PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744367}

Inna podróż na Księżyc

Menuju rembulan
5,7 72
oceny
5,7 10 1 72
6,0 3
oceny krytyków
Inna podróż na Księżyc
powrót do forum filmu Inna podróż na Księżyc

Dziwo z elementami egzotycznych dla europejskiego widza indonezyjskich wierzeń i folkloru. Wtem, jak grom z jasnego nieba, leśna przypowieść o dwóch żyjących w nieprzeniknionej dziczy kobietach diametralnie się odmienia. Utrata bliskiej osoby, powoduje swoiste deformacje percepcji, stąd w dziele Besbetha, napędzane bateriami AA, plastikowe stada królików, gumowe pstrągi i postacie w maskach dzikiej zwierzyny. Dość czytelne alegorie, podane w przystępny sposób. Nie obyło się jednak bez gwałtownych napadów absurdu, jak choćby wizytacji niezidentyfikowanego obiektu latającego. Ale czyż pokręcona poetyka to nie powab kina nieoczywistego?

Można było obejrzeć na Nowych Horyzontach 2015, we Wrocławiu. Ja tam byłem i pisałem o "Innej podróży na księżyc" , jak i wielu innych filmach. Zainteresowanych odsyłam pod adres:
http://obszary.com/2015/08/06/zespol-suchego-oka-i-psychodeliczne-pokurcze-nowe- horyzonty-2015-relacja-progresywna-czesc-23/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones