PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118169}

J.S.A.

Gongdong gyeongbi guyeok JSA
7,6 2 437
ocen
7,6 10 1 2437
J.S.A.
powrót do forum filmu J.S.A.

Rewelacja

ocenił(a) film na 9

Najlepszy koreański film jaki widziałem obok genialnego Chasera i jeszcze bardziej genialnego Memories Of A Murder. Znakomicie napisana i zrealizowana historia paru żołnierzy w jednym z najbardziej zapalnych punktów na ziemi. Nie dość że trzyma w ogromnym napięciu aż do końca niczym wyżej wymienione filmy, to daje kopa w twarz puentą (ostatnie ujęcie ze zdjęciem morduje) i samym wydźwiękiem, przyjaźń i zaufanie miesza się tu ze zdradą i obowiązkiem wobec ojczyzny, do tego niesamowicie oddane napięcie między obiema stronami konfliktu (bezcenna scena konfrontacji Południa z Północą na przesłuchaniu), tu czuć aż namacalnie że jeden przypadkowo wystrzelony pocisk może wywołać wojnę. Silnym punktem filmu jest również aktorstwo (kapitalny Kang-ho Song w roli sierżanta Oha), a strona audio-wizualna perfekt. Dobry w cholerę film, niebanalny, zasysający widza niczym bagno, polecam. 9/10

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9

Może konkretniej, koleś...

ocenił(a) film na 9
PacMan

Jakoś na dniach obejrzę go ponownie. Widziałem ponad rok temu i bez dwóch zdań jest to trzeci najlepszy film Parka : 1.Oldboy. 2.Simpman. 3.J.S.A
Jeśli przeżyję go jeszcze raz ocena moje pójdzie do góry, bo z tego co pamiętam ten film to miazga, zobaczymy czy jest jednorazowy. :)

ocenił(a) film na 8
PacMan

Zgadzam się z PacManem, te ostatnie kilka sekund filmu - na chwilę obecną, jak dla mnie - najlepsza scena ever. Kang-ho Song i Byung-hun Lee tradycyjnie rewelacyjni. Mam zastrzeżenia tylko do gry Yeong-ae Lee - o ile w Pani Zemście z kamiennym wyrazem twarzy przez cały film wypadła dość przekonywająco, tu trochę zabrakło mi jakiejkolwiek mimiki. Pomijając ten szczegół, film godny polecenia - naprawdę warto.

PacMan

A jak rozumiesz tę scenę ze zdjęciem?

ocenił(a) film na 8
PacMan

W pełni się zgadzam. Od siebie dodam jeszcze że pomimo braku jakiejś wyraźnej i dynamicznej akcji (takiej jak np w chaserze czy oldboyu) film trzyma w napięciu i jakiejś takiej fajnej niepewności.

ocenił(a) film na 7
Massmess

nie moge znalezc tego filmu o ktorym wspominacie " CHASER " ??

lukisz7

Nazywa sie "W pogoni" na filmwebie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones