PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32209}

Hobbit

The Hobbit
6,2 1 554
oceny
6,2 10 1 1554
Hobbit
powrót do forum filmu Hobbit

Bardzo dobra animacja

ocenił(a) film na 9

Obejrzałem "Hobbita" z prawdziwą przyjemnością i uważam, że jest dużo lepiej nakręcony niż "Władca" Bakshiego. Co prawda zważywszy na rok produkcji, filmy ze sobą korespondują, a jednak jest to coś całkiem odrębnego. Widać to przede wszystkim w projekcie postaci. Grafika Bilbo Bagginsa jest całkiem przyjemna. Co prawda krasnoludy malowane grubą, czarną kreską z siatką zmarszczek robią już gorsze wrażenie, a Gandalf z groteskowym nochalem wystającym spośród siwej czupryny w ogóle nie wzbudza sympatii widza, ale pozostałe elementy animacji wypadły lepiej.

Cieszy fakt, że twórcy odeszli od mainstreamu i dzięki temu możemy zobaczyć trochę inne gobliny niż w kreskówkach Disneya.

Rarytasem są wspaniałe akwarelowe tła Minoru Kishidy (animacja Hobbita jest dziełem Japończyków) ale mnie najbardziej podobała się muzyka. Proste, melodyjne i dobrze wykonane piosenki wcale się nie zestarzały i wpadają w ucho, zostając tam po skończeniu filmu.

Myślę, że animowany "Hobbit" to świetny wstęp do trylogii Tolkiena dla najmłodszych widzów.

ocenił(a) film na 8
mariez

Nie zgadzam się. Mam 25 lat i też mi się podobał :)

mariez

"jest dużo lepiej nakręcony niż "Władca" Bakshiego"

Posłuchaj lepiej dobrej rady i zmień sobie czym prędzej okulary. Ta animacja jest obleśna i prostacka. Jedyne co jeszcze trzyma jako taki poziom, to dźwięk i muzyka, ale nawet pod tym względem "Władca" miażdży "Hobbita". Bakshi ma swój niesamowity i niepodrabialny styl.

HlTMAN

Zgadzam się calkowicie. To po prostu nieprawdopodobne z jakim oporem spotyka się "Władca.." Bakshi'ego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones