PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10018057}

Imperium światła

Empire of Light
6,4 5 767
ocen
6,4 10 1 5767
5,3 23
oceny krytyków
Imperium światła
powrót do forum filmu Imperium światła

No cóź, film ma niskie noty bo jest o starej babie, która jest poraniona i nieszczęśliwa, a rozumiem, że teraz są modni geje jedzący truskawki.
I choć nie mam nic do gejów - ten film jest o klasę wyżej od odcinka trzeciego The Last of Us, nad którym grono krytyków spuszczało się dniami i nocami. Jeden krytyk wyżej napisał, że jest to film trochę o niczym. Wygląda na to, że złamane życie dojrzałej kobiety jest niczym, ale ckliwe love story w serialach postapo już jest "czymś". Żenada.

LinaInverse

pięknie ujęte. zwłaszcza te truskwki

ocenił(a) film na 8
dulin

Dokładnie, mnie się wydaje że wszyscy krytycy oglądają za dużo Netfliksa, reżyser chciał zrobić film spokojny, w angielskim leniwym stylu, poruszający jednak (może rasizm to trochę za mało) problemy lat 80. W tamtych czasach nie było aż tylu kolorów co dzisiaj.

ocenił(a) film na 7
julek2

Podobno wg niektórych Netflix to Gejflix. Mam znajomych gejów i lesbijki, ale obecne promowanie tego jest cudaczne. To samo dotyczy robienie z postaci historycznych czarnoskórych (np Annę Boleyn)
Ludzie nie lubią teraz prawdziwych problemów, są zbyt zapatrzeni w siebie.
Tam był problem czarnoskórych a mimo to nie doceniają filmu, bo dzieje się w latach 80tych, i to w Anglii.
A to bardzo dobry film, jak się skupisz.

ocenił(a) film na 7
Asiok_filmaniak

Ps. Czy ktos moze mi podpowiedziec jak zrobic zeby Filmweb akceptowal polskie znaki? Bo czuje się jak 15lat temu ;) cuda u mnie wychodza

ocenił(a) film na 8
LinaInverse

Film jest dobry - dodam - bardzo dobry 8/10!!!

LinaInverse

A w którym to filmie geje jedzą truskawki? Chętnie obejrzę ww.

ocenił(a) film na 8
matsmol

W trzecim odcinku serialu The Last of Us, j.w.

LinaInverse

zgadzam się z Tobą. Film się wlecze jak angielska flegma....i to ma swój urok, Muzyka dopasowana do treści. Nie ma gejów i lesbijek i innych LGBT......i to już dla niektórych jest dramat. Mnie się podobał i polecam ludziom, którym się nie spieszy....daję 7/10

malasue

nie wiem co się porobiło z tym pisaniem moim???? swój urok miało być a reszta domyślna:)

ocenił(a) film na 8
LinaInverse

W punkt! :)

LinaInverse

Film ma niskie noty, bo jest de facto nudny, banalny, ciągnie się jak flaki z olejem i zdecydowanie za dużo w nim lukru jak na tematy, które porusza.

Plomme

* które porusza (nie wiem dlaczego pojawiło się złe kodowanie)

ocenił(a) film na 8
LinaInverse

Oba wątki uważam za ważne, tak samo ważne, potrzebne i oba wątki zostały wzruszająco nakręcone. Trudy życia, miłość, ciepło, emocje, lęki. I oba może odrobinę zbyt za słodko. Ale przecież też potrzebujemy takich wydań. Pozdro! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones