PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34337}

Jajo węża

The Serpent's Egg
7,0 2 108
ocen
7,0 10 1 2108
6,2 4
oceny krytyków
Jajo węża
powrót do forum filmu Jajo węża

Ingmar ma na swoim koncie wiele wspaniałych filmów, które można oglądac po kilka razy w ciągu kilku dni, jednak do "Jaja węża" nie powrócę chyba nigdy. Straszliwie się dłuży i niestety działa usypiająco.

Jeżeli ktoś chce zaznajomić się z twórczością Bergmana to zdecydowanie nie polecam tego filmu na początek, ponieważ zawód gwarantowany.

Bobey

Ten film w ogóle można sobie odpuścić i niewiele się straci. Szkoda czasu, który można poświęcić rzeczywiście na prawdziwe arcydzieła.

ocenił(a) film na 9
Katja1

Straci się bardzo wiele - obraz świata przed katastrofą, preludium do szaleństwa II wojny. Film porażający i mroczny, odsłaniający mechanizmy rodzenia się zła (totalitaryzm, antysemityzm).

megi77

Każdy ma prawo do własnego zdania. Ale jak dla mnie to jest chyba najmniej udany film tego reżysera. Zresztą sam Bergman nie był z "Jaja węża" zadowolony.

megi77

Poszłam dziś na o do kina z pewną obawą po przeczytaniu opinii na Filmwebie - niesłusznie, film bardzo dobry, już pierwsze ujęcie ludzkich warzy robi wrażenie. Nie wiem doprawdy skąd te słabe oceny.

ocenił(a) film na 1
aariciaa

z glowy

schiz

w twojej głowie nigdy nie wygenerowało się nic pozytywnego więc i tak nikt twojego bełkotu nie weźmie na serio

ocenił(a) film na 10
aariciaa

Popieram. Bardzo dobre, brudne kino.

ocenił(a) film na 4
megi77

Akuratnie jak dla mnie to dość śmieszny motyw - wziąć na warsztat jakiś okres historyczny i "cudownie" przewidzieć, co zdarzy się później, włożyć w usta bohaterów pseudogenialne proroctwa, rzekomo odsłonić przyczyny przełomowych wydarzeń, tkwiące w wydarzeniach sprzed wielu lat. Po szkodzie każdy może ekspertem i powiedzieć, że wie dlaczego coś się stało. Niezbyt interesuję się historią, ale śmiem twierdzić, że wszystko mogło potoczyć się inaczej, Niemcy nie były skazane na totalitaryzm już w 1923 roku. A w filmie rzeczywiście historia Rosenbergów nie jest ciekawa, motywy pieniędzy czy alkoholizmu rzucone dla zapełnienia taśmy filmowej i ktoś, kto ustawia sobie poprzeczkę tak wysoko jak Bergman, będzie tym bardziej krytykowany za taki "spadek formy".

Mr. President1

To nie jest wkładanie w usta bohaterów pseudogenialnych proroctw- kryzys obyczajowy, społeczny, gospodarczy, moralny był oczywisty dla jednostek już wtedy- najbliższy przykład-literatura lub ekspresjonizm niemiecki- Kirchner, Grosz przedstawiali Republikę Weimarską jako przedsionek piekła, miasta jako zepsute, wyzbyte moralności śmietniska pełne prostytutek i przestępców. Więc to nie jest kwestia wypowiedzi "PO SZKODZIE".

Bobey

wszystkie filmy Bergmana są nudne, albo "nudne", jak kto woli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones