PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112983}
6,2 2 519
ocen
6,2 10 1 2519
6,2 4
oceny krytyków
Inferno
powrót do forum filmu Inferno

niedoceniony film

ocenił(a) film na 7

Bardzo niedoceniony film, a szkoda.Podobnie jak w Suspiri w oczy rzuca się przede wszystkim kolorystyka. Muzyka już bez Goblina ale również stoi na wysokim poziomie. Ocena 9\10

ocenił(a) film na 10
inferno00

Zgadzam się. Nie rozumiem, dlaczego ten film ma tak niską ocenę w porównaniu z "Suspirią". Rewelacyjny klimat i atmosfera grozy, gra świateł, kolorystyka, wnętrza. Pod względem estetycznym - pycha. Sceny nad stawem podczas zaćmienia księżyca przyprawiły mnie o szybsze bicie serca a słynny motyw muzyczny jest po prostu boski.

Samo zakończenie, cóż... poezja kiczu :) ale, umówmy się, nie bardziej kiczowate niż końcówka "Suspirii", którą, notabene, również uwielbiam.


ocenił(a) film na 6
salus_in_platone

Hmmm... Niby tak, ale jednak "Suspiria" bardziej się kupy trzymała. Tutaj mi niektóre elementy tej układanki od Argento w finale jakoś nie chcą do siebie pasować.

użytkownik usunięty
Koper

W tym filmie nie ma za bardzo co się przejmować logiką wydarzeń ;)
To nie jest klasyczna fabuła z obowiązkowymi elementami. To wynik zainteresowania Argento alchemią i świadomości porażki w zetknięciu z Nieznanym i Niewytłumaczalnym. To efekt błądzenia po omacku, gdzie najważniejsze okazuje się to błądzenie, bo celu nie zna nikt. A na końcu i tak zawsze jest Ona. Mater Suspiriorum, Mater Lachrymarum i Mater Tenebrarum - jedna w (nie)śmiertelnej trójcy. Polecam również lekturę Thomasa de Quincey, m.in. której owocem jest ten film.

ocenił(a) film na 8
inferno00

Faktycznie, "Inferno" to film niedoceniony. A szkoda, gdyż miłośnicy horrorów odrealnionych z pewnością po obejrzeniu go będą zachwyceni Mater Tenebrarum. Bardzo dobre wrażenie wywiera tu iście rock-operowa ścieżka dźwiękowa, nasycona kolorystyka i intrygujący drugoplanowi bohaterowie. Co prawda brak mu spójności, ale Argento na szczęście potrafi zadbać o ujęcia cieszące oko.

Moja ocena to 8/10

ocenił(a) film na 6
inferno00

Właśnie obejrzałem "Inferno". Po kiepskich recenzjach i tych wszystkich gniotach, które Argento ostatnio kręcił spodziewałem się czegoś fatalnego. Na domiar złego poster filmu jest tak beznadziejny, że przez lata omijałem ten film z daleka. A tu proszę - całkiem miła niespodzianka. Film nie jest oczywiście jakiś znakomity, ale na pewno lepszy od trzeciej części trylogii i wielu poźniejszych filmów Argento. Wizualnie podoba mi się chyba nawet bardziej niż "Suspiria". Muzyka jest nieco gorsza, ale kompozycja "Mater Tenebrarum" z końca filmu jest prawie tak dobra jak utwory Goblina. Scenariusz i dialogi takie sobie, ale to zawsze kulało u tego reżysera. Zgadzam się, że ten film jest bardzo niedoceniany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones