PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=563139}
7,2 166 089
ocen
7,2 10 1 166089
5,8 5
ocen krytyków
I że cię nie opuszczę
powrót do forum filmu I że cię nie opuszczę

interesuje mnie coś w tym stylu, mam nadzieje, że znacie coś?

ocenił(a) film na 9
kupmichleb

Nie wszystkie może podobne, ale ogólnie w tym stylu to może: Zaklęci w czasie, Twój na zawsze, Pamiętnik, Jeden Dzień, 3 Metry nad niebem, 500 Dni miłości, I wciąż ją kocham.
One są o miłości ogólnie. Niektóre mają smutne, a niektóre wesołe zakończenia.

ocenił(a) film na 6
Miss_Joker

chodziło mi o ten wątek z utrata pamięci, znasz coś takiego?

ocenił(a) film na 9
kupmichleb

50 pierwszych randek, ale całego nie oglądałam, więc nie wiem czy warto

ocenił(a) film na 6
Miss_Joker

oglądałam to, fajny, ale jednak chciałabym coś bardziej w stylu ''i że cię nie opuszczę'' będę szukać dalej :P

ocenił(a) film na 9
kupmichleb

okej
to powodzenia w poszukiwaniach! :)

kupmichleb

Chciałbym tu wymienić kilka znanych mi filmów o osobach które utraciły pamięć i nie wiedzą kim są:

psychologiczno-obyczajowe -> Odnaleźć siebie (1991) Harrison Ford, Obcy w rodzinie (1991) Neil Patrick Harris, Szukając drogi do domu (1991) George C.Scott, Poślubić nieznajomego (1997) Jaclyn Smith,
kom rom -> I że cię nie opuszczę (2012) Rachel McAdams, Dama za burtą (1987) Goldie Hawn,
Kryminalno Akcyjne -> Długi pocałunek na dobranoc (1996) Geena Davis, Tożsamość Bourne'a (1988 Richard Chamberlain i 2002 Matt Damon),
SF -> Pamięć Absolutna (1990 Arnold Schwarzenegger i 2012 Colin Farrell), Kowboje i Obcy (2011) Daniel Craig,
Uszkodzona pamięć krótkotrwała -> Memento (2000 krym) Guy Pearce, 50 pierwszych randek (2004 kom rom) Drew Barrymore.

Ostatnia linijka to chodzi o inne zaburzenie, choć w "50 randek" jest bardziej śmiechowo niż realnie to przedstawione. We wspomnianym przez kogoś "Pamiętniku" utrata pamięci jest spowodowana przez Alzheimera a to inna bajka, też takich parę było.
Z wymienionych przeze mnie najbardziej polecam te z linijki psychologicznej które są inspirowane faktami. A najbardziej zbliżoną historią do tej z "I że cię nie opuszczę" jest "Poślubić nieznajomego". Kobieta budzi się po wypadku myśląc że jest nastolatką, nie wie czemu w lustrze jest dwa razy starsza niż myśli że jest, nie wie że jej rodzice się rozeszli i od lat nie mieszkają w domu w którym jak jej się wydaje ona mieszka, nie wie czemu ten starszawy gościu wmawia jej że jest jej mężem i że mają nastoletnią córkę, nie wie że świat nie stał w miejscu a ona w nim żyła choć tego nie pamięta. I musi się z tym wszystkim pogodzić. Z córką się zaprzyjaźnia jak z koleżanką, natomiast mąż robi co może by ponownie się w nim zakochała. ;)

Miss_Joker

Może tu coś się jeszcze znajdzie?
http://www.filmypodobnedo.pl/I-ze-cie-nie-opuszcze/

użytkownik usunięty
kupmichleb

najbardziej podobny jaki oglądałam to Pamiętnik... Dla mnie nawet dużo lepszy

kupmichleb

"Zakochana bez pamięci" - świetny, moim zdaniem dużo lepszy od Vow

ocenił(a) film na 8
kupmichleb

W bazie filmwebu wpisz sobie romans, albo komedia romantyczna, wyjdą ci wszystkie. Możesz przefiltrować po ocenach.

ocenił(a) film na 6
Leszy2

chodziło mi o ten wątek utraty pamięci, ale dzięki za pomoc :D

ocenił(a) film na 6
kupmichleb

"Jak w niebie". Niby tam jest motyw ducha, ale efekt ten sam - brak pamięci.

ocenił(a) film na 6
Pawuloniasty

to już znam, i też bardzo lubię :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones