście do tej tylko jednej rzeczy jest koncepcją Jacksona, którą trudno sprecyzować bez jego objaśnień.

ocenił(a) film na 7
MrGwyn

wlasnie jackson zaczyna mnie wkurzac. niepotrzebnie kreci i kombinuje,dodaje jakis zupelnie niepotrzebnych watkow, skraca to co bylo w ksiazce a rozciaga fillery. i za duzo cgi!

ocenił(a) film na 9
MrGwyn

Może to odwołanie do Nauglamira ?

ocenił(a) film na 8
Dochuu

Wiedział, że wtedy Thorin się na 100% nie zgodzi, jak zachce arcyklejnotu, a tak było tylko 50% szans, że się nie zgodzi.

ocenił(a) film na 9
Dochuu

Thorin szedł po arcyklejnot. Jak wyobrażasz sobie jego reakcję kiedy elf powie mu, że jednak on też chce klejnot - zero szans na negocjacje.

ocenił(a) film na 7
kordrum

i tak bylo 0 negocjacji, bo thorin mu nawet o ta szkatulke powiedzial ze ma sie walic xd

ocenił(a) film na 9
Dochuu

Tak ale wyniku negocjacji Thranduil nie mógł znać zanim się nie skończyły /

kordrum

W książce Frodo przechodząc do świata upiorów widział Glorfindela takiego jakim jest na drugim brzegu morza. Zawsze myślałem, że przenieśli ten bajer do filmu w scenie z świetlistą Arweną. Nie miało to za wiele sensu, bo Arwena nigdy nie była w Valinorze, tym bardziej nie ma w przypadku leśnej elfki, która nawet nie jest Eldarem.

ocenił(a) film na 8
Xoxoxox

Od elfów zazwyczaj emanowało światło. Głównie z oczu.
A co do Tauriel, to po prostu Kili się zakochał. Zakochani mają tendencję do przesadnego udoskonalania obiektów swojej sympatii. Być może to było tylko jego przywidzenie, bo inne krasnoludy widziały tylko, że jej zabiegi 'lekarskie' pomogły.

ocenił(a) film na 9
Xoxoxox

Xoxo ma rację z tym że ta promienista postać to sposób ukazania prawdziwej postaci elfów z brzegów Ammanu tylko tak jak napisał ani Tuariel ani Arweny tam nie było ! Glorfindel owszem.
Jak to nie jeste eldarem jak jest ! Wszytskie elfy to eldarowie - co z tego że Siandrowie byli Awari ..pierwotnie ten termin odnosił sie do całej populacji lefóz nad brzegów Kuvninien znalezione przez Oromego.

ocenił(a) film na 9
Joseph88

*Elfów (pardon) ;P

ocenił(a) film na 8
Joseph88

Zgadzam się z Tobą. nie chciałem nikomu udowadniać, że elf to Elf i to wystarczy. No ale zrezygnowałem, bo dużo osób by to podważyło. Co z tego, że byli i Moriquendi skoro to i tak były Elfy? Elf to Elf i to należałoby sobie przyswoić. Tak jak każdy człowiek mimo koloru skóry, czy obyczajów i przynależności jest człowiekiem, tak każdy Elf, mimo, że pochodzi z innego szczepu jest Elfem i każdy z nich ma w sobie te same właściwości.

Joseph88

Elfy:
1. Eldarowe [Vanyarowie, Noldorowie, Teleri [część Telerich to Sindarowie, część Falathirmowie, część Nandorowie (z kolei część z nich to Laiquendi)]
2. Avari
Tauriela to Elf Leśny, a oni są Avari, czyli ten drugi szczep Elfów ;) Elfy Leśnie NIE SĄ Eldarami :P
Sindarami są tylko Thranduil i Legolas.

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
Dochuu

W "Drużynie" Frodo też widział Arwen w spowitą światłem. Tauriel jest z innego rodzaju elfów, które różnią się wyglądem od tych, które widzieliśmy do tej pory.

Qba23_filmweb

20. Bombur w beczce.

ocenił(a) film na 9
sarev0k

Haha :)
Krasnoludy w beczkach: Spływają w beczkach w ilości równej ilości krasnoludów. Następnie jeden z nich wypada na brzeg zabijając orków i rozwalając beczkę, po czym spowrotem wpada do wody do jakiejś nowej beczki.

Pająki: Pająki po owinięciu w sieć unieruchamiają ofiary i wstrzykują im swój jad, który trawi je. Jeśli nie trawi to chociażby je unieruchamia. W filmie nic z tych rzeczy nie było. Dali się połapać, bo może byli w amoku, potem ruszają się w kokonach a po uwolnieniu są znowu żwawi jak przed wejściem do lasu...Fuuuh logic?

ocenił(a) film na 8
Qba23_filmweb

20. Przejście dziesiątków mil walcząc niejednokrotnie o życie a potem skapitulowanie i odejście od wejścia do góry po DWÓCH minutach (sic!) kiedy to drzwi czy też dziurka na klucz nie chciały się pokazać. OMFG!

ocenił(a) film na 5
Vassago_76

Tak, to było straszne. Ręce mi opadły bo to najbardziej bezsensowne przedłużenie fabuły w tym filmie z którego absolutnie nic nie wynikło.

ocenił(a) film na 7
Qba23_filmweb

20. Po ciężkich trudach krasnoludy daja za wygraną w mgnieniu oka gdy nikną ostatnie promyki Dnia Durina.
21. Bolg jest tak uzteczny w tej powieści jak dziurawe skarpety.
22. Elfy giną jak muchy, poza oczywiście Tauriel I Legolasem którzy są na godmodzie.
23. Kamilxxx09 nie widzi żadnych minusów filmu I drze się po ncy: ARCYDZIEŁO!!!!!!!

użytkownik usunięty
straightlines

Hmmmm..... :D

ocenił(a) film na 8
straightlines

Buhahahaha, 23-ci. Kamilxxx09 naprawdę cię znienawidzi :D

ocenił(a) film na 7
Vassago_76

Ten pajac z pewnoscia mnie nienawidzi juz od dawna:P

straightlines

najlepszy to punkt 23 :D swoja drogą to ciekawe kiedy sie tutaj pojawi, miał dziś iść obejrzeć

katie_17

nie wiem jak wy ale ja lecę po popcorn :D

lolmiki

A kto wie, może tym razem nas zaskoczy jakimiś błyskotliwymi przemyśleniami? ;) Chociaż wtedy chybabym zastanawiała sie czy ktoś mu przypadkiem konta nie zhakował.

katie_17

pomarzyć zawsze można ...

ocenił(a) film na 7
katie_17

buhhahaha Kamil nas zaskoczy?? Chyba tylko głupotą

straightlines

Zaskoczyć to on nas może komentarzem, w którym wymienia po kolei wady Hobbita.

ocenił(a) film na 7
hr_dooku

predzej się 2 niedziele palmowe do kupy zbiorą:D

ocenił(a) film na 9
straightlines

HAHAHAHAH:D

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 7
straightlines

My tu gadu gadu, a Kamila jak nie było, tak nie ma... Martwię się o niego. :( Podbijam temat na wszelki wypadek - może nie zauważył ;>

ocenił(a) film na 7
Gruntowny

E nie, Kamil jest, wydaje się że się trochę uspokoił, może dostał kolejne ostrzezenie i w koncu dotarlo do niego. Teskno Ci za burdelem? Nie sadze:) Jest dobrze jak jest:)

ocenił(a) film na 6
straightlines

Przy numerze 23 padłem ze śmiechu :D

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 9
straightlines

20. Co mieli robić - zdrapać sobie dłonie na tej skale? W sumie nie wiem czemu taka załamka była musieliby tylko rok czekać co dla Krasnoluda jest do wytrzymania.
21. Był jedynym stworzeniem w historii, które zraniło Legolasa xD
22. I tak nie jest najgorzej. Największy ból był w WP Dwie Wieże jak jeden uruk jednym ciosem powalił sześciu elfów/
23. Póki co chyba wrócił do swojej jaskini w górach mglistych, gdyż go nie widzę ;)

ocenił(a) film na 9
straightlines

23 najlepsze hehehe.
23. Kamilxxx09 nie widzi żadnych minusów filmu I drze się po ncy: ARCYDZIEŁO!!!!!!!


ale jaja hhehe

ocenił(a) film na 7
lavrenzo84

heheheheh

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones