PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6661}

Jądro ciemności

Heart of Darkness
6,3 3 990
ocen
6,3 10 1 3990
6,7 3
oceny krytyków
Jądro ciemności
powrót do forum filmu Jądro ciemności

Chodzi mi o to, czy są tam ujęte wszystkie wątki z książki itp. Nie specjalnie chce mi się to czytać...

Ichthys

Czytaj, czytaj, czytaj. Żaden film nie da tego wszystkiego co książka, choć sam wiem jak trudno zabrać się do lektur. (chociaż Jądro Ciemności jako książka jest całkiem OK):p

A co do pytania, to lepiej obejrzeć ten film, niż Czas Apokalipsy, ale tylko jeśli chcesz przygotować się na polski. Bo Czas Apokalipsy jest filmem luźno opartym na książce, a tu jest jej wierna adaptacja.

ocenił(a) film na 5
Zygfryd666

"Czas Apokalipsy" 'luźno opartym na książce'? Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Cała 'filozofia' Camus została zawarta w "Czasie Apokalipsy".

Paramita

Ok, może trochę przesadziłem. Jednak tam cała historia została przeniesiona w inne realia, natomiast ut mamy wierne odwzorowanie lektury.

Zresztą nie chciałem przez to stopniować tych filmów, gdyż Czas Apokalipsy jest bez wątpienia filmem lepszym.

Paramita

"Cała 'filozofia' Camus"??? Jądro ciemności napisał Conrad...

Ichthys

to samo pytanie tylko, że ja jestem w trakcie wybierania filmu i adaptacji na mature.czy to sie nadaje? czym moze berdzie 'czas apokalisy'?

claudie

Pewnie że Czas Apokalipsy jako adaptacja może być

zgodnie z def. z wiki
Adaptacja filmowa (łac. adaptatio - przystosowanie) – przełożenie najczęściej tekstu literackiego, lecz także przedstawienia teatralnego lub słuchowiska radiowego w celu dostosowania go do filmu. Scenariusz adaptacji jest zazwyczaj swobodny. Autorzy dodają i odejmują, łagodzą i zmieniają. Bardzo często pomijane są, ważne w pierwowzorze, wątki oraz zmienione zostają zakończenia, często rozbudowane na potrzeby filmów. Wierność pierwowzorowi bardzo często sprawia, iż film przestaje być atrakcyjny.

A co do tego filmu to nie wiem, dzisaj 'leci' o 0:50 na TCM ale nie wiem czy wytrwam do końca ;P

ocenił(a) film na 10
Kubas89

Jak dla mnie dobry film ale po przeczytaniu książki uważam że nie jest to najlepsza ekranizacja, zdecydowanie Czas Apokalipsy jest bardziej wymowny.

ocenił(a) film na 7
xXxFrantic

To masz odmienne zdanie od mojego wykładowcy, który stwierdził że „Jądro ciemności” jest jedną z najwierniejszych ekranizacji literatury pięknej.

ocenił(a) film na 7
karlolek91

To prawda.

patkot28

Potwierdzam, Jadro Ciemnosci to oddane w 3/4 wiatry książki. Czas Apoklapisy to adaptacja.

ocenił(a) film na 7
claudie

Jak poszło na maturze 4 lata temu?:) Którą książkę i adaptację wybrałaś?

tytus01

Hamleta i adaptacje z 2000 roku.

Ichthys

Jeśli komuś nie chce się czytać to co za różnica czy wszystkie wątki będą ujęte w filmie..

emil_866

Post sprzed 11 lat. Zdążyłem zapomnieć, że to napisałem, a książkę przeczytałem lata temu :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones