PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469867}

Hobbit: Pustkowie Smauga

The Hobbit: The Desolation of Smaug
7,6 322 440
ocen
7,6 10 1 322440
6,1 29
ocen krytyków
Hobbit: Pustkowie Smauga
powrót do forum filmu Hobbit: Pustkowie Smauga

czemu piosenki " I see fire" nie dostała nominacji do Oscara ?

( nie wiem, czy było to gdzieś poruszane, nie wczytywałam się, ale jestem szczerze zdziwiona)

ocenił(a) film na 9
Anthrax91

Chęć bycia twórczym poprzez wspomaganie się używkami, no może i jest jak mówisz, skoro sam już masz w tym doświadczenie... ;) Osobiście, to chyba jestem jakaś słaba, bo już jedno piwo i czuję jak zaczyna mnie mulić, i nie ma mowy o byciu kreatywnym ;p
Gitarka, to też całkiem fajnie (jak Ed Sheeran).

ocenił(a) film na 7
Anthrax91

Nie narzekaj. Gitara jest bardzo fajna jak ktoś umie na niej grać :) Tak samo jak fortepian. Oba świetnie brzmią.

Co do zmieniania percepcji przez używki powiem tak. Pewien narkoman odkrył sens istnienia wszechświata podczas narkotycznej wizji. Niestety zapomniał jaki gdy wytrzeźwiał. Następnym razem postanowił to spisać. A kiedy po kolejnym razie doszedł do siebie okazało się, że tajemnica wszechświata to: "moja sąsiadka to ku*wa" :]. Ja nie wiem czy cokolwiek co powstaje pod wpływem używek może być dobre. Jak otumaniony umysł może stworzyć coś genialnego?

ocenił(a) film na 9
Belief

To jakaś zmyślona historia? Bo nie brzmi wiarygodnie ;p
A co do gitary jeszcze, ma tę zaletę że można ją ze sobą zabierać, w porównaniu do fortepianu czy perkusji (lubię perkusję :))

ocenił(a) film na 7
Julia_20

Podobno nie, ale kto tam wie. Z drugiej strony nie liczyłabym na to, że narkoman odkryje coś sensownego. Umysł należy wyciszać, karmić i ćwiczyć wiedzą a nie otumaniać używkami.

Właśnie dziś widziałam dziewczynę jadącą na obóz a na plecach miała gitarę :) Była tak drobna, że odnosiło się wrażenie, że ten futerał za chwilę ją przewróci :) Ale obóz to pewnie jakiś fajny :). Zaś fenomenu perkusji nigdy nie odkryłam :)

ocenił(a) film na 9
Belief

Jeśli chodzi jedynie o określone ilości alkoholu, to jeszcze nie tak źle, ale narkotyki to już nie.

Hah, ja gdy kiedyś założyłam futerał z gitarą w środku, to też mną chwiało :P Cóż, mówiąc o perkusji miałam na myśli że lubię jej dźwięki i ogólnie patrzeć jak ktoś na niej gra. Zresztą, jeśli chodzi o inne instrumenty to również, zwłaszcza gdy pokazuje swój talent.

ocenił(a) film na 6
Belief

"Jak otumaniony umysł może stworzyć coś genialnego?"

The Beatles, Jimi Hendrix, Jenis Joplin, The Doors, Eric Clapton, Nirvana, Riedel (Dżem), Cobain, Jim Morrison, Ozzy Osbourne, Syd Barrett (Pink Floyd), Steven Tyler (Aerosmith), Bob Dylan, Amy Winehouse, Bob Marley. Można wymieniać w nieskończoność.

ocenił(a) film na 7
Anthrax91

Tak wymieniłeś mi alkoholików i narkomanów, ale to niczego nie dowodzi. Nie wierzę, że swoje największe dzieła stworzyli pod wpływem. Nawaleni ludzie ledwo myślą a co dopiero coś tworzyć.

ocenił(a) film na 6
Belief

Cóż, Hendrix pod wpływem LSD grywał koncerty, więc z myśleniem dawał sobie radę ;)

ocenił(a) film na 7
Anthrax91

Eeeee koncerty. To nie jeden z nich dawał i nadal daje koncerty nawalony. Ale odtwarzać a tworzyć to wciąż różnica :P. Niektórzy z nich na trzeźwo to by chyba w ogóle nie wyszli :).

ocenił(a) film na 6
Belief

Tak z ciekawości zapytam. Tworzyłaś kiedyś muzykę?

ocenił(a) film na 7
Anthrax91

Nie, pewnie mi teraz powiesz, że w takim razie nic o tym wiedzieć nie mogę. A ja Ci powiem, że muzyka to sztuka a nie przypadkowo ułożone nuty czy słowa :)

ocenił(a) film na 6
Belief

Powiedz to muzykom Jazzowym gdzie 3/4 utworu to improwizacje.

ocenił(a) film na 7
Anthrax91

I ci jazzowi muzycy są wtedy nawaleni? :) Ja nie twierdzę, że nie można nic stworzyć z marszu przecież są i geniusze, do tego wena, no kurczę :). To normalne, że muzyk dostaje instrument i potrafi "coś' zagrać choć nie zawsze to "coś" jest genialne. Widziałam jak Elton John stworzył "coś" z marszu :). Nie wiem też do którego filmu nagrywano muzykę oglądając go...a może to chodziło o jakiegoś kompozytora, że tak pracuje...nie pamiętam (GW?). Twierdzę tylko, że nic dobrego nie wyjdzie kiedy taka osoba ma otumaniony umysł używkami.

ocenił(a) film na 6
Belief

Nie chodziło mi o to że ci jazzowi muzycy są nawaleni, tylko że nie trzymają się sztywno ułożonych nut.

ocenił(a) film na 10
Anthrax91

nie odpisujcie temu użytkownikowi kungunda_szybka to wiedzma na bosaka założyła multikonto zgłaszajcie ją

temu użytkownikowi kungunda_szybka

http://www.filmweb.pl/user/kungunda_szybka


http://www.filmweb.pl/user/wiedzma_na_bosaka

jej oceny to dowód że to ona zgłaszajcie

ocenił(a) film na 10
Belief

nie odpisujcie temu użytkownikowi kungunda_szybka to wiedzma na bosaka założyła multikonto zgłaszajcie ją

temu użytkownikowi kungunda_szybka

http://www.filmweb.pl/user/kungunda_szybka


http://www.filmweb.pl/user/wiedzma_na_bosaka

jej oceny to dowód że to ona zgłaszajcie

sorry za spam belief ale muszę nie potrzebne kłótnie na forum potem

kamilxxx09

Bredzisz trollu. Sheeren spędził co najwyżej trzy dni co zresztą jest w dodatkach. jak zwykle troll kłamca z Ciebie wyłazi.

Elvis_Zyje

Bo Akademia zachowała na zapas resztki rozumu.

ocenił(a) film na 9
Elvis_Zyje

Bo do "Hobbita" pasowała tylko tekstem.

ilK_52

Nie. Przyzwyczailiście się do piosenek z Lotra i myślicie, ze do Hobbita też miały takie być. Wolę fenomenalne I see fire niż zniszczone przez jęki Gollum's songs.

ocenił(a) film na 10
kamilxxx09

dokładnie

kamilxxx09

Wali to kogo co ty wolisz.

użytkownik usunięty
użytkownik usunięty
kamilxxx09

Jednak "May it be" wyprzedza "I see fire" o parę klas.

ocenił(a) film na 7

Akurat "May it be" wyprzedza wszystkie o parę klas :)

użytkownik usunięty
Belief

Tak :D

kamilxxx09

Nie podoba ci się "Gollum's songs"? Kolejny który nie zrozumiał zamysłu Jacksona... Brzmi znajomo?

lolmiki

Egzamin szóstoklasisty napisany że pyskujesz?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
antytrollfw

Konto już usunięte jak widze. Jak mi przykro :)

ocenił(a) film na 10
kamilxxx09

Lepiej nie komentować ale zauważyłem u niego błąd może nie ortograficzny ale "antytrolfw" te "anty" to niewybaczalny błąd życiowy :)

ocenił(a) film na 7
LobeliaSakvil

Jezeli piszesz aby nie komentować to tego nie rób!

lolmiki

Aha i wpadłeś, bo to nie Jackosn pisał te piosenke.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
lolmiki

Piosenki z LOTRa mają dwa znaczące elementy przewyższające "aj si fajer": wpasowują się w klimat filmu i mają muzykę Shore'a. Piosenka z AUJ też ma słaby podkład, ale jednak klimatem pasuje do wcześniejszych trzech godzin.

ocenił(a) film na 10
lolmiki

mi się podoba ale wolę "May It Be" i Song of the Lonely Mountain

użytkownik usunięty
Elvis_Zyje

Cóż kwestia gustu. Na początku naprawdę mi się podoba. Przypomina mi się Pipin (llub Merry) śpiewający u Demetora. Jednak głos Eda z czasem zaczyna pasować bardziej do (jak to lolmiki) uznał melodramatu. Moim zdaniem nie odwzorowuje dynamiczności Hobbita.

ocenił(a) film na 8

a mogę zapytać skąd taka krytyczna ocena? :)
Fakt pasowałaby do melodramatu ale i tak jest urocza :)

użytkownik usunięty
Elvis_Zyje

Jedyną krytyką z mej strony było porównanie piosenki do utworu nadającego się do melodramatu. Sam to zaakceptowałeś, a mimo to pytasz się skąd taka krytyczna ocena.

ocenił(a) film na 8

nie chodziło mi o piosenkę tylko o krytyczna ocene filmu

użytkownik usunięty
Elvis_Zyje

Skąd może wynikać czyjaś kiepska ocena filmu?Hmmm...może dlatego, iż film mi się nie spodobał.

użytkownik usunięty

"Merry śpiewający u Demetora" matko i córko trzymajcie mnie bo padnę...

Elvis_Zyje

Akurat bardziej podobała mi się piosenka Neila Finna czyli "Song of the Lonely Mountain" ale "I see fire" też daje radę :D Piosenki z "LOTRA" jakoś mi nie podeszły.

ocenił(a) film na 10
Edin181

mnie też :) ale co nie zmienia faktu że "May It Be" jest na najwyższym poziomie

ocenił(a) film na 9
Elvis_Zyje

Sama piosenka aż taka zła nie jest, jednak do "May it be" czy "Into the west" jej daleko.

ocenił(a) film na 10
Julia_20

to się zgadza :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones