PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=202871}
5,9 43
oceny
5,9 10 1 43

Inquisición
powrót do forum filmu Inquisición

nie rozumiem jednej rzeczy. z jednej strony film pokazuje podłość i nieludzkie bestialstwo inkwizycji, z drugiej jednak w filmie mamy prawdziwe czarownice-satanistki [co podważa głupotę i bezpodstawność działań inkwizycji. dlatego wydaje mis się, że film należy jednak traktować jako horror, anie dramat historyczny [jak wydawało mi się na początku].
mamy tu kilka świetnych scen: genialne [w sensie zabawne] rysunki demonów, fajnie wyglądający szatan i jedna ze scen tortur, która zrobiła na mnie dość duże wrażeni, ale nie zdradzę jaka. do tego Paul Naschy rewelacyjnie pasuje do swojej roli. film momentami lekko przynudza,ale ogólnie jest niezły 6/10

kangur_msc_CM

Mam te same zastrzeżenia do tego filmu, zresztą podobnie jak do LES DEMONS Jesusa Franco. Z jednej strony potępia inkwizycję, a z drugiej pokazuje, że zagrożenie ze strony Ciemnych Mocy było całkiem realne. Trzeba więc traktować całość z przymrużeniem oka, w ramach pewnej konwencji, podczas gdy WITCHFINDER GENERAL czy MARK OF THE DEVIL należą już do kina "poważnego". Ze średniowiecznych filmów Naschego najlepszy jest EL CAMINANTE. Prawdę mówiąc, jest zaskakująco dobry w porównaniu np. z tym, niezłym przecież shockerem.

kangur_msc_CM

Mam te same zastrzeżenia do tego filmu, zresztą podobnie jak do LES DEMONS Jesusa Franco. Z jednej strony potępia inkwizycję, a z drugiej pokazuje, że zagrożenie ze strony Ciemnych Mocy było całkiem realne. Trzeba więc traktować całość z przymrużeniem oka, w ramach pewnej konwencji, podczas gdy WITCHFINDER GENERAL czy MARK OF THE DEVIL należą już do kina "poważnego". Ze średniowiecznych filmów Naschego najlepszy jest EL CAMINANTE. Prawdę mówiąc, jest zaskakująco dobry w porównaniu np. z tym, niezłym przecież shockerem.

Vuzz

Nie wiem, dlaczego post opublikował się dwa razy, zapewne od czasu do czasu nie tylko każdemu człowiekowi, ale i każdemu serwerowi odbija...

ocenił(a) film na 6
Vuzz

Mi też się takie przygody z podwójnymi postami zdarzają. Zwłaszcza, gdy po kliknięciu "wyślij" nie wczytuje się strona, a ja klikam "odśwież", przeglądarka to traktuje jak drugie "wyślij". El Caminante jeszcze nie widziałem, ale nie omieszkam sprawdzić. Ostatnio widziałem zaś "human beasts" Naschego i w sumie o dziwo nawet mi się podobał.

kangur_msc_CM

mam to, przymierzam się, okładka DVD z jegomościem zjadanym przez świnie zachęca!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones