PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469867}

Hobbit: Pustkowie Smauga

The Hobbit: The Desolation of Smaug
7,6 322 315
ocen
7,6 10 1 322315
6,1 28
ocen krytyków
Hobbit: Pustkowie Smauga
powrót do forum filmu Hobbit: Pustkowie Smauga

czemu piosenki " I see fire" nie dostała nominacji do Oscara ?

( nie wiem, czy było to gdzieś poruszane, nie wczytywałam się, ale jestem szczerze zdziwiona)

Elvis_Zyje

Tak, to jest chore. Ta piosenka ma nie tylko świetny tekst, ale jest też niesamowicie klimatyczna. Zdobyła serce internautów, słuchaczy... Ma 43 miliony otwarć na yt.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

właśnie wiem z tych wszystkich nominowanych moim zdaniem i pewnie nie tylko moim ona byla najbardziem ambitna i jak mówisz klimatyczna. bez obrazy dla zwycięzcy jakim była kraina lodu, to ta piosenka nie ma lota do i see fire ;/

Elvis_Zyje

Zgadzam się. Brak nominacji to jakaś porażka.

ocenił(a) film na 10
Elvis_Zyje

zauważyłem, że Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej coś nie lubi ekranizacji "Hobbita" - o ile rozumiem, że nie dostaje tylu nagród, co "Władca Pierścieni" - materiał na scenariusz gorszy i postawiono na co innego - ale takie kwestie jak np montaż, scenografia, kostiumy, piosenka (co do samej muzyki, to mam mieszane uczucia, bo można odczuć pewną wtórność) są moim zdaniem zdecydowanie na najwyższym poziomie i choćby na nominacje zasługują.
No ale cóż, nie raz już się przekonaliśmy, że nie ma co za bardzo ufać panom rozdającym statuetki - mam wrażenie, że za np. 20 lat nikt nie będzie pamiętał, jak leciała piosenka z "Krainy Lodu" (nie mówiąc już o innych nominowanych utworach), a "I see fire" ciągle ludzie będą sobie nucić i odtwarzać. Czas pokaże i to ludzie decydują, co jest godne zapamiętania, a nie panowie z tamtej akademii.

Tilion

Za 20 lat nikt (prócz fanatyków) nie będzie pamiętaj "I see fire" ani o "Hobbicie".

ocenił(a) film na 10
lolmiki

czas pokaże

ocenił(a) film na 8
lolmiki

o Star Wars też tak mówiono więc nie ma co przesądzać, ale fakt czas pokaże.

użytkownik usunięty
lolmiki

Na pewno nie mniej niż o Narnii.

lolmiki

Za dwadzieścia lat powstanie już remake Hobbita jako że ten który powstaje jest jaki jest. Oceny na rottentomatoes nie kłamią. To po prostu słabe filmy są i banda trolli - fanatyków tego nie zmieni.

ocenił(a) film na 8
lolmiki

DZIĘKUJĘ ;P

calays

Proszę bardzo.

ocenił(a) film na 8
lolmiki

Ależ uniżenie szanownemu Panu dziękuję !

A teraz pytanie ;) powiedź mi tak bardzo zalazła Ci za skórę ta piosenka i film, czy po prostu próbujesz w mało ciekawy sposób odegrać się na kamilu poprzez ubliżanie piosence / filmowi? Uważasz to za dobrą emmmm powiedzmy "strategie"?

ocenił(a) film na 8
Tilion

zgadzam się, to w końcu odbiorcy są najwazniejsi a nie akademia :)

Elvis_Zyje

Bo nie zasługiwała. Nie prezentowała Oscarowego poziomu. Wykonanie było niezłe, ale piosenka pasowałyby bardziej do melodramatu. Może od razu niech nominację do Oscara dostanie one direction?

ocenił(a) film na 6
Elvis_Zyje

Bo jest mdłą pościelówą i słabą piosenką graną do ogniska, takie kawałki pisze się na kolanie w 15minut. Akurat brak nominacji do Oscara w tej kategorii w ogóle mnie nie dziwi.

Anthrax91

Ty chyba nie wiesz, ile napisanie takiej piosenki zajmuje czasu.

użytkownik usunięty
kamilxxx09

Odezwał sie znawca

kamilxxx09

Napisanie piosenek które zdobyły nominacje też zajęło dużo czasu, a piosenki są lepsze niż "I see fire".

lolmiki

Ta uciekaj do szafy.

kamilxxx09

Pokazałeś klasę! Teraz każdy widzi że jesteś trollem. Dennis cię tego tekstu nauczył?

lolmiki

A Ciebie strak?

kamilxxx09

Straightlines nie uczy tu bo nie musi psychopatyczny trollu.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

Wiem. 15min, czasem idzie szybciej gdy wlejesz w siebie trochę %.

Anthrax91

Nie. Nie 15. To się robi tygodniami łącznie z muzyką.

ocenił(a) film na 5
kamilxxx09

To zabawne, bo większość improwizacji jazzowych, które jak sama nazwa wskazuje powstają w ciągu gry, ma część instrumentalną bijącą Twoją popową pioseneczkę (to się robi tygodniami) na głowę.

DramaticBrony

To nie pop. Nie znasz sie

ocenił(a) film na 5
kamilxxx09

To co w takim razie? Powiedz mi, chętnie posłucham osoby obeznanej z muzyką.

DramaticBrony

Nie jestem obeznany i tego nie powiedziałem.

ocenił(a) film na 5
kamilxxx09

Czyli jednak potwierdzasz, że to pop?

DramaticBrony

Nie. Sheeran nie jest artystą popowym. Sprawdź sobie w necie. Zresztą, to forum filmowe, a nie muzyczne.

ocenił(a) film na 5
kamilxxx09

Mówił Ci ktoś kiedyś, że jesteś hipokrytą?

ocenił(a) film na 10
DramaticBrony

oj już cicho cicho , dziś leci jakiś dramat w telewizji chyba więc kup se popcorn a nie przezywaj normalnych ludzi

LobeliaSakvil

Sam siedź cicho bo Twoje multikonto ulegnie zdezaktualizowaniu. Normalnych ludzi? Kamilek to normalny człowiek? Denis ale jesteś fałszywym trollem to masakra. Lecisz jak Ci powieje.

ocenił(a) film na 10
antytrollfw

buhhhaaaaaahhhaaaaa twoje też strakchlirmers poleci i nie jestem niczyim multikontem żałosny jesteś

LobeliaSakvil

Dennis nie bądź zabawny!

ocenił(a) film na 10
lolmiki

ty też lolmiki z tego co wiem masz multikonto wiesz że godfela o nim wie tylko nie wiem kto zgłosił

LobeliaSakvil

ty masz kilka...

ocenił(a) film na 10
lolmiki

ale do czego do twojego multikonta owszem :)

ocenił(a) film na 10
lolmiki

ty też lolmiki chyba 4 w tym jedno się nie logujesz jedno chyba ci zbanowano a 3 się przestraszyłeś jak kamil cię znalazł a w ogóle dawno cię na forum nie było wpadaj częściej :)

ocenił(a) film na 10
lolmiki

za co te zaproszenie przecież mnie nie lubisz i uważasz za multikonto hmmm ????

LobeliaSakvil

nie do końca...

ocenił(a) film na 10
lolmiki

ach ciekawe :)

LobeliaSakvil

Zgadzam się.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
lolmiki

ja też nie do końca wierzę że to multikonta są twoje jak by co możesz mieć na przykład Brata :)

ocenił(a) film na 10
lolmiki

nie odpisujcie temu użytkownikowi kungunda_szybka to wiedzma na bosaka założyła multikonto zgłaszajcie ją

temu użytkownikowi kungunda_szybka

http://www.filmweb.pl/user/kungunda_szybka


http://www.filmweb.pl/user/wiedzma_na_bosaka

jej oceny to dowód że to ona zgłaszajcie

sorry lolmiki ale w dobrej wierze ostrzegam żeby nie było kłótni

ocenił(a) film na 10
antytrollfw

oj strakchlirmers wiesz że kamil już twoje multikonto zgłosił ależ ty jesteś zabawny powiedz coś jeszcze żałosny

"antytrollfw" tylko ty strakchkchliremers mogłeś wpaść na taki głupi login hahaahahahahahahahhahaahyh

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

To teraz tak bardziej poważnie. Mam trochę doświadczenia w tworzeniu muzyki, grywam z zespołami już od paru lat. Proces tworzenia bywa naprawdę różny, czasem po prostu bierzemy instrumenty i kawałek tworzy się sam (opcjonalnie wlewasz w siebie alkohol i narkotyki żeby być bardziej twórczym i napisać utwór jeszcze szybciej :P) Naprawdę stworzyć balladę typu "I see fire" to nic nadzwyczajnego, potem dociągnąć detale i gotowe. Najłatwiej tworzy się ballady, bierzesz 4-5 akordów, wokalista napisał jakiś smutno-pseudo-filozoficzny tekst i jest hit...fanki piszczą, a ja się za głowę łapę jak taka gówniana ballada może się komuś podobać :P Czasem rzeczywiście, ślęczysz nad utworem przez kilka dni i głowisz się jak to połączyć w jedną całość aby miało ręce i nogi. Tworzenie jednego kawałka tygodniami to jednak przesada, chyba że mówimy o nagrywaniu w studio, wtedy rzeczywiście to potrafi pochłonąć sporo czasu...i pieniędzy...i alkoholu :P

ocenił(a) film na 9
Anthrax91

Ale alkohol ogranicza procesy myślowe. A na jakim instrumencie grasz? Jeśli można spytać.

ocenił(a) film na 6
Julia_20

Z tym alkoholem to tak z przymrużeniem oka, oczywiście na trzeźwo też muzykę się tworzy :D
Ja bym powiedział że "zmienia procesy myślowe", zmienia percepcje i powoduje inne spojrzenie na muzykę czy jej tworzenie. Te wszystkie afery z gwiazdami muzyki które popadają w alkoholizm czy narkomanie nie biorą się z niczego, wielu z nich tworzy właśnie pod wpływem różnych używek.
Gram na gitarze - instrument popularny aż do porzygu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones