PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=299794}

Jagodowa miłość

My Blueberry Nights
6,4 44 252
oceny
6,4 10 1 44252
5,9 15
ocen krytyków
Jagodowa miłość
powrót do forum filmu Jagodowa miłość

Klimatyczny

ocenił(a) film na 7

Postanowiłam załozyć jeszcze jeden temat, bo jak widzę większość najświeższych jest 100procentowo negatywna i może odstraszyć kogoś, komu możliwe, iż spodoba się ten film :) Sądzę, że po to dziełko pana Wonga bez wahania moga sięgnąć osoby, które po prostu kochają, gdy film ma klimat. KLIMAT. Bo to akurat 'Blueberry nights' posiadają. Co prawda ten film się ciągnie, powolutku rozwija i myślę, że sporo osób nie wysiedzi, ale dla tych co wczują się w tą subtelność, w te powolne zdjęcia, gry kolorów, myśle że będzie to czysta przyjemność.

Żadnych wielkich patatycznych haseł, żadnej złozoności, pola do popisu scenarzysty - za to urokliwa i prosta historia o podróży jako poszukiwaniu siebie.

A Jude Law wysiadujący za barkiem po prostu dopełnia całości.

ocenił(a) film na 7
bubble_factory

Zgadzam się, można by wręcz powiedzieć że ten film ma w sobie coś magicznego, chociaż nie jest żadną rewelacją ;] czy jest nudny? Cóż, dla niektórych z pewnością. Ja jednak kupiłam tę historię i dałam się zaczarować 'jagodowym' klimatem...;] daję 7 i z czystym sumieniem polecam dla miłośników filmów z uczuciem ;)

ocenił(a) film na 7
ewa1292

I mnie wciągnęła ta historia.Niby zwyczajna,ale jednocześnie pełna magii.Dobry film na złapanie i uspokojenie oddechu.Na refleksję.I mam wrażenie,że prędzej spodoba się płci pięknej niż brzydkiej...

P.s.Rola Natalie P. palce lizać.

ocenił(a) film na 6
mikrobas

Płci brzydkiej, nawet bardzo brzydkiej, też się podoba. Zwłaszcza Natalie Portman, której pojawienie się jest jak zapach bzu w ciepły majowy wieczór... :-) . Film ma bardzo oryginalny i wyrazisty klimat. Poza tym świetna muzyka. Ale jednak trochę nudzi.

ocenił(a) film na 4
mikrobas

a jednak słaby, spodziewałem się czegoś więcej po reżyserze... musiałem oglądnąć na raty...
Norah Jones tą urodą zaciekawia... chyba jednak lepiej jak nic nie mówi... :D

ocenił(a) film na 8
bubble_factory

Masz racje. Naprawde bardzo mily film. Klimat czuc wszędzie

ocenił(a) film na 8
bubble_factory

Ech...3 razy już go oglądałam.. :) zgadzam się, że może kogoś ten film nudzić, ja sama nie oglądam go jak jestem zmęczona (z obawy, że mogłabym po prostu zasnąc). "Jagodowa miłość" jest dla mnie przede wszystkim filmem:
A - o pożegnaniach:
1. starych miłości;
2. marzeń, że można cofnąć czas;
3. najbliższych osób (mężów, żon, ojców);
B - i o poszukiwaniach:
1. siebie;
2. swojego miejsca na ziemi;
3. miłości;
Po prostu piękny film :)

ocenił(a) film na 7
bubble_factory

Ja czytając wcześniej opinie na forum, sama nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po tym filmie. Wiele razy nie zgadzałam się na filmwebie z ogólną oceną danej ekranizacji, i tym razem też nie do końca się zgadzam z internautami.. :)
Film nie jest może rewelacją, bywa momentami nudny, ale mimo wszystko nie potrafiłam od tak w połowie go wyłączyć, siedziałam do końca oczarowana tą magią, subtelnością, klimatem.. :)
Polecam ten film na długie, listopadowe wieczory z kubkiem gorącej herbaty. :)
Ode mnie 7/10.

ocenił(a) film na 8
bubble_factory

Mnie również spodobał się klimat filmu, niesamowite krajobrazy:) - to coś co uwielbiam... bardzo podobała mi się Natalie Portman, przeprzystojny Jude Law, i oczywiście Norah Jones. Jestem nieco zdziwiona tymi wieloma negatywnymi ocenami..Ja się momentami bardzo wzruszałam.

ocenił(a) film na 8
fixolollp

Jeszcze raz go oglądałem na Ale Kino i powiem ze tym razem jeszcze bardziej mnie zachwycił. Mam juz soundtrack na dysku. Po prostu rewelacja> Kocham takie filmy chociaz jestem facetem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones