PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=563139}
7,2 166 094
oceny
7,2 10 1 166094
5,8 5
ocen krytyków
I że cię nie opuszczę
powrót do forum filmu I że cię nie opuszczę

[Spojler] jak wychodzi ona za szpitala, a on chce ją przekonać by pojechała z nim zamiast z rodzicami to przynosi ze sobą nagrania na automatyczną sekretarkę i się cieszy, że znalazł "dowód" ich miłości. Nie mógł przynieść zdjęć, albo chociaż tego filmu ze ślubu? To było strasznie durne. Szkoda, że nie przyniósł kartki z napisem 'kocham cie' i nie przekonywał jej, że to ona napisała.

Kolejna sprawa dotyczy szpitala i jego obsługi. Po raz kolejny amerykanie pokazują lekarzy jako ludzi dobrych, troskliwych, którzy martwią się i dbają o pacjenta podczas gdy tak na prawdę mają go głęboko sami wiecie gdzie. Wystarczy spojrzeć na nasze szpitale. Lekarz łaskawie wyrzuci z siebie dwa słowa i idzie dalej olewając cie bo niby nie ma czasu, a tak na prawdę idzie chlać, albo kimać w kanciapie bo przecież ma nocną zmianę, a taka zmiana to dla służby zdrowia oznacza po prostu spanie za nasze pieniądze, a jak ich obudzisz to wielce oburzeni.
No ale dam 7/10 bo motyw dobry i nie spotkałem się z takim wcześniej.

criginold

A może on był w pracy czy gdziekolwiek i nagle zadzwoniono do niego, że ją wypisują. Śpieszył się i w ostatniej chwili przypomniał sobie o nagraniu? Przecież zdążył prawie na ostatnią chwilę.

ocenił(a) film na 7
DagnaMara

bla bla bla. Tak można wytłumaczyć każdą niedorzeczność w filmie.

ocenił(a) film na 4
criginold

Moja mama jest pielęgniarką. Personel tutaj, może poza jednym lekarzem i salową, jest bardzo uprzejmy. Kiedy byłam zmuszona przyjść do szpitala, a nikt nie wiedział, że jestem córką pielęgniarki, spotkałam się z miłą obsługą. Oczywiście są wyjątki, gdzie osoba jest podłym typem.
I nikomu, lekarzowi czy pielęgniarce, wcale nie dziwię się, że są zmęczeni i rozdrażnieni ludźmi. Nasłuchałam się zbyt wielu opowieści o skończonych idiotach nadszarpujących cierpliwość i dobrą wolę innych, na niekorzyść dla siebie i dla innych, jak np. kiedy to po tygodniu potwornego bólu brzucha gościu przychodzi do szpitala o drugiej nad ranem, kiedy z zapijaczoną świnią muszą się szarpać, bo "ludzie dobrej woli" wykręcili numer pogotowia nawet nie sprawdzając co jest z facetem, kiedy tępa krowa drze się w słuchawkę, bo jej dziecko, lat 6, ma gorączkę 37 stopni, a nikt nie raczy wysłać karetki do tak poważnego wypadku, bo kogo obchodzi to, że staruszek ma zawał, przecież to ONA jest najważniejsza. Robota wcale nie jest taka łatwa. Oni też są ludźmi i jak każdy człowiek mogą czuć się zmęczeni. Skoro nic się nie dzieje, nie dziwota, że chcą się przespać. Ty byś nie kręcił się w koło byleby nie spać, bo komuś się to nie podoba. Do wezwań wstają i pracują. Nie każdy musi chcieć prowadzić z tobą inteligentną, głęboką konwersję, którą cię zabawi w trakcie pobytu. Przyszyłeś po leki, dostałeś wskazówki i receptę, więc co jeszcze chcesz wiedzieć? Tak jakby każdy miał obowiązek prób nawiązywania bliskiej znajomości z pacjentami.
Ci ludzie przynajmniej ratują ludzkie życie i to za grosze. Tak inną drogą, to za nasze pieniądze bawi się też drużyna piłki nożnej i politycy. Dostają więcej forsy, a gówno robią.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
criginold

Nie powinieneś wrzucać wszystkich do jednego worka.
To, że spotkałeś na swojej drodze takich ludzi, nie świadczy o tym, że każdy jest taki sam.
Nie twierdzę, że tak nie jest ale to przecież nie jest reguła.
Podążając Twoim tokiem rozumowania, można by przyjąć, że wszyscy ludzie są tacy sami.
Tak naprawdę, to Tobie brak obiektywizmu.
Nie wszyscy lekarze "biorą w łapę", nie wszyscy śpią na dyżurach i nie wszyscy mają Cię w dupie.
Sam spotkałem się z takimi przypadkami ale trafiałem również na bardzo kompetentnych i życzliwych pracowników służby zdrowia, policjantów, czy urzędników państwowych.
Więc zastanów się chwilę nim znów kogoś obrazisz, albo niesłusznie oskarżysz, tylko dlatego, że spotkało Cię w życiu kilka nieprzyjemnych incydentów.

ocenił(a) film na 4
criginold

Nie obraziłam cię ani razu w moim komentarzu, tylko wyraziłam swoją opinię na dany temat, ale jeśli masz coś do mojego toku rozumowania, obrażaj mnie, a nie moją mamę. Nie zamierzam rozpisywać się nad twoim komentarzem, nie zamierzam się wykłócać, wyzywać i nie dam się sprowokować. Tak się składa, że widziałam mamę w akcji i wielu pacjentów, pomimo tego, że jest "tylko" pielęgniarką, do dziś kłania jej się na ulicy i dziękuje za pomoc. To mi wystarczy by wiedzieć, że jest osobą wartościową, dzielną, inteligentną i dobrotliwą. Wielka szkoda, że można jeszcze spotkać kogoś, kto szufladkuje ludzi względem zawodu jaki wykonują.

A tak na przyszłość: jeśli wyraża się swoją opinię i chce się aby tę opinie oraz twoją osobę ludzie brali na poważnie, krótkie wyjaśnienie swojego punktu widzenia, ewentualnie historyjka z życia wzięta, jest bardzo mile widziana i na miejscu. Osoby, które nie wiadomo czemu od razu przechodzą do ataku, nie potrafią użyć jakiś sensownych argumentów, niezdolni do choćby szczypty empatii, uciekający się do obelg (zwłaszcza do obrażania rodziców/rodzin innych), jak i wulgaryzmów, nie są postrzegane jako jednostki inteligentne. Raczej jako człeki niezdolne do obrony swojego zdania w sposób cywilizowany. Dopiero w takim przypadku można zauważyć podobieństwo człowieka do małpy, którą powinno wysłać się do zoo. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
CircusDoll

Słusznie.
Szczery i prawdziwy komentarz.

ocenił(a) film na 4
qpon83

Dzięki :)

ocenił(a) film na 7
criginold

Może i to jest jakiś bullshit ale u mnie wywołał on łezke w oku.
Lubie takie amerykańskie kicze miłosne . :)

ocenił(a) film na 7
Wasta07

Dlaczego kicz skoro oparty na faktach? :)

ocenił(a) film na 7
marta024

No ale sposób wykonania tego filmu ;) . Ta muzyka w tle, padający deszcz itp, stopniowanie akcji filmu itp. ;))

ocenił(a) film na 9
criginold

W amerykańskich szpitalach jest b.dobra opieka, bredzisz

ocenił(a) film na 7
niko_filmweb

dziecino nigdy tam nie byłeś, wnioskujesz to tylko na podstawie hoolywoodzkich produkcji i durnego serialu house który wyprał ci mózg

ocenił(a) film na 9
criginold

Mieszkałem tam i pracowałem rok, wiem to i owo

ocenił(a) film na 7
criginold

Paige była na piętrze VIP-ów. Musiała mieć dobrą opiekę :P

ocenił(a) film na 7
criginold

Nie powinieneś tak oceniać lekarzy. Nieraz spotkałam takich, którzy po prostu wciskali mi byle jakie leki, aby mieć problem z głowy. Przez to nie mogę wyleczyć się od dziecka. Jednakże spotkałam też takich, którzy naprawdę współczuli i chcieli pomóc. Jedna z nich pracuje w szpitalu cały dzień, a po godzinach i tak przyjmuje. Pomyśl jakie intencje musieli mieć, by zostać lekarzami.

ocenił(a) film na 9
criginold

hehe za nasze pieniądze ...jeszcze dodaj ze za nasze podatki choc pewnie jestes na krusie albo na bezrobociu....popracowalbys w tym fachu to moze bys zmienil zdanie...lekarze sa tacy ale jakbys mial pol szpitala pacjentow na glowie to ciekawe czy ty bys poswiecal mnostwo czasu pacjentom i byl bardzo mily...film super , ludzie jak chcecie zobaczyc ocene to imdb bo filmweb ostatnio zrobil sie wygorowany -ciezko wam dogodzic z filmami!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 8
klekos_2

chyba niedokładnie oglądałeś / aś film, ponieważ zauważył/a byś że była położona na oddziale dla VIP'ów , co za tym idzie opieka musiała być nieco lepsza niż na zwykłych oddziałach

criginold

Ponoć Polska kieruje się innymi prawami... służba zdrowia w naszym kraju pozostawia wieeele do życzenia, nie wiem jak jest w rzeczywistości w stanach, ale np Niemcy pod tym względem są świetnie zorganizowani. Niemniej jednak, wystarczy spojrzeć na nasz "cudowny" serial pt Na dobre i na złe - miałbyś/miałabyś coś przeciwko takiej służbie zdrowia? Oni to dopiero dbają o pacjentów, a jak jest w rzeczywistości, już my dobrze wiemy...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
karas6610

skończ z tym hejtingiem, 100% twoich komentarzy to obraza innych użytkowników serwisu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones