PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673396}

Hotel

Hotell
6,3 1 842
oceny
6,3 10 1 1842
Hotel
powrót do forum filmu Hotel

zastanawiałem się po co go nakręcono? co chciano pokazać?
bo to co ważne tego tam nie ma. poza tym do "bulu" przewidywalny i wyjątkowo nudny. cała akcja to jakiś performance nie wiadomo czemu służący, płytki intelektualnie, że aż zgrzyta w zębach. stracone półtorej godziny.
omijajcie ten film szerokim łukiem.

pessoaa

Zgadzam się. Film "artystyczny" z którego nic nie wynika.

pessoaa

Czytam wypowiedź pessoaa i zastanawiam się czy widzieliśmy ten sam film. Bo ja mam zupełnie przeciwne wrażenia. Hotell to film unikalny w dzisiejszych komercyjnych czasach, podejmujący niezwykle istotny i częsty dziś problem - problem braku satysfakcji z życia i siebie pomimo posiadania zewnętrznego, bardzo ulotnego szczęścia, zbudowanego na materialnych wartościach.

ocenił(a) film na 3
Jeg_elsker_Skandinavien

Nie uważam tego filmu za unikalny. Czasy, rzeczywiście są komercyjne, ale przy odrobinie wysiłku można zobaczyć wiele podobnych i lepszych filmów. Ten temat nie jest nowy i wielu reżyserów w przeszłości też się z nim zmagało.
Sam piszesz, że to „częsty dziś problem - problem braku satysfakcji z życia i siebie pomimo posiadania zewnętrznego, bardzo ulotnego szczęścia, zbudowanego na materialnych wartościach.” Ja też to zauważam, że dla wielu, szczególnie młodych twórców to ważny problem i widzę jak borykają się z nim na różne sposoby. Ale w tym konkretnym przypadku nie dostrzegłem nic co byłoby próbą rozwiązania tej sytuacji. Jakieś performance i snucie się po kolejnych hotelach bez specjalnego efektu. Nie dostrzegłem tam także oznak trwałej zmiany w życiu bohaterów, a to co wydarzało się w trakcie filmu w ich życiu nie posiadało znamion trwałości. Było krótkodystansowe. Ich rozstanie raczej sprawiało wrażenie powrotu do starych kolein niż nowego startu. Odebrałem to jako porażkę ich i reżysera.

ocenił(a) film na 3
pessoaa

Do Twoich ciekawych i słusznych uwag dorzucam jeszcze dwie jedną: fałszywa jest tonacja tego filmu - chore dziecko wydaje się nieważne, jest balastem, zaś dorośli zachowują się jak... dzieci, reżyserka zaś sekunduje im, to dramatyzując, to humoryzując. Faktycznie, irytujące.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

"chore dziecko wydaje się nieważne, jest balastem, zaś dorośli zachowują się jak... dzieci, "
Do tej pory zgadzam się z przedmówcą. Ale żeby to świadczyło o fałszywej tonacji filmu? Nieeee. To raczej fałszywa tonacja współczesnych konsumentów życia. Generalnie film uważam za udany. Może nie genialny, ale jednak dość wciągający. I jedynie zakończenia żal.

pessoaa

No tak wkurzającej i głupiej sceny porodu to już nie mogli nakręcić faktycznie ojciec niby chce tej cesarki ale nie chce jednak zmiana planu walczy z tą żoną i maską jak debil niech już się zatka bo jeszcze zechce cesarki i co wtedy? itp wszyscy tak naprawdę to by ją najchętniej tam ukrzyżowali ta scena jest paskudna dla kogoś wrażliwego i nie realna teraz to śmiać mi się chce

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones